گوناگون

خطرناک ترین و آرام ترین نژاد سگ ها کدامند؟ +عکس

خطرناک ترین و آرام ترین نژاد سگ ها کدامند؟ +عکس

پارسینه: علیرغم اینکه از سگ‌ها به عنوان «بهترین دوست انسان» یاد می‌شود، بسیاری از سگ‌ها خصلتی تهاجمی دارند و خطرناک اند. اکنون یک مطالعه جدید دقیقاً مشخص کرده است که کدام نژاد‌ها به احتمال زیاد تهاجمی‌تر هستند و کدام‌ها آرام ترند.

به گزارش «پارسینه»، جای تعجب ندارد که پژوهشگران دانشگاه هلسینکی دریافتند که سگ‌های جنگی خطرناک ترین نژاد سگ هستند.

تیم پژوهشگر دانشگاه هلسینکی فنلاند این تقسیم بندی را بر اساس تفاوت‌های شخصیت میان نژاد‌های مختلف سگ انجام داده است.

دکتر میلا سالونن، نویسنده اصلی این مطالعه گفت که نژاد سگ مهمترین عامل تعیین کننده تفاوت‌های شخصیتی است.

او گفت: «هر سگی منحصر به فرد است و همه نژاد‌ها ویژگی‌های متفاوتی دارند، اما نژاد‌ها در نوع شخصیتی که بیشتر سگ‌های آن نژاد دارند از هم متمایز می‌شوند.»

این تیم مجموعه داده‌های نظرسنجی رفتاری عظیمی را جمع‌آوری کرد که حاوی اطلاعات ۱۱۰۰۰ سگ از ۳۰۰ نژاد مختلف بود. آن‌ها سپس به ۵۲ گروه تقسیم شدند.

بولداگ آمریکایی

داده‌ها نشان داد که بین نژاد و هفت ویژگی شخصیتی (نترسی/ آماده خطر، تمرکز روی تمرین، پرخاشگری/ سلطه، انرژی/ فعالیت، معاشرت با سگ ها، معاشرت با انسان، پشتکار) ارتباطی قوی وجود دارد.

دکتر سالونن به «میل آنلاین» گفت: «سگ‌هایی که امتیاز بالایی در پرخاشگری/سلطه دارند، نسبت به سگ‌های دیگر تهاجمی تر، مسلط تر و حساس تر روی قلمرو هستند. در حالی که سگ‌هایی که امتیاز پایینی دارند، مطیع، معاشرتی با سگ‌های دیگر و آرام هستند.»

سگ‌های جنگی به عنوان گروهی با بالاترین میزان پرخاشگری مشخص شدند.

این گروه شامل بولداگ آمریکایی، بولی آمریکایی، پیت بول تریر آمریکایی، تریر استافوردشایر آمریکایی، کن کورسو، دوگو آرژانتینو و پرسا کاناریو است.

ژرمن شپرد، تریر‌های گونه پارسون و سگ‌های اولیه آسیایی هم در صدر فهرست خطرناک ترین نژاد سگ قرار دارند.

در سوی دیگر میدان، گلدن رتریور، لابرادور رتریور، و سگ‌های شکاری بویاب غیرتهاجمی‌ترین گروه‌ها هستند.

سگ های نوع ماستیف که از انواع سگ های نگهبان و سگ چوپان است، در این فهرست در جایگاه سی و دوم خطرناک ترین سگ ها قرار دارند. سگ سرابی و سگ قهدریجانی که از خطرناک ترین سگ های ایرانی هستند در این دسته قرار می گیرند.

خطرناک ترین و آرام ترین نژاد سگ ها کدامند؟

به غیر از نژاد، چندین عامل دیگر با پرخاشگری و تهاجمی بودن سگ مرتبط است.

سگ‌های نر تهاجمی‌تر از ماده‌ها هستند، ضمن این که سگ‌ها در سن ۹ سالگی پرخاشگرتراند.

دکتر سالونن افزود: «بر اساس تحقیقات ما، ویژگی‌های شخصیتی بسیار پیچیده است و شباهت‌های خیره‌کننده‌ای بین سگ‌ها، انسان‌ها و سایر حیوانات وجود دارد.»

ارسال نظر

 • شیرین صفوی

  همه سگها خطر ناک هستند اصلا حیوان اسمش روش هست !!حیوان !!!! سگی و گربه و شی و پلنگ و مرغ و خروس هم نداره در روستا و مزارع و باغ و کارخانه باید ازشون استفاده کرد نه در خانه طرف میمون رو آورده خونه بعد نمبدونسته که این حیوان بزرگ بشه میشه قد یک گوریل و وحشی بعد نمیدونه باهاش چیکار کنه بغل میکنه اینور اونور میبره بابا فرهنگ ما چیز دیگه است چند سال پیش طرف سگ فانتزیش رو آورده بود تو سوپر مارکت محل داشت شیر و ماست و همه جیغ رو لیس میزد و بو میکشید و حسابی وحشی و پر سر و صدا هم بود آخر سر سوپر محل ما نوشته بودن آوردن سگها به حتی یک در شعاع متری خارج از سوپر ممنوع !!!!!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار