گوناگون

فریبکاری سامسونگ برای قدرتمند نشان دادن دوربین گوشی +عکس

فریبکاری سامسونگ برای قدرتمند نشان دادن دوربین گوشی +عکس

پارسینه: تصاویر خیره کننده‌ای که گوشی‌های پرچمدار سامسونگ از ماه ثبت می‌کنند، ظاهرا جعلی هستند. این رازی است که یکی از کاربران شبکه اجتماعی «ردیت» از آن پرده برداشته است.

به گزارش «پارسینه»، دوربین‌های گوشی سامسونگ گلکسی اولترا آنقدر‌ها که ادعا می‌شود، قدرتمند نیستند.

۱۰۰ برابر «زوم فضایی» به کاربران گوشی‌های سامسونگ این امکان را می‌دهد که به راحتی تصاویر خیره کننده‌ای از ماه بگیرند. این کار کمی بیشتر از تغییر یک سری تنظیمات، نشانه رفتن دوربین به سمت ماه و گرفتن یک عکس طول نمی‌کشد.

نتیجه به شکلی باورنکردنی خوب است. عکس‌هایی که از ماه با آیفون گرفته شده‌اند تار هستند و بیش از حد نوردهی شده‌اند، در حالی که عکس‌هایی که با گلکسی گرفته شده‌اند شفاف اند و این به عنوان دلیلی برای برتری دوربین‌های سامسونگ در نظر گرفته شده است.

تصاویر سامسونگ از ماه جعلی هستند

یک کاربر ردیت با نام ibreakphotos این نکته «به شکل باور نکردنی خوب» را مورد بررسی قرار داد و متوجه شد که تصاویر گرفته شده با سامسونگ گلکسی اس ۲۳ اولترا از ماه با اعمال بافتی از ماه به تصویر گرفته شده از آن، در واقع یک عکس جعلی تولید می‌کند.

فریبکاری سامسونگ برای قدرتمند نشان دادن دوربین گوشی +عکس

او برای آزمایش این موضوع تصویری از ماه را روی یک نمایشگر باز کرد و سپس وضوح آن را کاهش داد، به طوری که بیشتر جزئیات آن را محو کرد. تصویر مذکور هنوز به عنوان ماه قابل تشخیص بود، اما به سختی.

او سپس با یک گوشی گلکسی سامسونگ از طرف دیگر اتاق از تصویر روی نمایشگر عکس گرفت. نتیجه یک عکس شفاف از ماه و حاوی جزئیاتی بود که اصلا در تصویر اصلی وجود نداشتند.

ibreakphotos می‌گوید سامسونگ از هوش مصنوعی برای بازیابی و یا افزودن بافت ماه روی تصاویر ماه استفاده می‌کند، و این در حالی است که برخی فکر می‌کنند تصویر حاصله ناشی از قدرت دوربین گوشی است.

فریبکاری سامسونگ برای قدرتمند نشان دادن دوربین گوشی +عکس

توضیح سامسونگ در مورد ویژگی «زوم فضایی» هم نشان می‌دهد که این همان اتفاقی است که می‌افتد، اما این توضیحات به گونه‌ای است که موضوع را بی اهمیت جلوه می‌دهد.

تلاش برای جازدن تصویری که توسط هوش مصنوعی ویرایش شده و به شکلی غیرواقعی بهبود داده شده، به جای تصویری که توسط خود دوربین ثبت شده، می‌تواند نوعی فریبکاری باشد، اما عده‌ای هم هستند که آن را طبیعی و چه بسا یک فناوری مثبت ارزیابی می‌کنند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار