گوناگون

سورپرایز جدید واتساپ برای آن‌ها که پیام صوتی دوست ندارند+ عکس

سورپرایز جدید واتساپ برای آن‌ها که پیام صوتی دوست ندارند+ عکس

پارسینه: این ویژگی فعلا در آخرین نسخه بتا واتس‌اپ برای آیفون مشاهده شده است و مشخص نیست چه زمانی در دسترس قرار خواهد گرفت.

دیجیاتو نوشت: پیام‌رسان محبوب واتساپ در حال کار روی ویژگی جدید است تا کاربران آن بتوانند پیام‌های صوتی را به متن تبدیل کنند. با وجود این ویژگی، کاربرانی که طرفدار گوش دادن به پیام‌های صوتی نیستند، می‌توانند محتوای آن‌ها را به یک متن معمولی تبدیل کرده و بخوانند.

همانطور که در گزارش WABetaInfo اشاره شده، آخرین نسخه بتای واتساپ برای آیفون شامل یک ویژگی رونویسی برای پیام‌های صوتی می‌شود. با استفاده از این ویژگی، برنامه می‌تواند چیزی که در پیام‌های صوتی گفته می‌شود را شناسایی کرده و سپس محتوای آن را به متن تبدیل کند. البته با توجه به اینکه ویژگی جدید واتس‌اپ در نسخه بتا ارائه شده، محدودیت‌هایی برای آن وجود دارد.

محدودیت‌های ویژگی جدید واتس‌اپ

برای مثال، زمانی که هیچ کلمه‌ای شناسایی نشده باشد یا زمانی که پیام صوتی به زبانی غیر از زبان تنظیم شده برای رونویسی باشد، این کار انجام نخواهد شد. با این حال، تمام رونوشت‌ها در دستگاه پردازش می‌شود و به سرورهای واتس‌اپ یا اپل ارسال نمی‌شوند که از نظر حفظ حریم خصوصی یک مزیت بزرگ است.

در حال حاضر، فقط نسخه بتا واتس‌اپ برای آیفون دارای قابلیت رونویسی پیام‌های صوتی است و مشخص نیست که این ویژگی چه زمانی در دسترس گوشی‌های اندروید قرار خواهد گرفت. تلگرام به عنوان یکی از اصلی‌ترین رقبای واتساپ، در حال حاضر ویژگی رونویسی پیام‌های صوتی و تصویری را به کاربران خود ارائه می‌کند. با این وجود، این ویژگی فقط برای مشترکین پریمیوم تلگرام در دسترس قرار گرفته، در حالی که واتساپ آن را به‌طور رایگان برای همه ارائه خواهد کرد.

قابلیت جدید واتساپ

چند روز پیش، استاتوس واتس‌اپ با قابلیت‌های جدیدی به‌روزرسانی شده بود. از جمله این قابلیت‌ها می‌توان به استاتوس‌های صوتی و کنترل بیشتر روی افرادی که می‌توانند استاتوس‌ها را ببینند اشاره کرد. ویژگی دیگری که در چند وقت گذشته برای کاربران این پلتفرم پیام‌رسان ارائه شده بود، قابلیت «پیام به خود» بود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار