گوناگون

قابلیتی حیرت انگیز برای ساخت ویدیو+ فیلم

قابلیتی حیرت انگیز برای ساخت ویدیو+ فیلم

پارسینه: استارتاپ Runway از مدل هوش مصنوعی جدیدی رونمایی کرده است که می‌تواند با دریافت فرمان‌های متنی، ویدیو‌ها را تغییر دهد.

استارتاپ مصنوعی مصنوعی Runway که مدل پارسال تبدیل متن به تصویر Stable Diffusion را منتشر کرده بود، اکنون مدل به نام Gen-1 ساخته شده است که قابلیتی حیرت انگیز برای ساخت ویدیو به حساب می آید و می‌تواند ویدیوهای موجود را از طریق فرمان‌های متن یا تصاویر دیگر تغییر دهد و به سبک‌های متفاوت تغییر کند.

استارتاپ Runway با انتشار ویدیویی نشان داد که مدل هوش مصنوعی جدید آن‌ها چگونه کار می‌کند و می‌تواند به سبک ویدیویی‌ها را تغییر دهد. این استارتاپ امیدوار است که Gen-1 عملکردی را برای ویدیوها داشته باشد که Stable Diffusion برای تصاویر داشت. مدیرعامل Runway می‌گوید سال ۲۰۲۳ می‌تواند سال ویدیوها باشد.

مدل Gen-1 ترکیبی از مدل‌های تبدیل متن به ویدیو، ازجمله مدل Make a Video از متا و Phenaki از گوگل است که پارسال معرفی می‌شوند و می‌توانند ویدیوهای کوتاه بسازند. مدل استارتاپ Runway همچنین شبیه به Dreamix از گوگل بود که هفته پیش معرفی شد و می‌توان از روی ویدیوهای موجود، ویدیوهای موجود با سبک‌های متفاوت بسازد. بااینحال، Gen-1 ظاهراً از نظر کیفی یک سروگردن از رقبا جلوتر است.

هوش مصنوعی Gen-1 می‌تواند برای ویدیوهای حرفه‌ای استفاده شود ، گوگل و متا، Runway هوش مصنوعی را با در نظر گرفتن کاربران ساخته شده است. «کریستوبال والنزوئلا»، مدیر این استارتاپ می‌گوید: «این یکی از اولین مدل‌هایی است که با رابطه نزدیک با جامعه فیلم‌سازان ساخته شده است. این مدل دربرگیرنده سال‌ها تجربه فیلمسازان و متخصصان VFX در مراحل پسا-تولید است.»


Gen-1 که قابلیتی حیرت انگیز برای ساخت ویدیو ارائه داده است از طریق سایت Runway روی فضای ابری کار می‌کند، حالا با دعوت‌نامه در انتخاب برگزیده‌ای از کاربران قرار گرفته است و در هفته‌های آینده در اختیار افراد بیشتری قرار خواهد گرفت. والنزوئلا امیدوار است که Gen-1 مانند Stable Diffusion به افراد در تولید پروژه‌های حرفه‌ای کمک کند.

ابزارهای استارتاپی که در سال 2018 ارائه شده است، این تلویزیون توسط تیک‌تاکرها، یوتوبرها و استودیوهای حرفه‌ای به‌کار گرفته شده است. برنامه The Late Show with Stephen Colbert و فیلم سینمایی Everything Everywhere All at Once ازجمله پروژه‌هایی هستند که از ابزارهای Runway استفاده کرده‌اند./ دیجاتو

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار