گوناگون

از تجربه متاورس با باشگاه منچستر سیتی رونمایی شد

از تجربه متاورس با باشگاه منچستر سیتی رونمایی شد

پارسینه: منچستر سیتی ساخت اولین استادیم فوتبال مجازی جهان را در دنیای متاورس با همکاری کارشناسان واقعیت مجازی سونی آغاز کرده است.

پارسینه: شرکت سونی در CES 2023 پیش نمایشی از یک تجربه متاورس با باشگاه فوتبال منچستر سیتی به نمایش گذاشت.

با این حال، متاورس Metaverse هنوز کیفیت بالایی در حد بازی های پلی استیشن ندارد. تجربه متاورس با باشگاه فوتبال منچستر سیتی فعلاً بر فوتبال و تعامل با طرفداران تمرکز خواهد کرد.

تجربه متاورس با باشگاه فوتبال منچستر سیتی بدین ترتیب است که این باشگاه ساخت اولین استادیوم فوتبال مجازی جهان را در دنیای متاورس با همکاری کارشناسان واقعیت مجازی سونی آغاز کرده است. این استادیوم مجازی مجهز به سیستم تجزیه و تحلیل تصویر و فناوری تشخیص گل «چشم شاهین» (Hawk-Eye) خواهد بود.

با توجه به اینکه سونی در توسعه استادیوم فوتبال متاورس ی همکاری می‌کند، ظاهرا قرار است به فناوری‌های نوینی مجهز باشد. هواداران با حضور مجازی در این استادیوم می‌‌توانند بازی‌های فوتبال را در از هر نقطه جهان تماشا کنند. این استادیوم در حقیقت نسخه مجازی استادیوم «اتحاد» (Etihad) منچسترسیتی خواهد بود.

پیشگامان دیجیتالی لیگ برتر، قراردادی سه ساله با سونی امضا کرده‌اند. با وجودی که این قرارداد به تازگی امضا شده و پروژه هنوز در مراحل ابتدایی است، تیم‌هایی از کارشناسان این شرکت نقشه‌های اولیه‌ای از طرح استادیوم فوتبال تهیه کرده‌‌اند تا بتوانند آن را در جهان دیجیتالی متاورس پیاده‌سازی کنند تا شاهد تجربه متاورس با باشگاه فوتبال منچستر سیتی باشیم.

استادیوم فوتبال متاورس

در تجربه متاورس با باشگاه فوتبال منچستر سیتی، مسئولان باشگاه منچستر سیتی که روی این پروژه کار می‌کنند،‌ پیش‌بینی کرده‌اند که این ورزشگاه مجازی به هواداران کمک می‌کند تا بتوانند در هر مکانی که هستند،‌ بازی‌های فوتبال را به صورت زنده مشاهده کنند و دیگری نیازی به مراجعه حضوری نخواهند داشت.

کاربران متاورس از طریق هدست واقعیت مجازی می‌توانند تجربه متفاوتی از این جهان مجازی در اختیار داشته باشند. توسعه‌دهندگانی که در زمینه فوتبال و واقعیت مجازی کار می‌کنند بر این باورند که این فناوری در حال حاضر امکان تکرار مسابقه را در نسخه دیجیتالی، شبیه به بازی‌های ویدیویی فیفا فراهم می‌کند. هرچند در آینده نیز هواداران امکانات بیشتری در اختیار خواهند داشت.

«اندی اچ»، یکی از بنیانگذاران Rezzil که در واقع شرکتی است که بازی متاورس Player 22 را توسط باشگاه‌های لیگ برتر برای آموزش بازیکنان توسعه داده نیز می‌گوید به زودی دنیای متاورس به فناوری‌های بیشتری مجهز می‌شود و این شرکت امیدوار است که کاربران بتوانند قابلیت‌های بیشتری را در چنین فضاهایی در اختیار داشته باشند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار