گوناگون

اگر شکم صاف و تخت می خواهید این مطلب را بخوانید!

اگر شکم صاف و تخت می خواهید این مطلب را بخوانید!

غذاهای سرشار از پروتئین، فیبر و چربی‌های مفید مانند تخم مرغ، ماهی و گوشت بدون چربی با تقویت متابولیسم می‌توانند به مرور زمان چربی شکمی را آب کنند و وزن شما را کاهش دهند.

به گزارش پارسینه و به نقل از خبرآنلاین، افزودن مواد غذایی زیر به برنامه غذایی روزانه، با دارا بودن پروتئین، فیبر، چربی‌های سالم و سایر مواد مغذی، به کاهش چربی احشایی کمک می‌کند:

۱) تخم مرغ

زرده تخم مرغ علاوه بر پروتئین بالا، حاوی کولین است و به طور بالقوه به کاهش چربی بدن کمک می‌کند. هم‌چنین سطح لپتین موجود در آن، باعث افزایش حس سیری و کاهش تولید هورمون گرسنگی در بدن می‌شود

۲) جو دوسر

بر اساس مطالعات، بتا گلوکان موجود در جو دوسر علاوه بر تقویت سلامت روده، می‌تواند به افزایش سیری، هضم آسان و کاهش چاقی شکمی کمک کند.

۳) لیمو

استفاده از لیمو در خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها می‌تواند به کاهش چربی شکم کمک کند. لیمو حاوی پلی‌فنل‌های قوی است که منجر به جلوگیری از تجمع چربی در ناحیه شکم و چاقی می‌شود.

۴) ماهی تن

ماهی تن به دلیل داشتن پروتئین بالا و چربی سالم، یک غذای مغذی است. شواهد نشان می‌دهد که مصرف غذاهای دریایی بدون چربی مانند ماهی تن، به پیشگیری از چاقی کمک می‌کند.

۵) چای سبز

چای سبز یک نوشیدنی چربی‌سوز است و محتوای کافئین موجود در آن می‌تواند به بهبود متابولیسم، چربی‌سوزی و کوچک شدن شکم کمک کند.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار