گوناگون

هشدار؛ مصرف زیاد این ویتامین باعث خونریزی می‌شود

هشدار؛ مصرف زیاد این ویتامین باعث خونریزی می‌شود

ویتامین E خون را رقیق می‌کند و می‌تواند آسیب‌های جزئی را به دوره‌های خونریزی جدی تبدیل کند.

به گزارش پارسینه و به نقل از ایسنا، به گفته متخصصان مصرف زیاد برخی ویتامین‌ها سبب خونریزی می‌شود.

یکی از موارد بالقوه خطرناک مصرف ویتامین یا مولتی‌ویتامین حاوی ویتامین E، خونریزی بیش از حد است.

کاترین بولینگ، پزشک خانواده، در همین خصوص می‌گوید: مگر اینکه دلیلی برای مصرف ویتامین e داشته باشید وگرنه نباید آن را به صورت خودسرانه مصرف کنید. ما قبلا تصور می‌کردیم مصرف آن به دلیل آنتی‌اکسیدان بودن خوب است اما مشخص شد که خطر آن بیش از فایده آن است. ویتامین E خون را رقیق می‌کند و می‌تواند آسیب‌های جزئی را به دوره‌های خونریزی جدی تبدیل کند.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    نمای روز

    اخبار از پلیکان

    داغ

    حواشی پلاس

    صفحه خبر - وب گردی

    آخرین اخبار