گوناگون

این ادویه ۸ بیماری را از شما دور می‌کند

این ادویه ۸ بیماری را از شما دور می‌کند

پارسینه: تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف دارچین سبب جلوگیری از افزایش قند خون و کاهش سرعت تخلیه معده می‌شود.

امروزه مصرف دارچین به شکل‌های مختلف از جمله دمنوش و چای دارچین، ترکیب دارچین و عسل عرق دارچین برای بهره‌مند شدن از خواص درمانی این ادویه رایج است.

بعضی مطالعات اشاره کرده اند که این ادویه به مقاومت بدن انسولینی‌ها کمک می‌کند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد مبتلا به دیابت، از این ادویه برای کنترل قند خون خود استفاده می‌کنند. می‌توانید دارچین را به شکل چای یا به عنوان مکمل مصرف کنید.

دارچین می‌تواند به طور غیرمستقیم قند و چربی بدن را کنترل کند و یا حتی کاهش دهد. مصرف دارچین، با کاهش سطح کلسترول بد، به نام LDL و تری گلیسیرید و افزایش سطح کاسترول خوب به نام HDL، همراه است.

مطالعات و تحقیقات نشان داده است که عصاره دارچین می‌تواند به پیشگیری از آلزایمر کمک کند و تاثیرگذار باشد. دو ترکیب موجود در آن، به نام اپیکاتچین و سینامالدهاید، ممکن است به مبارزه با از دست دادن حافظه کمک کند و همچنین از رشد رشته‌ای در سلول‌های مغزی که عامل آلزایمر هستند، جلوگیری می‌کند.

یکی از مزایای دارچین ، توانایی بی نظیر آن در جلوگیری از عفونت است. به دلیل خواص ضدباکتری، ضد قارچی، ضد ویروسی و ضد عفونی کننده آن، در درمان عفونت‌های داخلی و خارجی مفید است و از ایجاد میکروب‌ها در مثانه نیز، به خوبی جلوگیری می‌کند.

دارچین به بهبود وضوح و هوشیاری روانی بدن کمک می‌کند. برای بهتر شدن فعالیت مغز، این ادویه را ببویید. عطر آن می‌تواند عملکرد شناختی را افزایش دهد و توجه و حافظه کاری را بهبود می‌بخشد.

دارچین به دلیل خواص ضد التهابی که دارد، می‌تواند از قلب و شریان‌های اطراف آن در برابر عفونت و آسیب‌ها محافظت کند.

این ادویه به بهبود گردش خون کمک می‌کند و همان طور که می‌دانید، با افزایش گردش خون، اثرات درد نیز به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. همچنین گردش خون خوب، باعث گسترش اکسیژن به سلول‌های بدن می‌شود و فعالیت‌های متابولیک را بالا می‌برد. شما با استفاده از دارچین می‌توانید خطر ابتلا به حملات قلبی را به میزان زیادی کاهش دهید.

دارچین به دلیل خواص ضد التهابی که دارد، می‌تواند سفتی و سختی ماهیچه‌ها و مفاصل را از بین ببرد. دارچین برای بازیکنان ورزشی و افراد مبتلا به آرتریت توصیه می‌شود و همچنین برای تسکین سردردهایی که از سرماخوردگی ایجاد می‌شود نیز تاثیرگذار است.

منبع: همشهری

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار