گوناگون

راهکارهایی برای داشتن زندگی جنسی شاد

راهکارهایی برای داشتن زندگی جنسی شاد

پارسینه: برای داشتن یک رابطه جنسی رضایت بخش ، شناختن بدن خودتان نیز مهم است. توجه به نکاتی که سبب لذت جنسی شما می شود و همچنین کشف آنچه که باعث لذت شریک جنسی شما می شود، باعث ایجاد رابطه جنسی شاد و سالم خواهد شد. در این مطلب بیشتر به این موضوع می پردازیم.

داشتن یک زندگی جنسی شاد با همه چیز مرتبط است از سلامت قلب گرفته تا سلامت رابطه ای که دارید. اما چه چیزی سبب ادامه یافتن یک زندگی جنسی شاد می شود؟برخی از آدم ها معتقدند که یک زندگی جنسی شاد به تعداد دفعات رابطه، مربوط است و برخی دیگر کیفیت و چگونگی رابطه را مهم تر می دانند.

ساعدنیوز نوشت: هرچند در حقیقت، هیچ کدام از اینها برای داشتن یک زندگی جنسی شاد، اهمیت حیاتی ندارند. زمانی که پای تعداد دفعات رابطه به میان می آید، هیچ عدد جادویی وجود ندارد. وقتی هر دو طرف راضی و آرام هستند و از رابطه ی جنسی شان لذت می برند، سایر چیزها چه اهمیتی دارد؟ مهم این است که زوج در مورد نوع رابطه ای که می خواهند داشته باشند، با هم گفتگو کنند. در این نوشتار به شیوه هایی برای بهبود زندگی جنسی نگاهی خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

اهمیت رابطه جنسی

در زندگی جنسی شاد ، روابط زناشویی نه تنها یک عمل طبیعی است بلکه برای سلامتی جسمی و روحی بسیار لازم است. در طی رابطه ی جنسی هورمون ها در بدن زن و مرد آزاد می شود که برای بهداشت روان و سلامتی جسمی لازم است. اگر وقت زیادی برای ورزش، خرید، رسیدن به ظاهر، درست کردن غذای خوب و موارد دیگر می کنید بد نیست بدانید رابطه جنسی هم به شما برای بهتر بودن کمک می کند.زوجین به رابطه جنسی نیاز دارند. با رابطه جنسی موهای شما سالم تر می ماند و پوستتان روشن می شود به این دلیل که افزایش رابطه ی جنسی باعث افزایش تولید کلاژن پوست می شود که پوست را جوانتر و منعطف تر می کند. افرادی که حداقل ۳ بار در هفته رابطه ی جنسی دارند احساس جوانتری دارند. خداحافظی از افسردگی یکی دیگر از دلایل اهمیت رابطه زناشویی سالم است.

مزایای داشتن یک زندگی جنسی شاد

رابطه جنسی شاد باعث تقویت سلامت بدنی زوجین و احساس رضایت آن ها از یکدیگر می شود. همچنین فراموش نکنید که نوع رابطه جنسی نیز ممکن است باعث بروز مزیت هایی در رابطه جنسی شما و همسرتان شود؛ پس نسبت به کارها و رفتارهای جنسی خود حساس باشید. در این بخش قصد داریم به برخی از مزایای داشتن یک زندگی جنسی شاد بپردازیم، تا پایان این بخش با ما همراه باشید.

 • زندگی جنسی شاد، میل جنسی زن و مرد را افزایش داده و موجب بهبود رابطه جنسی در روزهای آینده می شود.
 • رابطه جنسی شاد موجب ترشح هورمون هایی مانند اندورفین می شود که به کاهش استرس کمک می کند.
 • زندگی جنسی شاد احساس صمیمیت شما و شریک زندگی تان را عمیق تر خواهد کرد.
 • زوج هایی که از رابطه جنسی خود لذت می برند، شاد و رضایت بیشتری را در زندگی تجربه می کنند.
 • رابطه جنسی یک نوع ورزش است که می تواند سلامت قلب و عروق شما را بهبود دهد.
 • رابطه جنسی واژینال باعث افزایش جریان خون به واژن و کاهش آتروفی واژن می شود.
 • رابطه جنسی واژینال موجب تقویت عضلات واژن شده و اختلال عملکرد کف لگن را کاهش می دهد.
 • انزال مکرر در یک رابطه جنسی شاد، به پیشگیری از سرطان پروستات کمک می کند.

۸ نکته برای داشتن یک زندگی جنسی شاد

بهبود روابط جنسی و تلاش برای ایجاد شادی در آن، نیازمند برنامه ریزی است. در واقع تلاش زوج ها برای افزایش کیفیت یک رابطه جنسی شاد باعث بازگشت روابط عاشقانه به زندگی آن ها می شود. در ادامه به بیان چند نکته برای داشتن یک زندگی جنسی شاد می پردازیم.

۱- خشم خود را کنترل کنید

عصبانیت بخش عادی از زندگی زناشویی است که نمی توان آن را پنهان کرد.اما کنترل خشم موضوع بسیار مهمی است؛ چرا که در بسیاری از مواقع ممکن است این حس بر روی رابطه جنسی زوجین اثر بگذارد و آن ها یک رابطه جنسی همراه با عصبانیت را تجربه کنند. در واقع عدم کنترل عصبانیت می تواند بر روی میل جنسی، اعتماد و ارتباط زن و مرد اثر بگذارد.همه ما می دانیم که پنهان کردن خشم نسبت به کسی که از او عصبانی هستیم، کار بسیار سختی است و بروز احساس مهربانی و دوست داشتن در این شرایط، کار مشکلی است. راه های زیادی برای کنترل عصبانیت نسبت به شریک جنسی، وجود دارد که یکی از ساده ترین آن ها صحبت کردن است. در مواردی که این عصبانیت به اوج خود برسد، می توانید از یک درمانگر یا مشاور کمک بگیرید.

۲- صادق باشید

گاهی اوقات برای آن که به احساسات شریک جنسی خود صدمه نزنیم، از بیان حقیقت اجتناب می کنیم؛ اما این کار به صمیمیت و صداقت روابط زناشویی آسیب می زند. صداقت با شریک جنسی درباره تجربه رابطه جنسی، باعث می شود تا آسیب پذیری این رابطه را کاهش دهیم. پس با بیان صادقانه شرایط و نظرات خود درباره کیفیت رابطه جنسی، مشکلات را برطرف کنیم و در جهت شاد بودن این رابطه تلاش کنیم.

۳- نسبت به رفتارهای پیش از رابطه جنسی خود حساس باشید

پیش از برقرای رابطه جنسی باید نسبت کارها و رفتارهای خود حساس باشید؛ چرا که لحظات قبل از رابطه جنسی بخش مهمی در این رابطه است. به شریک جنسی خود کمک کنید تا با بدن شما آشنا شود، نقاط حساس آن را بشناسد و با لمس آن نقاط و بوسیدن آن ها شما را برای شروع رابطه جنسی آماده کند. همچنین درباره موضوعاتی که باعث تحریک تان می شود نیز صحبت کنید. با بیان این نکات، یک رابطه جنسی شاد و لذت بخش را تجربه خواهید کرد.

۴- نسبت به رفتارهای پس از رابطه جنسی خود حساس باشید

فراموش نکنید که لحظات پس از رابطه جنسی نیز بسیار مهم است. اگر شما از جمله افرادی هستید که بلافاصله بعد از برقراری رابطه جنسی به خواب می روید، رختخواب خود را ترک می کنید یا از شریک جنسی خود دور می شوید باید بگوییم که فرصت نزدیک شدن و ایجاد صمیمیت با شریک زندگی و جنسی خود را از دست می دهید. پس از پایان رابطه جنسی با صحبت کردن و در آغوش گرفتن یکدیگر می توانید کیفیت رابطه جنسی خود را بهبود دهید و به شریک جنسی خود ثابت کنید که برای شما مهم است.

۵- زمان رابطه جنسی خود را برنامه ریزی کنید

زندگی جنسی هیچ برنامه مشخصی ندارد؛ اما می توانید برای آن برنامه ریزی کنید و آن را به یک روتین روزانه یا هفتگی تبدیل کنید. باید بدانید که تعداد دفعات رابطه جنسی ممکن است به دلایلی چون اضافه شدن فرزند، استرس و برخی کارهای ضروری کاهش یابد؛ همچنین میل جنسی نیز ممکن است در این مدت تغییر کند.برنامه ریزی جنسی در نگاه اول ممکن است کاری غیرعادی باشد؛ اما با انجام این کار می توان چارچوبی برای خود و شریک جنسی ایجاد کرد تا برای آن زمان مشتاق بود و لحظه شماری کرد. موضوع مهم این است که زمان هایی را برای برقراری رابطه جنسی انتخاب کنید که شریک جنسی تان نیز موافق باشد. در واقع با برنامه ریزی دقیق برای رابطه جنسی باعث می شوید تا برای آن روزهای خاص روحیه خود را تقویت کنید و برای ایجاد یک رابطه جنسی شاد لحظه شماری کنید.

۶- در طول روز برای رابطه جنسی خود صحنه سازی کنید

با ارسال متن، عکس و ویدیوهای سکسی در طول روز، شریک جنسی خود را برای برقراری یک رابطه جنسی شاد آماده کنید. در طول روز با به اشتراک گذاشتن موضوعاتی که باعث لذت جنسی شما و شریک جنسی تان می شود، الزامات برقراری یک رابطه جنسی شاد را در شب آماده کنید.

۷- روش های جدید جنسی را آزمایش کنید

با توافق یکدیگر، فعالیت های جنسی متفاوت را بررسی کنید؛ همچنین می توانید از وسایل جنسی نیز کمک بگیرید. اما فراموش نکنید که روابط جنسی عجیب و غریب و گره خورده، کلید یک زندگی جنسی شاد نیست. پوشیدن لباس خواب های مختلف یا انتخاب مکان های جدید نیز ممکن است به تنهایی باعث بهبود کیفیت یک رابطه جنسی شود.اگر شریک جنسی تان اهل تغییر و آزمایش است، پیشنهاد می کنیم انواع روابط جنسی مانند رابطه جنسی دهانی، خود ارضایی متقابل و رابطه جنسی مقعدی را نیز بررسی کنید. آزمایش روش های جدید جنسی صمیمیت و لذت جنسی زوجین را افزایش خواهد داد؛ به شرطی که درباره انواع روش های جنسی با یکدیگر به توافق برسید.

۸- به سلامت جسمی و روحی خود اهمیت دهید

افزایش سن و تغییرات بدنی ممکن است رابطه جنسی را برای زن و مرد کمی سخت کند؛ چرا که موضوعاتی مانند یائسگی ممکن است باعث آتروفی(فلج اعصاب حرکتی عضله) و خشکی واژن شود. همچنین بروز تغییراتی در سطح هورمون نیز ممکن است باعث کاهش تولید تستوسترون شود که این موضوع می تواند میل جنسی را کاهش دهد و باعث اختلال نعوظ شود.اگر مشکلاتی در رابطه جنسی خود دارید با همسر و پزشک متخصص در میان بگذارید؛ فراموش نکنید که مصرف دارو بدون تجویز پزشک ممکن است میل جنسی شما را کاهش دهد و به ارگاسم رسیدن را دشوار کند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار