گوناگون

حقایق شگفت انگیز در مورد رابطه جنسی

حقایق شگفت انگیز در مورد رابطه جنسی

پارسینه: فراتر از بدیهیات، آمیزش جنسی فواید سلامتی بسیاری دارد. می‌تواند به شما کمک کند احساس شادی بیشتری داشته باشید، سالم‌تر باشید و زندگی طولانی تری داشته باشید. همچنین می‌تواند در برابر بیماری‌ها محافظت کند و احتمالاً از سرطان جلوگیری کند.

فراتر از بدیهیات، آمیزش جنسی فواید سلامتی بسیاری دارد. می‌تواند به شما کمک کند احساس شادی بیشتری داشته باشید، سالم‌تر باشید و زندگی طولانی تری داشته باشید. همچنین می‌تواند در برابر بیماری‌ها محافظت کند و احتمالاً از سرطان جلوگیری کند. در اینجا، ما برخی از مزایای اضافی را که داشتن رابطه جنسی می‌تواند به شما بدهد، بررسی می‌کنیم.

رابطه جنسی استرس را کاهش می‌دهد

مقاربت ممکن است سطح استرس شما را کاهش دهد. مطالعه‌ای که در مجله منتشر شده است دیدگاه بیولوژیکی از شرکت کنندگان خواست تا در یک فعالیت استرس زا شرکت کنند، مانند سخنرانی یا امتحان ریاضی پیچیده. شرکت‌کنندگانی که قبل از انجام یک کار استرس‌زا مقاربت واژینال داشتند، در مقایسه با افرادی که رابطه جنسی نداشتند، افرادی که خودارضایی می‌کردند و افرادی که بدون آمیزش رابطه جنسی داشتند، سطح استرس و فشار خون پایین‌تری داشتند.

سکس کمتر، کار بیشتر

محققان در دانشگاه گوتینگن در آلمان دریافتند که افرادی که زندگی جنسی ضعیف‌تری دارند، تمایل دارند برای جبران کمبود رضایت خود در اتاق خواب، کار بیشتری انجام دهند. در این مطالعه از ۳۲۰۰۰ نفر خواسته شد تا عادات جنسی و کاری خود را شرح دهند. محققان دریافتند که ۳۶ درصد از مردان و ۳۵ درصد از زنانی که تنها یک بار در هفته رابطه جنسی دارند، خود را در کار خود غرق می‌کنند. هر چه بیشتر کار کنید، استرس بیشتری دارید - و هر چه استرس بیشتری داشته باشید، رابطه جنسی کمتری دارید. این یک چرخه واقعاً معیوب است.

رابطه جنسی برای شما خوب است

مقاربت مطمئناً ضربان قلب شما را افزایش می‌دهد، اما این جایی نیست که مزایای سلامت قلب به پایان می‌رسد. مطالعه منتشر شده در مجله اپیدمیولوژی و سلامت جامعه دریافتند که رابطه جنسی در واقع می‌تواند خطر حمله قلبی کشنده را در مردان کاهش دهد. محققان دریافتند مردانی که دو بار یا بیشتر در هفته رابطه جنسی داشتند، نسبت به مردانی که کمتر رابطه جنسی داشتند، کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از حمله قلبی بودند. این مطالعه هیچ ارتباطی بین دفعات رابطه جنسی و احتمال مرگ در اثر سکته مغزی پیدا نکرد.

عزت نفس بهتر

خیابان جنسی و عزت نفس دو طرف دارد: افرادی که رابطه جنسی دارند احساس خوبی نسبت به خود دارند و افرادی که رابطه جنسی را برای احساس خوبی در مورد خود انجام می‌دهند. مطالعه منتشر شده در آرشیو رفتار‌های جنسی به دلایل زیادی که انسان‌ها برای رابطه جنسی دارند نگاه کرد و دریافت که یکی از رایج‌ترین عوامل محرک، افزایش عزت نفس است که بسیاری از انجام این کار به دست می‌آورند. همین افراد گزارش می‌دهند که رابطه جنسی باعث می‌شود احساس قدرت و جذابیت بیشتری داشته باشند. همچنین، برخی از افراد در این مطالعه نیات نوع دوستانه تری داشتند و می‌خواستند که شریک زندگی شان نسبت به خودشان احساس خوبی داشته باشد.

رابطه جنسی درد را تسکین می‌دهد

رابطه جنسی می‌تواند از چند جهت به شما احساس خوبی بدهد. فایده فیزیکی آشکار وجود دارد، و سپس کمتر آشکار: تسکین درد. در طول برانگیختگی و ارگاسم، هیپوتالاموس در مغز هورمون احساس خوب اکسی توسین را ترشح می‌کند. محققان در دانشگاه راتگرز در نیوجرسی دریافتند که این افزایش اکسی توسین ممکن است در واقع به زنان کمک کند درد کمتری را احساس کنند، به خصوص در طول قاعدگی. مطالعه منتشر شده در بولتن زیست شناسی و پزشکی تجربی دریافت که اکسی توسین در مردان درک درد را به نصف کاهش می‌دهد.

رابطه جنسی از سرطان محافظت می‌کند

بر اساس برخی تحقیقات، مردان ۵۰ ساله و بالاتر که رابطه جنسی مکرر دارند، نسبت به مردان همسن خود که اغلب رابطه جنسی ندارند، کمتر به سرطان پروستات مبتلا می‌شوند. مطالعه‌ای که در مجله منتشر شده است BJU International دریافتند که مقاربت و خودارضایی ممکن است خطر ابتلا به سرطان پروستات را در مردان مسن کاهش دهد. مطالعه دیگری منتشر شده در مجله انجمن پزشکی آمریکا دریافتند که انزال مکرر در دهه ۲۰ مرد نیز ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات کمک کند.

ارگاسم کیفیت اسپرم را بهبود می‌بخشد

رابطه جنسی مکرر ممکن است کیفیت اسپرم مرد را بهبود بخشد، آسیب DNA به اسپرم را کاهش دهد و باروری را افزایش دهد. بر اساس انجمن اروپایی تولید مثل انسان و جنین شناسیمردانی که روزانه رابطه جنسی داشتند یا روزانه انزال می‌کردند، پس از هفت روز منی زنده‌تر و با کیفیت‌تری نسبت به مردانی که رابطه جنسی نداشتند، داشتند. این مطالعه نشان می‌دهد که این رویکرد ممکن است به زوج‌هایی که مشکلات باروری خفیف دارند کمک کند تا باردار شوند.

ایمنی را در نظر بگیرید

سکس فرصتی است برای زوج‌ها تا احساسات خود را کشف کنند، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و از رابطه خود لذت ببرند. همچنین دارای چندین مزیت اضافی است که روی کیک است. البته، برای حفظ یک زندگی جنسی سالم، انجام رابطه جنسی ایمن را فراموش نکنید. از محافظت استفاده کنید، به خصوص اگر در یک رابطه تک همسری نیستید، و به طور منظم برای عفونت‌های مقاربتی آزمایش دهید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار