گوناگون

بایدها و نبایدهای صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران

بایدها و نبایدهای صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران

پارسینه: رابطه جنسی یکی از قسمت‌های مهم هر ازدواج است. در دنیای امروز همه زوج‌ها با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند. این مشکلات و استرس‌های ناشی از آن، بر کیفیت رابطه جنسی زوجین تاثیر می‌گذارد. مشکلاتی که برای زوج‌ها اتفاق می‌افتد باعث می‌شود که به صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران فکر کنند.

رابطه جنسی یکی از قسمت‌های مهم هر ازدواج است. در دنیای امروز همه زوج‌ها با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند. این مشکلات و استرس‌های ناشی از آن، بر کیفیت رابطه جنسی زوجین تاثیر می‌گذارد. مشکلاتی که برای زوج‌ها اتفاق می‌افتد باعث می‌شود که به صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران فکر کنند.

به نقل از روان آرام؛ صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران همیشه یک چالش بسیار مهم برای زنان و مردان به شمار می‌رود. رابطه جنسی و مسائل مربوط به آن، خصوصی‌ترین بخش زندگی زن و مرد است و جزو خط قرمز‌های آن‌ها به شمار می‌رود. به همین دلیل در مورد صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران همیشه تردید وجود دارد.

قبل از این که بخواهید حتی به صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران فکر کنید باید بدانید که اولین اولویت شما همسرتان است. شما به عنوان یک زن یا مرد وظیفه دارید از شریک زندگی تان در مورد مشکلاتی که دارید سوال کنید و از او بخواهید تا شما را در جریان موضوعات بگذارد.

معمولا شروع این نوع صحبت‌ها برای هر دو طرف سخت و دشوار است و نمی‌توانند به راحتی با همدیگر صحبت کنند. اما باید بدانید که هر چه زمان بگذرد وضعیت بدتر خواهد شد و کارتان سخت‌تر خواهد شد. در ادامه به دو نکته که می‌تواند به شما کمک کند تا با همسرتان راحت صحبت کنید اشاره می‌کنیم:


۱- در انتخاب زمان و مکان دقت کنید

انتخاب زمان و ماکن مناسب برای صحبت کردن در مورد مشکلات زناشویی اهمیت بسیار زیادی دارد. هیچ وقت بعد از اتمام رابطه جنسی از همسرتان نپرسید که مشکل کجاست و چرا رابطه تان مثل گذشته نیست. این کار باعث می‌شود که او اعتماد به نفسش را بیشتر از گذشته از دست بدهد و ترمیم رابطه سخت‌تر خواهد شد.


۲- مشکلات تان را بیان کنید

هیچ کس به اندازه همسر شما به شما نزدیک نیست و هیچ کس به اندازه او نمی‌تواند به شما کمک کند تا از پس مشکلات بر بیایید. پس اگر مسئله‌ای وجود دارد که ناراحت تان می‌کند، بدون هیچ ترس و واهمه‌ای آن را با همسرتان در میان بگذارید.

این صحبت گرم و صمیمی و درد دل کردن به شما کمک می‌کند تا فشار روانی که زیر آن هستید را کنار بگذارید و منطقی‌تر از گذشته رفتار کند. همسر شما اگر ببیند که شما با صداقت با او صحبت کرده اید تشویق می‌شود تا مشکلاتش را بیان کند و به این ترتیب می‌توانید با کمک همدیگر راه حل مناسبی پیدا کنید.

آیا صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران کار درستی است؟

این سوال همیشه برای زوج‌ها به وجود می‌آید. در جامعه ما که در مورد مسائل جنسی همیشه تابو وجود دارد، صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران از نظر عرف جامعه کاری پسندیده نیست و افرادی که اختلالات جنسی در رابطه شان دارند، به سختی تن به چنین کاری می‌دهند.

حقیقتی که وجود دارد این است که همه زنان و مردانی که زندگی مشترک را تجربه می‌کنند، ممکن است در طول ازدواج شان با مشکلات و اختلالات جنسی روبرو شوند. مشکلات جسمی و روحی و دعوا‌ها و اختلافاتی که بین زن و شوهر وجود دارد ممکن است باعث شود که زن و مرد مثل گذشته از رابطه شان لذت نبرند.

هم چنین اختلالاتی مانند سرد مزاجی و یا اختلال‌های نعوظ و زودانزالی باعث می‌شود که زن و مرد نسبت به رابطه سرد شوند و نتوانند هم، چون گذشته با همدیگر آمیزش جنسی داشته باشند. در چنین شرایطی زن و مرد به فکر صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران می‌افتند و نیاز دارند که در مورد مشکلات شان با فرد یا افرادی صحبت کنند.

در همین زمینه به چند نکته بسیار مهم اشاره می‌کنیم که به شما کمک می‌کند در مورد صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران تصمیم درستی بگیرید:

۱- دنیای مجازی را فراموش کنید

یک اشتباه بزرگ که ممکن است مرتکب شوید این است که در مورد مشکلات جنسی تان در شبکه‌های اجتماعی صحبت کنید. امکان دارد به این فکر بیفتید که مشکلات تان را در قالب یک کاربر ناشناس مطرح کنید و از دیگران در این مورد کمک بخواهید. اما در یک نکته بسیار مهم که از آن غافلید این است که ممکن است شریک زندگی تان هم این صفحات را دنبال کند یا بخواهد در بین مواردی که قبلا مطرح شده به دنبال راه حلی برای مشکلات رابطه تان بگردد.

در چنین شرایطی اعتماد بین زن و مرد از بین می‌رود. این از دست رفتن اعتماد ضربه بسیار بزرگ تری به رابطه تان می‌زند و رابطه جنسی تان سردتر از گذشته می‌شود. ممکن است همسر شما خجالت بکشد و از دست شما کاملا عصبانی شود و باید بدانید که در چنین زمانی او کاملا حق دارد! چون این شما بوده اید که بدترین راه برای صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران را انتخاب کرده اید.

۲- محیط کار محل مناسبی نیست

یکی از بدترین محیط‌هایی که می‌توانید برای صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران در آن اقدام کنید، محل کار است. یک سوتفاهم خیلی کوچک کافی است با رییس تان یا همکاران تان به مشکل بر بخورید. اگر شغل شما به گونه‌ای است که با ارباب رجوع سر و کار دارید ممکن است یکی از ارباب رجوع‌ها صحبت‌های شما و همکارتان را بشنود و سوبرداشت کند.

بنابراین به هیچ وجه در محل کار در مورد مشکلات رابطه جنسی صحبت نکنید و این موضوع را به بعد از این که از کارتان فارغ شدید، موکول کنید. گاهی ممکن است که یکی از دوستان نزدیک تان همکارتان باشد و یا این که بخواهید پشت تلفن با یک دوست دیگر در مورد مسائل جنسی صحبت کنید.

بگذارید خیال تان را راحت کنم. هیچ کدام از این بهانه‌ها نمی‌تواند دلیل قانع کننده‌ای برای این باشد که به شما اجازه بدهد در حالی که در شرکت مشغول کار هستید و یا در زمان اداری در دفترتان نشسته اید، با دیگران در مورد رابطه جنسی و مشکلات زناشویی تان صحبت کنید. صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران را به بعد از تعطیلی اداره موکول کنید!

۳- از همسرتان اجازه بگیرید

اگر می‌خواهید به صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران فکر کنید و قصد دارید از کسی در این مورد مشورت بگیرید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که از همسرتان اجازه بگیرید و او را مطلع کنید.

این مشکل معمولا در مورد خانم‌ها بیشتر اتفاق می‌افتد. چرا که نتایج پرسش‌های انجام شده نشان می‌دهد که خانم‌ها بیشتر از آقایان در مورد روابط زناشویی شان با دیگران صحبت می‌کنند و از آنان مشورت می‌گیرند.

اگر همسر شما متوجه شود بدون این که او را در جریان بگذارید در مورد رابطه زناشویی تان با شخص دیگری صحبت کرده اید، به شما بی اعتماد می‌شود و این موضوع رابطه شما را با مشکلات جدی‌تر و چالش‌های سخت تری روبرو می‌کند؛ بنابراین همیشه و قبل از صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران از همسرتان اجازه بگیرید و پس از این که صحبت کردید او را در جریان صحبت‌هایی که انجام داده اید قرار دهید. اجازه گرفتن از همسر می‌تواند از اختلافات دیگر نیز جلوگیری کند.

۴- به مشاور مراجعه کنید

یک راه بسیار منطقی برای حل مشکلات زناشویی و صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران، مراجعه به مشاور روانشناس است. مشاور روانشناس خانواده مشکلات زناشویی شما را ریشه یابی می‌کند و کمک می‌کند تا بتوانید به راحتی مشکلات تان را حل کنید.

گاهی اتفاق می‌افتد که مشاور خانواده متوجه می‌شود که زوج درمانگر متوجه این مسئله می‌شود که ریشه مشکلات زناشویی شما به خاطر مشکلات جسمی شما و یا همسرتان است. در این حالت شما را راهنمایی می‌کند تا به متخصص‌های مربوطه مراجعه کنید و از طریق آن متخصص‌ها روند درمان تان را پیگیری کنید.

در واقع مسئله‌ای که از آن غافل هستید این است که روانشناس با روش‌های کاملا علمی مشکلات را درمان می‌کند. هم چنین ممکن است فکر کنید که جلسات مشاوره خانواده ماه‌ها طول می‌کشد. اما واقعیت این است که اصلا این چنین نیست. جلسات زوج درمانی معمولا کوتاه مدت و پس از این که مشکلات برطرف شد، شما رابطه تان را از سر می‌گیرید.

به همین دلیل نقش یک روانشناس مجرب و متخصص برای بهبود رابطه شما و شریک زندگی تان، انکارناپذیر است.


۵- با یک دوست مشورت کنید

یک دوست قابل اعتماد می‌تواند کمک بسیار زیادی به بهتر شدن رابطه شما و همسرتان بکند. اما نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است دوست تان باید کاملا قابل اعتماد باشد. چرا که شما قصد دارید یکی از مهم‌ترین اسرار زندگی تان را با او در میان بگذارید و اگر او رازدار نباشد ممکن است مشکلات زیادی گریبان شما را بگیرد.

اگر تصمیم گرفتید مشکلات جنسی تان را با یک دوست در میان بگذارید، رو در رو با او صحبت کنید و از صحبت کردن با تلفن پرهیز کنید. صحبت رو در رو به شما کمک می‌کند تا بتوانید راحت‌تر صحبت کنید و دوست شما هم می‌تواند به شما کمک کند تا مشکلات تان را بیان کنید.

البته مسئله‌ای که وجود دارد این است که گاهی افراد دوست ندارند در مورد مسائل خصوصی زندگی شان به صورت رو در رو صحبت کنند. این مسئله ممکن است به خاطر شرم و حیا و یا مشکلات دیگر باشد. اما باید بدانید که بهترین راه صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران، به صورت حضوری است. صحبت حضوری از به وجود آمدن سوتفاهم جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود که بتوانید فشار روانی تان را تخلیه کنید.

نتیجه گیری:

صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران یک مسئله بسیار جدی است که ممکن است ذهن هر کسی که در این شرایط قرار بگیرد را به خودش مشغول کند. پذیرش این موضوع که زندگی و رابطه زناشویی شما مثل گذشته نیست سخت است. اما اگر زندگی زناشویی تان مثل گذشته نیست، اولین قدم پذیرش این موضوع است.

راهکار‌های زیادی برای حل مشکلات زناشویی وجود دارد و شما نباید نگران باشید. تنها وظیفه‌ای که در قبال همسرتان دارید این است که تمام تمرکزتان را باید روی این بگذارید که چه کار‌هایی انجام دهید که رابطه تان هر روز بهتر از دیروز شود و بتوانید مثل گذشته اوقات خوش و سرشار از لذتی را تجربه کنید. باید در چنین شرایطی تلاش کنید که در کنار همدیگر باشید تا بتوانید از پس مشکلاتی که سر راهتان قرار گرفته بر بیایید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار