گوناگون

روش های تقویت کمر بعد از ارضاشدن

روش های تقویت کمر بعد از ارضاشدن

پارسینه: گاهی مردان بعد از روابط جنسی با همسرشان دچار کمردرد می شوند و از نظر جسمی ضعیف می شوند. اما چطور می توان این مشکل را برطرف نمود و چه راهکارهایی دارد موضوعی ایست که در ادامه بیان خواهد شد.

دلایل مختلفی ممکن است باعث کمردرد شوند ، اما یکی از دلایلی که اغلب در مورد آن صحبت نمی شود ، کمردرد پس از مقاربت جنسی است. بله ، رابطه جنسی به همان اندازه که لذت بخش و آرامش بخش است ممکن است دردناک باشد.اصطلاح مقاربت دردناک برای انواع دردهایی که همسران ممکن است هنگام رابطه جنسی و یا بلافاصله پس از آن با آن ها مواجه شوند به کار می رود. مقاربت دردناک ممکن است به دلیل مشکلات تخمدان ها ، مشکلات رحم و موارد دیگری ایجاد شود. یکی از این مشکلات شایع و رو به افزایش که برخی از زوجین در حین مقاربت با آن روبرو می شوند ، کمردرد است.رابطه جنسی به دلایل زیادی، ممکن است به کمردرد منجر شود، از جمله:

 • کشیدگی عضلات
 • قرار گرفتن وزن خیلی زیاد روی بدن
 • پوزیشن جنسی نامطلوب
 • فشار و تقلای بیش از حد
 • و یا بیماری ها و عفونت های مقاربتی

ساعدنیوز نوشت: کمردرد ممکن است به طور جدی در زندگی جنسی و لذتی که فرد می خواهد از آن به دست بیاورید، اختلال ایجاد کند. به همین دلیل اگر دچار کمردرد باشید ، ممکن است از برقرار کردن هرگونه رابطه جنسی خودداری کنید. این امر به این خاطر است که شما از شدت گرفتن درد می ترسید. اگر این مشکل را نادیده گرفته و در صدد رفع آن برنیایید، ممکن است به شدت بر روابط شما تأثیر منفی بگذارد.

تقویت کمر بعد از ارضاشدن

داشتن یک رابطه جنسی سالم و رضایت بخش در روابط بین زوجین بسیار مهم است و ترس از برقراری رابطه جنسی به دلیل کمردرد ممکن است مشکلات بزرگی ایجاد کند. اگر زندگی جنسی شما به دلیل کمردرد دچار مشکل شده ، نگران نباشید. چون افراد بسیاری با این مشکل مواجه هستند و راهکارهایی وجود دارند که با انجام آن ها می توانید با این مشکل مقابله کنید.برای درمان کمر درد راهکارهای مختلف و ساده ای وجود دارد که می توانید با انجام آنها به بهبود درد خود کمک کنید اما لازمه این کار زمان و مراقبت و صبر است زیرا کمردرد مانند سردرد به زودی خوب نمی شود و نیاز به زمان و ادامه روند درمان به طور مداوم دارد. راه های درمانی نیز می تواند مفید باشد.

1-استراحت کامل برای تقویت کمر بعد از ارضاشدن

اگر در زمان انجام رابطه جنسی دچار کمردرد می شوید به احتمال زیاد این درد با استراحت اثر بخش و کافی از بین می رود. اغلب افرادی که کمردرد را تجربه می کنند با چند روز استراحت سلامتی خود را به دست می آورند. شما نیز این روش را امتحان کنید و برای مدت کوتاهی دو یا سه روز استراحت کنید و در تخت بمانید. اما مدت استراحت شما نباید طولانی باشد زیرا در اثر بی تحرکی ممکن است باعث شود اوضاع شما بدتر شود بنابراین می توانید کمی تحرک داشته باشد و حرکات کمی انجام دهید تا کمرتان خوب شود.

2-تقویت کمر بعد از ارضاشدن با کمپرس آب گرم

روش دیگر این است که یک کیسه آب جوش را در چند لایه حوله بپیچید و روی محل درد قرار دهید یا از حوله برقی استفاده کنید. گرمایی که به بدن شما می رسد خواص بسیاری دارد می تواند باعث شل شدن بافت ماهیچه های گرفته شود. همچنین درد ناشی از کشش عضلات یا اسپاسم را کاهش می دهد. از دیگر خواص این کار گشاد شدن رگ های خونی و بهبود جریان خون در محل درد می شود. این شیوه برای درمان کشیدگی عضلات، آرتریت و اسپاسم مفید است.

3-سرمایش برای تقویت کمر بعد از ارضاشدن

بسته ها و پک هایی که فیزیوتراپیست ها برای معالجه مناطق دردناک و ملتهب استفاده می کنند یکی دیگر از روش های مناسب برای کاهش درد است. این بسته ها حاوی ژل منجمد است که پس از خارج کردن از فریزر آن را در یک حوله پیچیده و روی ناحیه دردناک قرار می دهند. سرمای آن باعث انقباض عروق خونی شده که این عمل باعث کاهش التهاب در منطقه درد می شود. کم شدن التهاب به کاهش درد می انجامد.

4-تقویت کمر بعد از ارضاشدن با داروهای ضدالتهاب

برای کاهش دردهای عضلانی داروهای ضد التهاب و درد در داروخانه ها موجود می باشد که ایمن بوده و عوارض خاصی ندارند لذا نیازی به نسخه پزشک ندارند. شما می توانید این داروها را از داروخانه تهیه کرده و در مدت درد استفاده کنید.از جمله این داروها، قرص های ضد التهابی غیراستروئیدی است مانند ناپروکسن یا پروفن هستند که برای کاهش و تسکین درد می توانید استفاده کنید. توصیه می شود که برای استفاده از آنها دستورالعمل های موجود در جعبه دارو را دنبال کنید. درصورتی که به مدت و دوز دارو توجه نکنید ممکن است نتیجه ای که از درمان نیاز دارید به دست نیاورید.در نهایت اگر با مصرف چند روزه این داروها بهبودی حاصل نشد بهتر است به جای درمان های خانگی خود را به پزشک نشان دهید تا مشکل تشخیص داده شود. استفاده از داروهایی که پزشک تجویز می کند می تواند شما را از کمر درد خلاص کند.

5-فیزیوتراپی برای تقویت کمر بعد از ارضاشدن

از دیگر روش های درمانی برای تسکین کمر درد فیزیوتراپی است که بسته به میزان درد و منشا آن ممکن است پزشک شما را به انجام آن توصیه کند. فیزیوتراپیست ها می توانند به کنترل و پیشگیری از بسیاری مشکلات جسمی ناشی از ورزش، بیماری یا آسیب های مختلف مرتبط با کار یا کهولت سن به شما کمک کنند.روش های مورد استفاده در مراکز فیزیوتراپی شامل استفاده از تکنیک های درمان دستی یا دست ورزی، استفادده از دستگاه برای درمان، تمرینات ورزشی درمانی متمرکز و... می باشد. کاربرد استفاده از دستگاهها در فیزیوتراپی برای کاهش درد، التهاب، بهبود قوای ماهیچه ها و افزایش جریان خون به بافت های بدن می باشد.

نمونه های استفاده از این روش به کارگیری اولتراسوندتراپی(امواجی که تولید لرزش می کند)، تحریک عصبی عضلانی بدن از طریق پوست، پک های سرمایشی و گرمایشی، تحریک عضلات و طب سوزنی و.... است. استفاده از این روش ها مفید و موثر می باشند اما ممکن است برای بازتوانی کامل کافی نباشند. فیزیوتراپیست از این روش های برای مهار درد و التهاب و اسپاسم عضلانی استفاده می کنند تا فرد بتواند دوباره به تحرک خود ادامه بدهد و درواقع این روش ها راهکارهای کمکی و مکمل هستند.

6-ماساژدرمانی برای تقویت کمر بعد از ارضاشدن

ماساژ درمانی نیز از روش هایی است که برای کاهش کمر درد می توان از آن استفاده کرد. در این شیوه از تکنیک های دستکاری بافت نرم بدن، حرکت دادن مفاصل، تمرینات درمانی و هیدروتراپی برای دریافت اثرات مفید روانی و جسمی در بدن استفاده می شود. ماساژ درمانی کمک به تغییر جریان خون در سیستم عروقی و جریان لنف در سیستم لنفاوی کرده و اثرات آن از طریق سیستم عصبی است. همچنین می توانید از ماساژ جنسی هم استفاده کنید.ماساژ درمانی به روش و طرق مختلفی انجام می شود. به عنوان مثال از آن برای بهبود جریان خون در مناطقی که گردش خون ضعیفی دارند استفاده می شود که می تواند چرخه درد را بشکند و به سراع منبع درد رفته و اعصاب دردناک را آرام می کند. همچنین می تواند باعث کاهش تورم شده و دردهای ثانویه ناشی از التهاب را کاهش دهد. از تشکیل بافت اسکار جلوگیری کرده و ضایعات متابولیکی حاصل از التهاب را از بین می برد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار