گوناگون

خوراکی های مفید برای درمان و ترک خودارضایی

خوراکی های مفید برای درمان و ترک خودارضایی

پارسینه: نیاز جنسی یکی از نیازهای طبیعی انسان است که باید توسط شریک جنسی برآورده شود. شرایطی که خود فرد شخصاً نسبت به تامین این نیاز اقدام می‌کند و به ارگاسم می‌رسد را خود ارضایی می‌گویند. در این مطلب نقش تغذی در ترک خود ارضایی را بررسی میکنیم . با ما همراه باشید.

به نقل از ساعدنیوز؛ نیاز جنسی یکی از نیازهای طبیعی انسان است که باید توسط شریک جنسی برآورده شود. شرایطی که خود فرد شخصاً نسبت به تامین این نیاز اقدام می کند و به ارگاسم می رسد را خود ارضایی می گویند. این عمل در ادیان ممنوعیت دارد و غریزه جنسی یکی از قویترین غرایز در بشر است، در جامعه ما، بین بلوغ جنسی در دختران و پسران تا سن ازدواج در بسیاری از موارد شاید 10 سال فاصله باشد، چگونگی گذراندن این دوران در افراد مختلف متفاوت است،گاهی غریزه جنسی در فرد بسیار شدید و آزار دهنده است و فرد اقدام به خودارضایی می کند و در بعضی موارد نیز این غریزه چندان شدید نیست.خودارضایی در بلند مدت می تواند صدمات سنگین و حتی در بعضی مواقع جبران ناپذیری به شخص عامل بزند، هر چند بدلیل آنکه سن انجام خودارضایی معمولاً در دوران نوجوانی و جوانی است اکثر مشکلات جسمی و روحی پس از ترک خودارضایی از بین میروند.

چرا باید خود ارضایی را ترک کنید؟

در اینجا چند دلیل برای اینکه چرا باید خود ارضایی را متوقف کنید آورده ایم.

 1. خود ارضایی بدن شما را ضعیف می کند و باعث از دست دادن پروتئین و کلسیم می شود.
 2. باعث ایجاد مشکلات عصبی و اضطراب و بی قراری می شود.
 3. خود ارضایی باعث خواب آلودگی، پرخاشگری و خستگی شما شده و عملکردتان را کاهش می دهد.
 4. عزت نفس شما را کاهش داده و احساس حقارت و خودکم بینی به شما دست می دهد.
 5. باعث فشار و استرس های جسمی و روحی می شود.
 6. خود ارضایی باعث مشکلات روانشناختی شده و احساس افسردگی و عذاب وجدان را به همراه خواهد آورد.
 7. خود ارضایی باعث شکل گیری عادت و تمایل برای تکرار این عمل در زمان و مکان نامناسب می گردد و این باعث می شود مشکلات جنسی و اجتماعی برای فرد ایجاد شود.
 8. در پی خود ارضایی احساس گناه شدیدی را تجربه خواهید کرد که اگر این مسئله تداوم یابد بهداشت جسمی و روانی شما را با مشکل مواجه خواهد کرد.
 9. خود ارضایی منجر به مشکلات ضعف حافظه در بلند مدت می شود.

چگونه خودارضایی را ترک کنیم؟

اولین و مهم ترین چیز برای ترک خودارضایی این است که اراده به ترک داشته باشید. وقتی برای انجام اقدامی تصمیم بگیرید و بر تصمیم خود پایدار بمانید قطعاً با مشکلات کنار می آیید ومی توانید مشکل را برطرف نمایید. برای ترک خود ارضایی باید در نظر داشته باشید که نمی توانید آن را یکباره قطع کنید. بلکه باید به مروز زمان دفعات آن را در روز یا در هفته یا حتی درمه کم کنید تا نهایتا به سلامت جنسی برگردید.دومین نکته برای کنترل کردن خودارضایی این است که باید فعالیتی را جایگزین کنید. به طور مثال هنگامی که احساس نیاز به خودارضایی دارید ورزش کنید، بدوید یا شنا کنید که انرژی بدن تخلیه شود و حتی بتوانید ذهن را هم کنترل کنید. دوش آب سرد نیز یکی از اقداماتی است که می تواند ذهن شما را منحرف کند و با استفاده از آن میل به خودارضایی را کنترل کنید.

تغذیه برای ترک خود ارضایی

یکی از عواملی که برای ترک خودارضایی باید کنترل شود تغذیه است. زیرا استفاده از غذاهای محرک و افزایش دهنده میل جنسی موجب بالا رفتن شهوت می شود و در برخی افراد متناسب با عادت های جنسی منجر به خودارضایی می شود. پس برای کنترل خودارضایی می توان غذاهای کاهش دهنده ی میل جنسی را جایگزین غذاهای محرک و با طبع گرم کرد. در ادامه چند خوراکی مفید که بر ترک خودارضایی موثر است را معرفی می کنیم.

شیر خشک، کمک کننده به ترک خودارضایی

بهتر است بدانید که شیر خشک یک کاهش دهنده میل جنسی است. آن را با یک لیوان آب جوش دم کرده ، بعد از صاف کردن بنوشید و این روش را تکرار کنید تا مشکل شما برطرف شود و بتوانید عمل خودارضایی را ترک کنید.

لیمو کاهش دهنده ی میل جنسی

انواع لیمو از خوراکی های مفید برای کاهش شهوت است. کسانی که قصد ترک خودارضایی دارند می توانند از لیموعمانی یا لیمو ترش در غذاها استفاده کنند. حتی استفاده از لیمو شیرین در میان وعده ها نیز یک تغذیه مناسب برای ترک خودارضایی است.

عدس خوراکی مناسب ترک خودارضایی

عدس در گروه حبوبات با طبع سرد قرار دارد. به همین دلیل استفاده کردن ازعدسی می تواند کمک موثری برای کنترل میل جنسی و ترک خودارضایی باشد.

گوشت های سرد برای ترک خودارضایی

طب سنتی برای تغذیه برای ترک خودارضایی توصیه می کند مصرف گوشت هایی مانند کوشت گوساله، بز و گوشت مرغ در رژیم روزانه ی افرادی که عادت به خودارضایی دارند تاثیر بسیاری در کنترل شهوت دارد و باید استفاده از آن محدود شود. همچنین بهتر است این افراد گوشت بوقلمون را به دلیل طبع گرم آن استفاده نکنند.

پنج انگشت بخورید تا خودارضایی نکنید

اشتباه نکنید، نمیگوییم 5 انگشت خود را بخورید. بلکه منظورمان میوه پنج انگشت است. این گیاه مشکلات گوارشی را درمان می کند و همینطور در کاهش شهوت و میل جنسی نیز تاثیرگذار است.

ریواس و میل جنسی

ریواس ها به عنوان کاهش دهنده قند خون و در نتیجه به عنوان کاهنده شهوت نیز در نظر گرفته می شوند. همچنین باعث تقویت معده و روده می شوند.

کاهو و سرکه برای کنترل میل جنسی

بهترین غذای طبیعی که می تواند میل جنسی و غریزه را کنترل کند سرکه است. سرکه یک ویژگی بسیار مهم و کلیدی دارد که آن "فرو نشاندن شهوت" به میزان قابل توجهی است که در هیچ ماده غذایی دیگری در علم پزشکی ذکر نشده است. بنابراین کسانی که می خواهند از گناهان جنسی ، مانند زنا یا خودارضایی ، خلاص شوند ، اما همچنان تحت تأثیر غرایز جنسی خود هستند ، باید سعی کنند در مصرف سرکه اراده بیشتری داشته باشند. بهترین زمان مصرف سرکه قبل از غذا است. البته سرکه را می توان به همراه غذا نیز خورد. بسته به قدرت غرایز شهوانی و جنسی و مزاج هر فرد ، یک یا چند قاشق سرکه در روز به راحتی می تواند هوس را کنترل کند. حتی کسانی که ازدواج کرده اند و این را امتحان کرده اند می گویند که مصرف سرکه می تواند به میزان قابل توجهی نیاز آنها به روابط جنسی را کاهش دهد. این ممکن است برای زوج هایی که مجبورند مدتی را دور از یکدیگر سپری کنند بسیار مفید باشند.

البته موارد دیگری نیز در مورد سرکه ذکر شده است. به عنوان مثال گفته شده است که شستشوی آلت تناسلی با سرکه و یک روز در میان می تواند بسیار در ترک خودارضایی کمک کننده باشد. پس از شستشوی آلت جنسی با سرکه کافیست حدودا 15 الی 30 دقیقه بعد آن را با آب بشویید و پاکسازی کنید.

دم نوش های مناسب برای ترک خودارضایی

دمنوش هایی نیز وجود دارند که کمک شایانی به کنترل میل جنسی و در نتیجه جلوگیری از انجام خودارضایی می کنند که برخی از آنها عبارتند از:

 • مرزنجوش، سنبل الطیب، گل گاوزبان و بادرنجبویه
 • افتیمون
 • استخدوس

شربت سرکنگبین برای ترک خود ارضایی

ما پیشنهاد می کنیم بهترین شربت برای کنترل مزاج ، یعنی شربت سرکنگبین را مصرف کنید. این شربت به خانمها و آقایان توصیه می شود تا بتوانند در انجام خودارضایی خوددار باشند.

میوه های ترش کاهش دهنده شهوت جنسی

استفاده ی روزانه از میوه های ترش مانند گیلاس، زرشک و تمشک در ترک خودارضایی موثر است. شیوه ی استفاده از میوه ها به صورت خام، خشک شده یا دمنوش تفاوتی ندارد. به عنوان مثال می توانید دو قاشق غذاخوری زرشک خشک را داخل یک لیوان آب جوش بریزید و روی آن یک نعلبکی قرار دهید و به بعد از ۱۵ دقیقه بنوشید. دمنوش زرشک را با حرارت غیر مستقیم روی بخار کتری یا روی توری نیز می توانید تهیه کنید.

تخم خیار، خرفه، کدو برای کم کردن شهوت جنسی

استفاده کردن از تخم گیاهانی مانند خیار، خرفه، کدو می تواند اقدام موثری برای ترک خودارضایی باشد. شیوه ی استفاده از آن ها به این صورت است که باید پودر شوند و روی غذا پاشیده شوند یا با استفاده از پودر آن ها دمنوش تهیه شود.

سنجد و عناب برای ترک خودارضایی

درصورتی که به دنبال تغذیه برای کنترل خودارضایی هستید حتماً از سنجد و عناب استفاده کنید. دمنوش عناب یک نوشیدنی بسیار موثر در ترک خودارضایی است. برای تهیه ی این دمنوش باید حدود ۱۰ عدد عناب تازه یا خشک شده را با یک لیوان آب جوشیده سرد شده داخل قوری بریزید و بگذارید با حرارت غیر مستقیم دم بکشد. دمنوش عناب را می توان دو بار در روز و هر بار یک فنجان استفاده کنید.این را هم به خاطر داشته باشید زمانی که قصد دارید خودارضایی را ترک کنید باید از مصرف پسته، بادام، فندق، خرما بپرهیزید. زیرا این خوراکی ها طبع گرم دارند و موجب افزایش میل جنسی می شوند. مواد غذایی دیگری که در رژیم غذایی باید محدود شود شامل: تخم مرغ، زعفران، پیاز، فلفل، غذاهای چرب و پر انرژی است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار