گوناگون

نوعی نفس کشیدن که رابطه زناشویی را خراب می‌کند!

نوعی نفس کشیدن که رابطه زناشویی را خراب می‌کند!

پارسینه: بسیاری از عوامل و عادات روزانه می‌توانند بر روی روابط زناشویی اثرات منفی بگذارند. جالب است بدانید یکی از این عوامل نوع نفس کشیدن است.

برترین ها نوشت: شاید صحبت کردن از مشکلات اتاق خواب کار راحتی نباشد؛ مخصوصا زمانی که مشکلاتی مانند اختلال نعوظ در مردان وجود داشته که ممکن است ناشی از چندین عامل به ظاهر نامرتبط باشد. اضطراب، استرس، سلامت روان، فشار خون و حتی نحوه تنفس شما می تواند بر روابط زناشویی تان تأثیر بگذارد؛ بنابراین به جای خوردن یک قرص برای نعوظ، این مطلب را مطالعه کنید که قصد داریم راجع به موضوع مهمی صحبت کنیم و بگوییم که ارتباط نفس کشیدن افراد با رابطه زناشویی آن ها چگونه است.

نوع تنفس روی جریان خون اثرگذار است

سیستم گردش خون و تنفس با هم کار می کنند تا خون و اکسیژن را در سراسر بدن به گردش درآورند. زمانی که نفس می کشید، هوا و خون به داخل و خارج از ریه های شما جریان پیدا می کند. مطالعه ای در سال 2017 به این نتیجه رسید که تنفس عمیق باعث افزایش جریان خون، بهبود گوارش و کمک به آزاد کردن سموم می شود.

در واقع تنفس ضعیف روی جریان خون تاثیر منفی می گذارد و باعث اختلال نعوظ می شود؛ همچنین یکی دیگر از مشکلات، آپنه خواب است که تنفس ضعیف هنگام خواب هم می تواند مشکل اختلال نعوظ را چندین برابر کند.

نوعی نفس کشیدن که رابطه زناشویی را خراب می‌کند!

نوع تنفس، وضعیت شما را در اتاق خواب تحت تاثیر قرار می دهد

تنفس دهانی می تواند عامل اصلی ابتلا به اختلال نعوظ باشد. طبق مطالعات پزشکی که رابطه بین تنفس دهانی و ناتوانی جنسی را بررسی کرده است، 68 درصد بیمارانی که تنفس دهانی دارند، دچار مشکلات جنسی مانند اختلال نعوظ، ارضای زود هنگام و کاهش میل جنسی هستند.

این تحقیقات روی افراد بین سنین 20 تا 56 سال انجام شده و ارتباط آنها به اثبات رسیده است. تنفس دهانی، خطر ابتلا به اختلالات خواب را هم افزایش می دهد. در حقیقت زمانی که خواب برای مدت طولانی قطع شود، سطح تستوسترون را کاهش پیدا کرده و خطر اختلال نعوظ نیز افزایش می یابد.

هر طور که شده از تنفس دهانی خودداری کنید

تنفس دهانی نه تنها مشکلات جنسی ایجاد می کند، بلکه برای سلامتی شما هم به شدت مضر است. وقتی که از دهان تنفس می کنید، یعنی هوای زیادی را وارد بدن تان کرده اید و باکتری ها، سموم و دیگر مواد مضر هم وارد بدنتان می شود و ممکن است مشکلات جنسی را به وجود بیاورد، راه تنفسی را تنگ کند و باعث شود که بیشتر از قبل؛ مشکلاتی مانند اختلال نعوظ را تجربه کنید.

متأسفانه کسانی که از راه دهان نفس می کشند، معمولاً این کار را ناخودآگاه انجام می دهند. خبر خوب این است؛ ترفند هایی وجود دارند که می توانید برای جلوگیری از تنفس دهانی از آن ها استفاده کنید. برای شروع تنفس از راه بینی را در طول روز تمرین کنید؛ همچنین حواصتان باشید که بینی باید کاملاً تمیز بوده و نباید گرفتگی داشته باشد. از طرفی از یک بالش بزرگتر استفاده کرده و زیر سرتان بگذارید تا هنگام خواب سر بالاتر از تنه قرار بگیرد.

برای رابطه جنسی بهتر از طریق بینی نفس بکشید

بینی نقش مهمی در سلامت جنسی دارد، زیرا بینی نیتریک اکسید تولید می کند؛ گازی که به گشاد شدن رگ ها کمک می کند. وقتی که شما از بینی نفس می کشید، در واقع این نیتریک اکسید خیلی دقیق تر کار می کند و رگ ها گشادتر می شوند و جریان هوا بهتر رد و بدل می شود، فشار خون بهبود پیدا کرده، سلامت قلب افزایش می یابد و جریان خون بهتر از قبل خواهد شد.

در نهایت این که تنفس از راه بینی هوای سالم تری را وارد بدن می کند، زیرا مو های داخل بینی باکتری ها را از بین می برند و مواد مضر وارد بدن نمی شود؛ پس اگر شما هم جزء افرادی هستید که از راه دهان تنفس می کنید و نگران رابطه زناشویی خود می باشید، بهتر است که تنفس از راه بینی را تمرین کنید تا به یک عادت ناخودآگاه در شما تبدیل شود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار