گوناگون

تقویت سیستم ایمنی بدن با رابطه جنسی !

تقویت سیستم ایمنی بدن با رابطه جنسی !

پارسینه: محققان به این نتیجه رسیدند که روابط زناشویی تاثیر فوق العاده ای بر تقویت سیستم ایمنی بدن دارد. از فواید رابطه جنسی برای سلامت بدن می توان به کاهش سرماخوردگی اشاره کرد.

رابطه جنسی آگاهانه نوعی از رابطه جنسی است که تمرکز بیشتر روی تجربه ی لذت است و دو طرف کمتر به عملکرد های جنسی یا رسیدن به هدف نهایی (مثلا ارگاسم) فکر می کنند. این نوع فعالیت جنسی به دلایل گوناگونی مفید است. اصلی ترین دلیل این است که رابطه جنسی آگاهانه موجب تمدد اعصاب می شود و کمک تان می کند با همسرتان در لحظه حضور داشته باشید و به هیچ چیز دیگری فکر نکنید.

آیا رفتار جنسی افراد روی سیستم ایمنی آن ها موثر است؟

ساعدنیوز نوشت: در حالی که تاثیرات مثبت رابطه جنسی بر سیستم ایمنی بدن گزارش شده است، تحقیقات واقعی داستان را کمی پیچیده تر بیان می کند. تحقیقات نشان داده است افرادی که رابطه جنسی مکرر دارند (هفته ای یک یا دو بار)، دارای ایمونوگلوبولین بالاتری هستند، یعنی همان مولکول های تولید شده توسط گلبول های سفید که یک بخش حیاتی از پاسخ ایمنی هستند. نویسندگان علت آن را پیگیری نکردند. اما این می تواند به فعالیت بدنی مربوط باشد؛ سایر تحقیقات نشان دادند که ورزش می تواند سطح ایمونوگلوبولین را افزایش دهد.

اما برخی مطالعات مشخص کردند که افرادی که حتی تعداد دفعات بیشتر رابطه جنسی داشتند، در خیلی از موارد بالا رفتن سطح ایمونوگلوبولین را نداشتند. نویسندگان این مطالعه اظهار داشتند که این زوج های عاشق پیشه ممکن است در تلاش برای جبران اضطراب در رابطه خود باشند و این نوع استرس می تواند سیستم ایمنی را سرکوب کند. در این زمینه تحقیقات دیگر نشان می دهند که خودارضایی نیز مزایایی دارد. طبق مطالعه کوچک انجام گرفته توسط گروه روانشناسی پزشکی در کلینیک دانشگاه آلمان، محققان متوجه شدند که تعداد گلبول های سفید خون 11 مرد پس از رسیدن به ارگاسم، بالا رفته بود.

اما باید بدانید که این تغییرات لزوماً به اندازه کافی قابل ملاحظه و ماندگار نیستند که بتوانند سرماخوردگی، آنفولانزا یا ویروس های مهاجم را سرکوب کنند. گیل سالتز، استادیار روانپزشکی در دانشکده پزشکی کورنل گفت: مطالعات بسیار مختصری مبنی بر این وجود دارند که مواد شیمیایی مرتبط با سیستم ایمنی بدن تحت تاثیر تحریکات جنسی قرار می گیرند. اما او ادامه داد، بر اساس دانش من، هیچ مطالعه ای به طور مشخص نمی گوید که خودارضایی (یا رابطه جنسی) سیستم ایمنی بدن را به شکلی تقویت می کند که در مبارزه یا کمک به مقابله با عفونت به شما کمک کند.

فواید رابطه جنسی برای بدن افراد

رابطه جنسی می تواند فواید زیادی را برای بدن داشته باشد که شامل موارد زیر است:

 • کاهش سرماخوردگی :میزان ایمنوگلوبین A (IgA) در بدن افرادی که طی هفته یک یا دو بار رابطه جنسی دارند، 30 درصد بیشتر است. ایمنوگلوبین، آنتی بادی هایی هستند که در غشای مخاطی ریه ها، سینوس ها، معده و روده ها وجود دارند. میزان زیاد IgA خون کمک می کند افراد از سرما خوردگی در امان باشند زیرا ایمنوگلوین با ویروس ها می جنگد و ایمنی را قوی می کند.
 • مبارزه با عفونت های باکتریایی :مردانی که بیشتر رابطه جنسی انجام می دهند، بهتر از بقیه با عفونت های باکتریایی مبارزه می کنند و در نتیجه سیستم ایمنی آن ها قوی تر است و در مقابله با بیماری ها بهتر از بدن دفاع می کنند. البته هنوز هم باید تحقیقات بیشتری انجام شود.
 • تقویت باروری :خانم ها نیز می توانند با داشتن رابطه جنسی سیستم ایمنی خود را تقویت کنند و بدن آن ها برای باروری آمادگی بیشتری پیدا کند.
 • کاهش استرس: داشتن رابطه جنسی بیشتر با همسر، راهی خوب و مفید برای وقت سپری کردن و به آرامش رسیدن است. رابطه جنسی می تواند حواس تان را از احساسات و افکاری که ذهن و روح تان را درگیر کرده اند پرت کند.
 • كنترل بهتر مثانه: رابطه جنسي تمرينات كگل طبيعي مي باشند و باعث تقويت عضلات مثانه مي گردد.
 • دندان هاي سالم تر :پلاسماي مني (جذب شده از مخاط مهبل) حاوي روي، كلسيم و ديگر مواد معدني مي باشد كه از پوسيدگي دندان ها جلوگيري مي كند.همچنين آداب برقراري رابطه جنسي، دو شريك جنسي را ملزم به رعايت اصول اوليه بهداشت از جمله مسواك زدن دندانها مي كند.
 • سلامت پروستات :برخي مقالات به رابطه ميان تعداد انزال و سرطان پروستات اعتقاد دارند. براي توليد مايع مني پروستات و كيسه مني موادي همچون روي، اسيد سيتريك و پتاسيم را از خون مي گيرند و آنها را تا 600 برابر تغليظ مي كنند.

دیگر فواید رابطه جنسی

 • کاهش فشار خون
 • افزایش میل جنسی
 • بهبود تناسب اندام (زیرا یک نوع ورزش و فعالیت بدنی محسوب می شود)
 • کاهش خطر ابتلا به حملات قلبی
 • کاهش درد بدن
 • کاهش ابتلا به سرطان پروستات
 • بهبود وضعیت خواب

آیا بوسه و نوازش سیستم ایمنی را تقویت می کند؟

تنها رابطه جنسی پرفایده نیست بلکه بوسه و نوازش نیز فایده فراوانی دارد و بوسیدن از طریق بهبود لیپید های خون، بر کلسترول و ریسک بیماری قلبی اثر گذاشته و به سلامت قلب کمک می کند. بوسیدن سبب کاهش استرس و کاهش آلرژی و کاهش واکنش التهابی سیستم ایمنی می شود.مقاله ای که در مجله ساینس به چاپ رسید اذعان می دارد بوسیدن فردی که به او علاقه دارید سبب می شود کمتر بیمار شوید و سلامتی شما افزایش یابد. همچنین سیستم ایمنی بدن در برابر انواع بیماری ها تقویت می شود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار