گوناگون

۵ اتفاق رایج در بدن زنان بعد از رابطه جنسی

۵ اتفاق رایج در بدن زنان بعد از رابطه جنسی

پارسینه: رابطه جنسی درست با همسر فواید زیادی دارد و این امر کاملا ثابت شده است در ادامه مطلب قصد داریم نکاتی پیرامون روابط جنسی خانم ها و اتفاقات رایج حین و بعد از رابطه جنسی را بیان کنیم. با ما همراه باشید.

تمایل انسان به برقراری رابطه جنسی جزو احتمالات نیست بلکه امری است اجتناب ناپذیر که بقای گونه ها به آن بستگی دارد. اگرچه میل جنسی طی چرخه ی حیات و بسته به نیازهای زندگی و میزان رضایت از رابطه شدید و ضعیف می شود، رابطه ی جنسی پاسپورتی برای برقراری ارتباط، صمیمیت، لذت و حتی رشد و التیام بشر است.معاشقه، دخول و ارگاسم، کلماتی اند که درمورد رابطه جنسی به کار می روند. همانطور که می دانید، رابطه جنسی می تواند یک احساس عالی باشد. اما آیا تا کنون فکر کرده اید که بعد از رابطه جنسی کدام اتفاقات رایج هستند؟ در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

چرا زن ها به ارگاسم می رسند؟

ساعدنیوز نوشت: هدف از ارگاسم مردان کاملا واضح و روشن است؛ مردان به ارگاسم می رسند تا باروری اتفاق بیفتد و چرخه حیات حفظ شود. خب ارضا شدن زنان چه سودی دارد؟ دانشمندان هنوز این مسئله را کشف نکرده اند! در گذشته های دور تصور می کردند وجود هورمون های ارگاسم زنانه لازمه تخمک گذاری است. با اینکه بعدها این فرضیه نقض شد، لذت رسیدن به ارگاسم و صمیمیتی که ایجاد می کند باعث شد هر دو طرف برای ارضا کردن طرف مقابل تلاش کنند.امروزه می دانیم که ارضاشدن، چه برای خانم ها و چه برای آقایان، مهم ترین عامل تعیین شدت میل جنسی است. زنی که ارگاسم را تجربه نکند و صرفا ابزاری برای رفع نیاز جنسی شریک زندگی اش باشد، به مرور میل به رابطه جنسی را از دست می دهد و با عوارض ناگوار ارضا نشدن دست و پنجه نرم می کند.

ارضا شدن زنان چه فوایدی برای آنها دارد؟

با جست وجویی ساده در اینترنت، هزاران مقاله درباره فواید ارگاسم برای پوست، مو و سلامت بدن پیدا می کنیم که اصلا معلوم نیست چقدر می توان به آنها اعتماد کرد. علم پزشکی هنوز نتوانسته است فواید ارگاسم برای سلامت بدن را تأیید کند، اما ارگاسم لذت بخش است و همین لذت می تواند تأثیرات مثبتی روی سلامت روان فرد داشته باشد. رابطه جنسی لذت بخش حال فرد را خوب می کند، از استرس می کاهد، بدن را ایمن می کند و به رابطه بهتر زوج ها می انجامد.برای باردارشدن نیاز نیست زن حتما به ارگاسم برسد، اما شواهد نشان می دهند که ارگاسم احتمال باروری را بیشتر می کند. انگار بدن زن بعد از ارضاشدن اسپرم را بهتر نگه می دارد. البته برای تأیید قطعی این فرضیه باید تحقیقات بیشتری انجام شود.

5 اتفاق رایج در بدن زنان بعد از رابطه جنسی

روابط جنسی اتفاقی است که هر چند وقت یک بار برای افراد بالغ پیش می آید و می تواند تاثیرات بسیار عمیقی هم روی روحیه و عزت نفس آن ها داشته باشد. به نوعی اگر خوب پیش نرود و یا اتفاق خجالت آوری بیفتد ممکن است تاثیر بدی روی روحیه تان بگذارد. بعضی وقت ها ممکن است از خود بپرسید که چرا باید این اتفاق برای من بیفتد و یا چرا دقیقا در همان موقع باید این اتفاق بیفتد. ممکن است فکر کنید بدشانسید و یا ممکن است فکر کنید شریک ( پارتنر ) شما حس بدی نسبت به شما پیدا کرده است. در این مقاله قصد داریم 5 اتفاق رایج در این گونه روابط و دلایل آن را به شما توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

بیرون آمدن هوا از بدن

در حین روابط جنسی ممکن است صدای عجیبی از واژن تان تولید شود و حس ناامیدی و خجالب به شما بدهد. این صدا شبیه باد معده است و شما را تعجب زده می کند که چرا باید این اتفاق بیفتد. درواقع علت این است که با ورود آلت تناسلی به این ناحیه هوا داخل واژن حبس شده و اگر اره خروج نداشته باشد ممکن است یک مرتبه با صدا و فشار از واژن شما خارج شود.خبر خوب این است که این اتفاق طبیعی بوده و برای خیلی از زنان رخ می دهد. حتی اگر در خصوص آن واضح حرف نزنند و انکار کنند. در واقع این روند به نوع دخول و وضعیت آلت تناسلی مرد با واژن ربط دارد.

انزال زنان

مشاهده ی انزال که مخصوص آقایان است در برخی از زنان تعجب برانگیز و عجیب است. تعداد کمی هستند که تجربه ی چنین اتفاقی را داشته باشند و احتمالا تمایلی هم به صحبت کردن در خصوص آن ندارند. انزال به عبارتی نوعی خروج مایعات از بدن زنان است که درست قبل از ارگاسم رخ می دهد. مایع سفید غلیظی که از بدن آن ها خارج می شود تست شده و ویژگی های پلاسمای پروستات و ادرار را دارد. درواقع بخش زیادی از آن پلاسمای پروستات است و بخشی از آن نیز ادرار می باشد.

بی حالی و خواب آلودگی خانم ها بعد از روابط جنسی

نمی توانید انرژی خودتان را جمع کنید و از جای خود بلند شوید؟ دوست دارید بخوابید و احساس بی حالی می کنید؟ باید بگویم که در حین روابط جنسی بدن دچار تغییرات شیمیایی زیادی می شود که برخی از آن ها به شما حس بی حالی و خواب آلودگی می دهد. تا زمانی که مغز شما اثر این مواد شیمیایی را برطرف نکند شاید نتوانید از شر این حس خلاص شوید. تا آن موقع شما از هر استرسی که قبلا داشتید رها شده و با آرامش به خواب می روید.دو هورمونی که در این قضیه مقصرند واسپرسین و پرولاکتین هستند. این هورمون ها باعث می شوند که بدن به اوج لذت جنسی رسیده و استرس کمتری را تجربه کند. همچنین هورمون پرولاکتین سبب احساس خواب آلودگی بعد از روابط جنسی است. شما بعد از ارگاسم این هورمون را در بدن خود خواهید داشت تا دچار خواب آلودگی و رخوت شوید.

عفونت ادراری در خانم ها

عفونت ادراری بعد از رابطه جنسی در زنان شایع است. این باور وجود دارد که اصطکاک آلت تناسلی مردان با واژینال راه را برای ورود باکتری ها به مجاری ادرار باز می سازد. علاوه بر این ٬ این باکتری ها نزدیک مجرای واژن و مقعد شده و می توانند راحت تر وارد دستگاه های ادراری شوند.خطر عفونت مثانه هم با روابط جنسی افزایش می یابد. اگر از اسپری استفاده کنید یا بدون کاندوم رابطه بگیرید این خطر افزایش خواهد یافت. اگر می خواهید این خطر و ریسک را برای خود کاهش دهید بهتر است بعد از رابطه ی مقعدی ٬ دخول نداشته باشید. همچنین قبل و بعد از روابطه جنسی ادرار کنید و کمی زمان بدهید تا بدن تان از باکتری ها پاکسازی شود.

احساس درد در هنگام روابط جنسی

تحقیقات جدید نشان می دهد که 30 درصد از زنان در هنگام روابط جنسی درد را در داخل واژن یا اطرف مهبل خود احساس می کنند. درد ممکن است دلایل زیادی داشته باشد. همچنین مرطوب سازی و رطوبت بیشتر این ناحیه می تواند در کاهش آن موثر باشد. همچنین این احساس درد ممکن است به خاطر یک نوع عفونت قارچی به نام ولوودینیا ایجاد شود که در هر صورت استفاده از روان کننده های مبتنی بر آب یا روغن ها می تواند این احساس درد را کاهش دهد.

بعد از برقراری رابطه جنسی چه باید کرد؟

 • پس از برقراری رابطه جنسی، نواحی تناسلی خود را کاملاً بشویید تا از ایجاد هرگونه عفونت جلوگیری نمایید.
 • حتماً ادرار کنید؛ زیرا در هنگام رابطه جنسی، باکتری ها می توانند وارد مجرای ادرار (لوله خروج ادرار) شوند.
 • نوشیدن یک یا دو لیوان آب پس از برقراری رابطه جنسی، به افزایش حجم ادرار و داشتن احساس سبکی کمک می نماید.
 • لباس های گشاد بپوشید. پوشیدن لباس های تنگ با افزایش رطوبت پوست، می تواند زمینه رشد قارچ ها و باکتری ها را فراهم نماید.
 • به عنوان بخشی از بهداشت جنسی و بعد از برقراری رابطه جنسی، دستان خود را کاملاً بشویید تا از گسترش عفونت جلوگیری کنید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار