گوناگون

چه زمانی باید به فانتزی های جنسی عمل کرد؟

چه زمانی باید به فانتزی های جنسی عمل کرد؟

پارسینه: فانتزی جنسی به اعمال و رفتاری گفته می ­شود که، در مورد رابطه جنسی در ذهن فرد شکل می ­گیرد. این اعمال و رفتار بیشتر جنبه روانی دارد. ما در این مطلب بیشتر در این باره بحث خواهیم کرد . با ما همراه باشید.

در علم سکسولوژی به فانتزی ­های جنسی ، فیتیش می­ گویند که، در هر فرد به یک شکلی دیده می شود. معنی ساده­ ترش می­ شود، تفکراتی که مردان و البته زنان را تحریک می­ کند تا در رابطه­ جنسی، آنها را به کار گیرند.بعضی از خانم ­ها از تفکرات فانتزی که همسرشان نسبت به مسائل مختلف دارند، گله می­ کنند، اما این تفکرات تا آنجا که به کسی ضربه­ ای وارد نکند، مشکلی ندارد.

ساعدنیوز نوشت: فانتزی جنسی با تحریکات بالای جنسی که توام است با ارگاسم های متناوب و مطالبات جنسی بیشتر مرتبط می باشد. در مورد زنان این مسئله کاملا دقیق می باشد.زنانی که دارای فانتزی های جنسی زیادی هستند دارای خواسته های جنسی بیشتر و رضایت جنسی بیشتری نیز هستند. رضایت و لذت جنسی و در نتیجه خواستن برای لذت بردن بیشتر باعث می شود که مرزهای فردی شکسته شوند و ریسک دستیابی به تجربه های جدیدتر بالا رود.بسیاری درمانگران جنسی اعتقاد دارند که این مسئله تا زمانی که برای زوج حین رابطه جنسی مفید باشد، و در بعضی از قسمتهای رابطه باشد اشکالی ندارد.

دلایل رایج بروز فانتزی های جنسی زنان و مردان

بنابراین در پاسخ به سوال فانتزی جنسیت چیست؟ می توان گفت که نوعی تصور ذهنی است که همیشه قدرت اجرایی شدن ندارد. اصولا اگر فانتزی جنسی باعث آزار روحی و جسمی همسر شما نشود، حتی می تواند بر افزایش کیفیت رابطه زناشویی تاثیر مثبت بگذارد. از دلایل رایج فکر کردن در مورد انواع فانتزی جنسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کنجکاوی نسبت به احساسات مختلف جنسی
 • برای تجربه برانگیختگی یا ارگاسم جنسی
 • برای رفع نیازهای برآورده نشده
 • برای فرار از واقعیت
 • برای کشف یک رابطه جنسی ممنوع شده
 • برای طراحی یک برخورد جنسی در آینده
 • برای آرام کردن یا کاهش اضطراب روانی
 • برای احساس اعتماد به نفس جنسی بیشتر
 • چون حوصله ما سر رفته است

جالب است بدانید که تفکر در مورد انواع فانتزی جنسی فقط مختص مردان نیست و تفکرات فانتزی های جنسی زنان نیز بسیار رایج است. تفاوت اصلی آن ها فقط در نوع فانتزی جنسی است.

نحوه بروز انواع فانتزی جنسی در افراد مختلف

مطالعات اخیر نیز ثابت کرده اند که فانتزی جنسی بازتابی از شخصیت، سبک دلبستگی و هویت فرهنگی هر فرد است. به همین دلیل:

 • معمولا افراد درون گرا در مورد تسلط بیشتر و افراد با اختلال عصبی در مورد تغییر بدن و شخصیت خود خیال پردازی می کردند. افرادی که کمترین احتمال را دارد که خودشان را به هر نحوی تغییر دهند، برون گراها هستند. افرادی که وظیفه شناسی بیشتری دارند، اصولا بیشتر از خودشان بر روی جزئیات فانتزی جنسی تمرکز می کنند.
 • افراد دارای سبک دلبستگی مضطرب و اجتنابی بیشتر احتمال دارد که حین تفکر یا اجرای فانتزی جنسی، خود را از هر نظر تغییر دهند. زیرا به دنبال راه حلی برای رها شدن از این اضطراب هستند و از خیال پردازی های خود برای تبدیل شدن به فرد دیگری استفاده می کنند. معمولا افراد اجتنابی در برقراری یک رابطه صمیمی مشکل دارند و از فانتزی جنسی برای ایجاد فاصله عاطفی بیشتر استفاده می کنند. افراد دارای سبک دلبستگی اجتنابی معمولاً تخیلات جنسی عاشقانه ندارند.

چگونه می توان از فانتزی جنسی بهره مند شد؟

یکی از انحرافات ذهنی که در این رابطه وجود دارد، این است که برخی ها تصور می کنند که فانتزی جنسی بدین معناست که شما به هنگام رابطه جنسی یک نفر دیگری را تصور نمایید و از تصور او احساس لذت برای خود ایجاد شود. در صورتی که هرگز این گونه نمی باشد. حالب است بدانید روانشناسی و دین ما کاملا این موارد را رد می کنند.اگر به هنگام رابطه جنسی ، از این نطفه فرزندی به وجود بیاید، این فرزند حلال زاده است اما از نظر روانی این فرزند دارای مشکل است. این موضوع به صراحت در احادیث ما ذکر شده است. در واقع هدف داشتن فانتزی جنسی می تواند این باشد که زوجین از برقراری رابطه لذت لازم را ببرند و رابطه عاطفی و جنسی لازم را داشته باشند.

پوشیدن لباس مورد علاقه، نوع آرایشی که همسر شما می پسندد، حالت مورد علاقه همسرتان، تمامی این ها می تواند از جمله فانتزی های جنسی شما باشد. تحقیقات نشان داده است که مغز، بیشترین تاثیر را در ایجاد لذت تجربه جنسی خواهد داشت و به همین دلیل در حالت های جنسی به آنچه در ذهن فرد می باشد پرداخته می شود و به همین دلیل احساس لذت بسیاری ایجاد می نماید.

چه زمانی باید به فانتزی های جنسی عمل کرد؟

اغلب اوقات تغییراتی که در تخیلات جنسی ما رخ می دهد فقط محصول یک تخیل فعال است و معنای عمیق تری ندارد. گفته می شود، اگر متوجه می شوید که به طور مرتب چیزهایی را در مورد خودتان در خیال پردازی هایتان تغییر می دهید که دوست دارید در زندگی واقعی تغییر کنند، ممکن است این جنبه ها ارزش بررسی داشته باشند.به خاطر داشته باشید که فقط به این دلیل که در مورد چیزی فانتزی دارید به این معنی نیست که باید به آن عمل کنید.

از آنجایی که آنها فانتزی هستند، ما اغلب نسخه های ایده آلی از خودمان می سازیم. گفته می شود، اگر کمبود اعتماد به نفس یا ترس از رها شدن شما را از دستیابی به نسخه ایده آل خود باز می دارد، ممکن است وقت آن باشد که با یک درمانگر کار کنید تا بفهمید چگونه می توانید به این الگوهای منفی تفکر رسیدگی کنید.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

اصولا تصور ذهنی گاه به گاه انواع فانتزی جنسی ایرادی ندارد. زمانی باید نگران بود که مواجهه مداوم با تصورات فانتزی های جنسی غیر معمول باعث عدم کنترل این مسئله شود و همه چیز به صورت عملی پیش برود. عادت کردن به فانتزی های جنسی منفی پیامدهای بدی دارد. به همین دلیل، توصیه می کنیم به محض درگیری با این مسئله، حتما به پزشک متخصص، روانشناس یا روانپزشک مراجعه کنید!

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار