گوناگون

مراحل آموزش کشیدن خط چشم حرفه‌ای

مراحل آموزش کشیدن خط چشم حرفه‌ای

پارسینه: ابتدا بیائید ببینیم برای کشیدن یک خط چشم حرفه‌ای چه چیز‌هایی لازم است؟ با انوع خط چشم آشنا می‌شویم و سپس مراحل آموزش کشیدن خط چشم حرفه‌ای را با هم مرور خواهیم کرد.

شاید تا به حال پیش آمده باشد که به جای یک خط چشم زیبا و ایده‌آل، چشم‌هایتان بیشتر شبیه پاندا شده باشد! پاندا موجود دوست داشتنی و محبوبی است؛ اما هیچ کس دوست ندارد زمانی که می‌خواهد در یک مهمانی شرکت کند، چشم‌هایش شبیه پاندا شود!

ابتدا بیائید ببینیم برای کشیدن یک خط چشم حرفه‌ای چه چیز‌هایی لازم است؟ با انوع خط چشم آشنا می‌شویم و سپس مراحل آموزش کشیدن خط چشم حرفه‌ای را با هم مرور خواهیم کرد.

وسایل مورد نیاز برای کشیدن خط چشم

خط چشم (با یک برس مخصوص در صورت لزوم)
پرایمر
کانسیلر

قبل از اینکه در مورد کشیدن خط چشم صحبت کنیم، انواع خط چشم‌هایی که می‌توانید استفاده کنید را معرفی می‌کنیم.

انواع خط چشم

مراحل آموزش کشیدن خط چشم حرفه‌ ای

خط چشم ژلی

این نوع خط چشم‌ها ممکن است در ابتدا، کمی مشکل ساز باشند؛ اما بهترین انتخاب برای افرادی است که عاشق چشم‌های گربه‌ای هستند. برای استفاده از این نوع خط چشم، باید از قلمو استفاده کنید. بهترین برند خط چشم‌های ژلی Maybelline است.

خط چشم مایع

خط چشم مایع، برای کشیدن یک خط چشم دقیق و مرتب، گزینه بسیار مناسبی است. این خط چشم‌ها در دو نوع بسته‌بندی وجود دارند؛ یک نوع به صورت بطری‌های کوچک با یک قلموی بسیار ظریف و نوع دیگر به صورت مارکر مدادی با نوک نمدی است. اگر مبتدی هستید بعداً به سراغ این نوع مداد‌ها بروید. خط چشم Sketch Marker Liquid Art Liner ساخت شرکت Too Faced برند بسیار خوبی برای این نوع خط چشم‌هاست.

خط چشم مدادی

این نوع خط چشم اولین انتخاب برای کشیدن خط چشم است؛ همچنین برای ایجاد یک جلوه دودی بسیار مناسب است. برند ۲۴/۷ Glide-On Eye Pencil در بین خط چشم‌های مدادی انتخاب بی نظیری است.

مراحل آموزش کشیدن خط چشم حرفه‌ای

مرحله ۱: زیرسازی برای کشیدن خط چشم

مراحل آموزش کشیدن خط چشم حرفه‌ ای

این مرحله اغلب، نادیده گرفته می‌شود، اما در واقع مهمترین مرحله است. پس از تمیز کردن صورت، یک مرطوب کننده مناسب به صورت و دور چشم‌هایتان بزنید.

مرحله ۲: با پرایمر شروع کنید

برای ایجاد یک حالت تمیز و یکدست در اطراف چشم‌ها، از پرایمر استفاده کنید. عملکرد اصلی پرایمر این است که پوست را نرم‌تر کرده و آرایش را آسان‌تر می‌کند. همچنین دوام آرایش را نیز طولانی‌تر می‌کند.

مرحله ۳: کشیدن خط دور چشم

مراحل آموزش کشیدن خط چشم حرفه‌ ای

برای این مرحله می‌توانید یک قلمو تهیه کنید. بهتر است از یک قلموی نازک استفاده کنید. با یک خط نازک در قسمت بالای پلک شروع کنید؛ سپس کمی آن را پررنگ‌تر کنید. کشیدن خطوط پهن ممکن است شما را عصبانی کنند. پس ابتدا خطوط را نازک کرده و خیلی آن را پهن نکنید. اگر از خط یک چشم راضی بودید، همین کار را روی چشم دیگر تکرار کنید. سعی کنید تا حد امکان تقارن را حفظ کنید.

تا اینجا شما خط پایه را کشیده‌اید.

مرحله ۴: خط چشم را خارج از محدوده چشم بکشید

مراحل آموزش کشیدن خط چشم حرفه‌ ای

در این مرحله خط چشمتان را کامل کنید. یک زاویه مناسب پیدا کنید؛ برای این کار خط پلکتان را دنبال کنید. سعی کنید این خط را گسترش داده و پررنگ کنید. این کار را با حوصله انجام دهید؛ چون اگر خراب شود باید از اول شروع کنید!

شما می‌توانید با مداد خط چشم پایه را بکشید و سپس با قلمو، آن را به سمت بیرون بکشید.

پس از کشیدن خط چشم، می‌توانید روی مژه و ابرو ریمل بزنید.

مراحل آموزش کشیدن خط چشم حرفه‌ ای

نکته: سعی کنید در حین کشیدن خط چشم، آرنجتان، تکیه‌گاه داشته باشد و با دست دیگر آن را ثابت نگهدارید تا یک خط چشم تمیز و دقیق بکشید.

اگر می‌خواهید سایه چشم نیز داشته باشید، ابتدا سایه چشم خود را کامل کنید و سپس به سراغ کشیدن خط چشم بروید، در غیر این صورت ممکن است پودر سایه روی خط چشم آمده و جلوه آن را کم کند.
منبع: ستاره

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار