گوناگون

اگزما را با این روغن‌های گیاهی درمان کنید

اگزما را با این روغن‌های گیاهی درمان کنید

پارسینه: شما می‌توانید پنج قطره از روغن چوب سدر را درون آب حمام بچکانید و از آن استفاده کنید و یا به لوسیون و شامپوی بدن تان آن را اضافه کنید. فرد مبتلا به اگزما بهتر است از هر لوسیون و یا شامپوی بدن استفاده نکند.

اگزما را با این روغن‌های گیاهی درمان کنید
اگزما یا درماتیت یکی از بیماری‌های مزمن پوستی است که شامل علائمی از قبیل: تورم و التهاب، خارش، قرمزی، خشکی، پوسته پوسته شدن پوست، تاول و خونریزی است. با توجه به اینکه علت اصلی ابتلا به این بیماری، زمینه ژنتیکی است، درمان اگزما کمی طولانی و سخت است. روغن‌های ضروری دارای خواص بسیاری هستند که در درمان اگزما نیز موثر و مفید واقع شده است. روغن‌های ضروری یا اسانس گیاهان و میوه ها، بطور معمول از گل، برگ، ساقه، ریشه جوانه، رزین و یا پوسته میوه‌ها استخراج می‌شوند که بسیار غلیظ و فرار هستند. این روغن‌ها خواص ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی قوی دارند و در درمان بسیاری بیماری‌ها موثر هستند. در ادامه این مطلب را به نقل از آوای سلامت بخوانید.


روغن بابونه مناسب در درمان اگزما

روغن بابونه خواص موثری در درمان اغلب مشکلات پوستی دارا است. این روغن با اثرات آرام بخش، ضد التهاب، ضد باکتری، ضد قارچ و ... می‌تواند در درمان اگزما کمک بسزایی کند. روغن بابونه التهاب پوستی را تسکین می‌بخشد و به رفع خشکی پوست و پوسته شدن پوست که یکی از عوارض شایع در اگزما است کمک می‌کند.

روغن رزماری و درمان اگزما

رزماری یک گیاه چند ساله است که بطور متداول برای اهداف آشپزی و دارویی استفاده می‌شود. این روغن بجز مصارف آن در کنترل استرس، در درمان خارش و حساسیت‌های پوستی و همچنین در درمان اگزما نیز استفاده می‌شود. روغن رزماری به تسکین خارش ناشی از اگزما کمک می‌کند. اضافه کردن دو تا سه قطره از روغن رزماری به آب استحمام (وان حمام)، در آرامش و رفع التهاب پوستی در درمان اگزما موثر است. راه دیگر این است که پنبه را به خوبی به روغن رزماری آغشته کنید و به طور مستقیم بر روی منطقه اگزما بمالید و این کار را تکرار کنید تا بهبودی اگزما حاصل شود.

درمان اگزما با روغن چوب سدر

اسانس چوب سدر موجب کاهش التهاب پوستی در درمان اگزما می‌شود. پوسته شدن پوست را کاهش می‌دهد و باعث متعادل شدن عملکرد غدد چربی پوست می‌شود. فعالیت ضد میکروبی و جلوگیری از عفونت این روغن موجب تاثیر مثبت آن در درمان اگزما (درماتیت) و سایر مشکلات پوستی می‌شود.

شما می‌توانید پنج قطره از روغن چوب سدر را درون آب حمام بچکانید و از آن استفاده کنید و یا به لوسیون و شامپوی بدن تان آن را اضافه کنید. فرد مبتلا به اگزما بهتر است از هر لوسیون و یا شامپوی بدن استفاده نکند.

روغن آویشن و درمان اگزما

از محلول سه درصد اسانس آویشن کرمی تهیه کنید و از آن در درمان اگزما و عفونت‌های قارچی پوست استفاده فرمایید.

اسانس لیمو در درمان اگزما

اسانس لیمو یک ماده فعال در لوازم آرایشی است و در درمان مشکلات پوستی کاربرد فراوانی دارد. این روغن در درمان اگزما دارای خواصی از جمله: تسکین خارش، آرام کننده و ضد عفونی کننده است. برای درمان اگزما می‌توانید آن را به آب حمام اضافه فرمایید. توجه داشته باشید که این اسانس حساسیت پوست را نسبت به نور آفتاب افزایش می‌دهد. شما می‌توانید آن را رقیق کنید و از آن استفاده کنید.

خواص سنبل هندی در درمان اگزما

برای بیشتر کاربرد‌ها اغلب از برگ‌های گیاه سنبل هندی استفاده می‌شود. سنبل هندی یک اسانس ضد قارچ در طبیعت است. درماتیت یا اگزما، عفونت‌های قارچی و ویتیلیگو را می‌توان با سنبل هندی درمان کرد.

خواص روغن رازیانه و درمان اگزما

روغن یا اسانس رازیانه یک آنتی اکسیدان بزرگ در طبیعت است. این روغن توانایی شفاء بیماری اگزما را دارد. فاکتور التهابی خاصی توسط روغن بابونه کنترل و مهار می‌شود که در نتیجه آن التهاب در بیماری اگزما کنترل می‌شود.
منبع: آوای سلامت

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار