گوناگون

راه های پیشگیری از بیماری در سفر

راه های پیشگیری از بیماری در سفر

پارسینه: همیشه در سفر با وجود رعایت نکات ایمنی و داشتن برنامه‌ی دقیق، باز هم مواردی وجود دارد که اگر کمی نسبت به آنها بی‌توجه باشید، دچار بیماری خواهید شد.

بیماری در سفر مسافرت همیشه هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده است. در زندگی هیچ‌چیزی با بازدید از جهان و سفر به سراسر آن، برابری نخواهد داشت. اما همیشه در سفر با وجود رعایت نکات ایمنی و داشتن برنامه‌ی دقیق، باز هم مواردی وجود دارد که اگر کمی نسبت به آن‌ها بی‌توجه باشید، دچار بیماری خواهید شد.

مسافرت همیشه هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده است. در زندگی هیچ‌چیزی با بازدید از جهان و سفر به سراسر آن، برابری نخواهد داشت. اما همیشه در سفر با وجود رعایت نکات ایمنی و داشتن برنامه‌ی دقیق، باز هم مواردی وجود دارد که اگر کمی نسبت به آن‌ها بی‌توجه باشید، دچار بیماری خواهید شد.


نوشیدن آب محلی کسانی که در ایالات متحده، کانادا و اروپای غربی زندگی می‌کنند، همیشه از استاندار‌های بالای بهداشتی حتی در آب شیرین، برخوردار هستند. اما این امکانات در همه جای دنیا و تمامی مقصد‌ها یکسان نیست. در بسیاری از کشور‌های در حال توسعه دیده شده که آب شیرین از بهداشت کافی برخوردار نیست و مسافران با استفاده از آن، دچار بیماری شده‌اند. مسافران باید دقت داشته باشند که همیشه از آب بطری استفاده کنند و اگر هم در دسترس نیست، حتما از فیلتر آب استفاده کنند.

خوابیدن، خوب یا بد؟ سفر به مقصد جدید بسیار هیجان‌انگیز است و افراد می‌خواهند از تمامی زمان خود برای کشف مکان‌های جدید استفاده کنند. اما این امر بدون استراحت امکان‌پذیر نیست مخصوصا برای بزرگسالان که با تغییر زمان در مقصد جدید هم مواجه شده باشند. بهترین راه این است که هم برای استراحت و هم برای گشت و گذار برنامه‌ای دقیق داشته باشید. خوابیدن زیاد در سفر یا نخوابیدن و استفاده زیاد از کافئین برای بیدار ماندن، اصلا تصمیم درستی نیست.

بهترین راه این است که هم برای استراحت و هم برای گشت و گذار برنامه‌ای دقیق داشته باشید.
خوردن غذا‌های عجیب و غریب از عوامل بیماری در سفر
راه های پیشگیری از بیماری در سفر
هر مقصدی در سراسر جهان دارای غذا‌های شناخته شده و معروفی است. نمی‌توان به کشوری سفر کرد و از غذا‌های لذیذ آن که نشانی از فرهنگ دارد، چشم‌پوشی کرد. بهتر است قبل از سفر فهرستی از غذا‌های محلی و معروف مقصد تهیه کنید تا هنگام سفارش بتوانید بهتر عمل کنید. در این میان ممکن است سر‌آشپز غذایی عجیب و غریب به شما پیشنهاد کند، تا زمانی که به طور کامل از محتویات غذا اطلاع پیدا نکردید، از سفارش آن بپرهیزید.

نمی‌توان به کشوری سفر کرد و از غذا‌های لذیذ آن که نشانی از فرهنگ دارد، چشم‌پوشی کرد.

استفاده نکردن از کرم ضدآفتاب اگر دقت کرده باشید، متوجه خواهید که بیشتر جاذبه‌های گردشگری در فضای باز است و شما در این زمان باید به مراقبت از پوست خود توجه ویژه‌ای بکنید. آفتاب‌سوختگی یکی از مشکلاتی است که اکثر مسافران با آن روبرو می‌شوند. همیشه توصیه می‌شود هنگام بیرون رفتن از کرم ضدآفتاب استفاده کنید و طی ساعت‌های مشخص، آن را تجدید کنید. در غیر این صورت ممکن است از بیمه مسافرتی خود برای درمان آفتاب‌سوختگی استفاده کنید.

آفتاب‌سوختگی یکی از مشکلاتی است که اکثر مسافران با آن روبرو می‌شوند

سفر بدون واکسن تمامی کار‌های سفر خود را انجام داده‌اید و برای رفتن آماده‌اید، اما آیا به این موضوع توجه کرده‌اید که شاید به زدن واکسن نیاز داشته باشید؟ قبل از سفر رفتن با پزشک خود مشورت کنید و اگر با توجه به شرایط مقصد نیاز به واکسن توصیه شد، حتما آن را دریافت کنید. قبل از سفر ضروری است که بدانیم چه خطر‌هایی در کمین ما است.
منبع: الی گشت

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار