گوناگون

روش پوشیدن کفش پاشنه بلند بدون درد و ناراحتی

روش پوشیدن کفش پاشنه بلند بدون درد و ناراحتی

پارسینه: برخی نکات اصلی و مهم را خواهیم گفت که به شما کمک می کند بدون دردسر و نگرانی از عوارض پوشیدن کفش پاشنه بلند از کف مجلسی خود استفاده کنید.

اکثر خانم‌ها بعد از پوشیدن کفش پاشنه بلند به مدت طولانی و چند ساعته دچار مشکل می‌شوند چرا که این نوع کفش‌ها اگر اصولی انتخاب نشوند سلامت پا‌ها را دچار مشکل خواهند کرد، اما گاهی با توجه به شرایط لازم می‌بینید که از این مدل کفش‌ها استفاده کنید در آن مواقع باید نکاتی را رعایت کنید که دچار درد و ناراحتی نشوید. در این مقاله برخی نکات اصلی و مهم را خواهیم گفت که به شما کمک می‌کند بدون دردسر و نگرانی از عوارض پوشیدن کفش پاشنه بلند از کف مجلسی خود استفاده کنید؛ با این حال، توصیه می‌کنیم زیاد از آن‌ها استفاده نکنید، یا کفش‌هایی با پاشنه‌های خیلی بلند نپوشید، چون در این صورت باعث بیماری‌های دردناکی می‌شود.


بدلیل خستگی کفش‌ها را در نیاورید :
ممکن است بی رحمانه به نظر برسد، اما لحظه‌ای که کفش را در آورده تا چند دقیقه استراحت کنید، درد بدتر خواهد شد. به محض اینکه کفش هارو دربیاورید، التهاب بدتر و لحظه به لحظه بیشتر می‌شود، وقتی کفش را بپوشید، درد بدتر می‌شود؛ در کل بهتر است زمانی که به واسطه‌ی پوشیدن کفش پاشنه بلند احساس درد کردید کفش را عوض کنید.

کفش‌های جدید را پیشاپیش امتحان کنید:
اگر به پوشیدن کفش‌های تازه فکر می‌کنید، باید مراقب پاشنه کفش باشید. اگر مهمانی یا رویداد دیگر است که در آن قرار است مدت طولانی روی پا بایستید و یا پیاده روی کنید، بهتر است اول پاشنه‌های پا را امتحان کنید؛ بنابراین توصیه می‌شود گاهی اوقات از آن‌ها استفاده و هر بار کمی بیشتر استفاده کنید تا به آن‌ها عادت کنید.
اگر فردی هستید که به ندرت از پاشنه بلند استفاده می‌کنید بسیار مهم است. در این حالت، حتما پینه‌ها، تاول‌ها، ترک داشته اید و به سرعت خسته شدید؛ بنابراین چند بار آن‌ها را امتحان، و از آن‌ها در خانه استفاده کنید تا با پا وفق پیدا کند.

در انتخاب سایز دقت کنید:
اگرچه ممکن است ساده به نظر برسد، اما اغلب افراد در پوشیدن کفش اندازه مرتکب اشتباه می‌شوند. شاید به خاطر این باشد کفش‌هایی که ما واقعا می‌خواهیم در اندازه متفاوت، وجود دارد و اندازه صحیح آن را نمی‌دانیم. واقعا مهم است اندازه صحیح کفش را پیدا کنید، این راهی است که راحت عبور و مرور کنید و کفش‌ها را پشت کمد نیندازید. برای انجام این کار، سعی کنید کمی قبل از خرید با آن‌ها قدم بزنید. باید مطمئن شوید پاشنه تان خواب نمی‌رود و انگشت هایتان خیلی در فشار نیستند. واقعا مهم است از اندازه صحیح کفش برای اجتناب از ناراحتی آتی استفاده کنید. اگر چه ممکن است زیبا باشند، اما از کفش‌هایی که خیلی کوچک یا خیلی بزرگ باشند استفاده نکنید.
روش پوشیدن کفش پاشنه بلند بدون درد و ناراحتی

کفش‌ها را در فریزر بگذارید تا نرم‌تر شوند:
گاهی اوقات پاشنه‌های کفش از مواد بسیار سخت ساخته می‌شوند که به راحتی با پا وفق پیدا نمی‌کنند ممکن است به دلیل اصطکاک با پا موجب بریدگی شود. برای اینکه مطمئن شوید این اتفاق نمی‌افتد، آن‌ها را در فریزر با دو کیسه آب در داخل قرار دهید.

همچنین می‌توانید چندین توپک روزنامه‌ای مرطوب را داخل کفش قرار دهید و یک هفته قبل استفاده از کمد بیرون بگذارید. به این ترتیب، ماده کمی انعطاف پذیرتر می‌شود و پا عادت خواهد کرد و اصطکاک کمتری ایجاد می‌کند.

از کفی کفش ارتوپدی استفاده کنید:
استفاده از کفی کفش ارتوپدی، کمک بهتری به پا می‌کند. علاوه بر این، بافت نرمی برای کف پا هستند. به این دلیل که راحتی بهتری را نیز فراهم می‌کنند. به طور کلی، برای نرم شدن پا به ویژه در پاشنه و کاهش درد توصیه می‌شود. به همین ترتیب، کف پا به جلوگیری از تاول و پینه کمک خواهد کرد، بنابراین توصیه می‌کنیم کفی را تمام قسمت کفش بکشید نه فقط پاشنه.
روش پوشیدن کفش پاشنه بلند بدون درد و ناراحتی

پاشنه پهن انتخاب کنید:
کاملا پیچیده است کفش‌های پاشنه باریک کمی ناپایدار و ناراحت کننده هستند، بنابراین اگر در پوشیدن کفش پاشنه دار حرفه‌ای نیستید، بهتر است از پوشیدن آن صرف نظر کنید. به جای آن پاشنه‌های پهن تری انتخاب کنید که بسیار پایدارتر هستند و نمی‌توانید به راحتی تعادل خود را از دست بدهید.

از مصرف مرطوب کننده‌ها خودداری کنید:
قبل استفاده از کفش مقداری مرطوب کننده به پا‌ها و کمی داخل کفش‌ها بمالید تا کمی نرم شود. بگذارید به طور کامل خشک شود و سپس کفش را پا کنید انجام این کار پوست را مرطوب نگه می‌دارد و خیلی صدمه نمیزند.

هوشیار باشید:
اگر، با وجود تمام این نکات، احساس راحتی نمی‌کنید و پاشنه‌های پا هنوز آسیب دیده اند، پس واضح است به نقطه‌ای رسیده اید که باید کفش‌های پاشنه بلند را رها کنید و به کفش‌های صاف برگردید؛ بنابراین سعی کنید یک جفت کفش راحتی داشته باشید، به خصوص اگر بعد از ایستادن یا پیاده روی طولانی مدت نیاز به استراحت دارید.
منبع: نمناک

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار