گوناگون

درمان ناباروری با این گیاه معجزه گر

درمان ناباروری با این گیاه معجزه گر

پارسینه: پیاز منبع غنی از ویتامین A.، B. و C. است. پیاز حاوی فولات، کلسیم، فسفر، کروم، منیزیم و آهن است. این سبزی تند، ضد التهاب و بسیار ضدعفونی کننده است و در مبارزه با باکتری‌های بد در روده بسیار موثر است. با توجه به خواص پیاز، آیا پیاز درمانی در درمان ناباروری موثر است

درمان ناباروری با این گیاه معجزه گر
پیاز با مقادیر زیاد فیبر، آنتی اکسیدان ها، گوگرد، آهن، کلسیم، منیزیم و دیگر ویتامین‌ها و مواد معدنی، از سبزیجات بسیار مفید برای سلامت است. البته ممکن است بعضی از افراد علاقه زیادی به مصرف پیاز نداشته باشند؛ اما در هر صورت با در نظر گرفتن خواص پیاز، می‌توان آن را به راحتی در برنامه تغذیه روزانه قرار داد. در این بخش موضوع پیاز درمانی در مردان را بررسی می‌کنیم.

پیاز بخشی از خانواده علفی سبزیجات و گیاهان است که در این خانواده سیر، پیازچه و پیاز قرار دارند. پیاز، این گیاه معجزه آسا با خواص دارویی، قرن‌ها در سراسر دنیا کشت شده است. پیاز می‌تواند در اندازه، شکل، رنگ و طعم متفاوت باشد.

شایع‌ترین انواع پیاز به صورت قرمز، زرد و سفید است. طعم‌ها هم می‌توانند شیرین و آبدار، تند، و ملایم باشند که اغلب بسته به فصل رشد و مصرف آن، متغیر است. سالانه به طور تقریبی ۱۰۵ میلیارد کیلو پیاز در سراسر جهان برداشت می‌شود.

کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان، بهبود خلق و خو و نگهداری سلامت پوست و مو از جمله مزایای مصرف پیاز است.

اثرات پیاز درمانی در مردان می‌تواند در موارد زیر مشخص شود:

افزایش تعداد اسپرم

مصرف عصاره پیاز سه بار در روز می‌تواند تعداد اسپرم را در مردان افزایش دهد. آنتی اکسیدان‌های موجود در پیاز یک روش طبیعی برای کمک به افزایش تعداد اسپرم است و اثر دهی آن هنگام مخلوط کردن آن با آب گوجه فرنگی بیشتر شده و افزایش بیشتری در میزان اسپرم و همین طور، افزایش میل جنسی، مشاهده می‌شود.

بهبود استقامت

روند فیتو شیمیایی پیاز می‌تواند ویتامین C. را که باعث تقویت سیستم ایمنی می‌شود، تحریک کند. هنگامی که سیستم ایمنی شما به طور مناسب کار کند، به طور طبیعی، توانایی و استقامت شما هم بهبود یافته و می‌توانید در مقابل بیماری‌ها مقاوم باشید. قدرت سیستم ایمنی در مقاومت دستگاه تناسلی مرد تاثیر گذار است.

گردش خون بهتر

سولفید‌های موجود در پیاز در تنظیم سطح کلسترول بدن و کاهش فشار خون بالا بسیار کمک کننده است. هنگامی که فشار خون شما تنظیم می‌شود، گردش خون هم بهبود یافته و به این ترتیب، سیستم قلبی عروقی شما تقویت می‌شود.

هنگامی که گردش خون شما بهبود می‌یابد، خون بیشتری به سیستم تولید مثل منتقل می‌شود، که منجر به افزایش تولید اسپرم و قدرت جنسی می‌شود.

سطح تستوسترون را افزایش می‌دهد

نوشیدن عصاره تازه پیاز می‌تواند سطح تستوسترون را در مردان افزایش دهد. این کار منجر به حفظ ارگان‌های جنسی سالم و عملکرد صحیح آن‌ها برای تقویت سیستم جنسی سالم است.

کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ

ترکیبات گوگرد در پیاز، باعث کاهش رشد سلول‌های سرطانی می‌شوند. مصرف پیاز می‌تواند درمانی برای پیشگیری از سرطان روده بزرگ بوده و خطر ابتلا به تومور‌ها را در روده بزرگ کاهش دهد.

افزایش گلوتاتیون

گلوتاتیون یک آنتی اکسیدان است که به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود. این ماده می‌تواند کمک موثری در مبارزه با سرطان، بیماری آلزایمر و بیماری‌های قلبی و عروقی باشد. همچنین سبب افزایش قدرت تولید مثل می‌شود.

کنترل قند خون

یکی از مزایای مشترک پیاز برای مردان و زنان پروتئین دی سولفید است که در کنترل سطح قند خون، کمک رسان است. این پروتئین از راه انسولین در بدن منجر به تنظیم سطح قند خون می‌شود.

پیاز درمانی برای ناباروری

خواص ضد التهابی آن انتخاب خوبی برای افرادی که از مشکلات بیماری‌های باروری مانند اندومتریوز رنج می‌برند. مصرف منظم پیاز، درمان موثری برای زنان مبتلا به تنبلی و کیست تخمدان است. کروم موجود در پیاز کمک می‌کند تا بدن به درستی به سطوح انسولین پاسخ دهد و تحمل گلوکز را بهبود بخشد. همچنین پیاز مانند فلفل دلمه‌ای است که در تقویت قوای جنسی بسیار اثر گذار است.

ویتامین C. و E. آنتی اکسیدان‌های شناخته شده‌ای هستند که می‌توانند از سلول در برابر آسیب محافظت کرده و در بهبود پارامتر‌های سلامت اسپرم، سودمند باشد. مصرف پیاز میزان باروری مردان را افزایش می‌دهد. در طی تحقیقاتی، نقش محافظتی عصاره‌های پیاز و سیر بر تغییرات ناشی از کادمیم در ویژگی‌های اسپرم و آسیب اکسیداتیو بیضه مورد بررسی قرار گرفت.

سرطان تخمدان

یکی از عوامل مهم در باروری و بچه دار شدن، میزان کیفیت و کمیت اسپرم‌ها است. تعداد و کیفیت اسپرم مردان، عامل مهمی در قدرت باروری به شمار می‌رود و شانس بچه دار شدن ارتباط مستقیمی با اسپرم دارد.

مصرف پیاز می‌تواند داروی مناسبی برای رفع مشکل باروری در مردان و زنان باشد. خواص دارویی این گیاه موثر باعث افزایش حرکت، تعداد و حرکت اسپرم‌ها شده و بر سطح هورمون‌ها هم تاثیر گذار است و به این ترتیب مصرف پیاز با تقویت قوای باروری رابطه مستقیمی دارد.

پیاز درمانی برای تنبلی تخمدان

وجود کیست‌های زیاد یا پلی کیستیک و مشکل تنبلی تخمدان در زنان، یکی از مشکلات عمده و موثر در ناباروری به شمار می‌رود. این مشکلات با مراجعه به پزشک متخصص زنان و زایمان قابل درمان است. البته شما می‌توانید در منزل از درمان گیاهی و خانگی هم استفاده کنید.

یکی از مواد طبیعی و موثر برای تنبلی تخمدان پیاز است. برای این کار یک عدد پیاز متوسط ​​را صبح قبل از ناهار مصرف کنید. شما می‌توانید پیاز و عسل را با هم مخلوط کرده و از این عصاره هر روز صبح میل کنید.

درد قاعدگی

روش دیگر هم به این صورت است که دو عدد پیاز زرد را چند تکه کرده در آب بجوشانید. سپس بگذارید آب ولرم شود و عصاره پیاز را مصرف کنید. این درمان را تا مدت ۱۰ روز ادامه دهید. پس از مدت زمان کوتاهی و در مراحل اولیه، تمام کیست ها‌ی موجود در تخمدان بدون مداخله جراحی کاملا از بین می‌روند.

عوارض پیاز درمانی برای ناباروری

به طور کلی می‌توان گفت که خطرات مصرف پیاز حداقل است. با این حال، همانطور که مصرف هر نوع ماده غذایی به حد افراط می‌تواند خطراتی داشته باشد، در مورد پیاز هم به همین صورت است. مصرف بیش از حد پیاز با خطرات بالقوه سلامتی همراه است.

افراد مبتلا به آلرژی ممکن است در مصرف پیاز مشکل داشته باشند. این رژیم غذایی یا الگوی غذایی است که در پیشگیری از بیماری‌ها و دستیابی به سلامت افراد مهم است؛ بنابراین بهتر است از رژیم غذایی متنوع استفاده کنید تا تمرکز بیشتری بر سلامت کلی ایجاد شود

مضرات پیاز برای خانم‌ها

یکی از مشکلات و بیماری‌های ناخوشایند، سردرد‌های میگرنی است که این نوع سردرد در زنان بیشتر است. برخی افراد از سردرد‌های پس از مصرف پیاز شکایت می‌کنند.

دلیل این مشکل این است که پیاز طبع گرمی دارد و زنانی که دارای مزاج گرم و دچار بیماری میگرن هستند؛ نباید پیاز خام مصرف کنند، زیرا باعث افزایش درد می‌شود. همچنین مصرف زیاد پیاز در زنان باردار ممکن است سبب سوزش سر دل و اسهال شود.
منبع:بهداشت نیوز

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار