گوناگون

این اسپری ها خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهند

پارسینه: اسپری های ضد عرق که زنان برای زیر بغل خود استفاده می کنند یکی از عوامل ابتلا به سرطان پستان می باشد

سرطان سینه یکی از مهمترین بیماری‌ها در بین زنان است که بهتر است برای پیشگیری از این بیماری زنان بالای ۴۰سال هر سال غربالگری‌های لازم را انجام دهند. ابتلا به سرطان سینه دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد که در این مطلب به توضیح یکی از آن‌ها می‌پردازیم


زنانی که به طور منظم از اسپری‌های ضد عرق حاوی نمک‌های آلومینیوم استفاده می‌کنند، بسیار در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان هستند.

یک مطالعه جدید هشدار داده است زنانی که به طور منظم از اسپری‌های ضد عرق حاوی نمک‌های آلومینیوم استفاده می‌کنند، در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان هستند.

اکثر اوقات، با اجتناب از غذا‌های خاص، سعی می‌کنیم بدن خود را از سموم به دور نگه داریم، اما اغلب فراموش می‌کنیم که آنچه به بدن خود وارد می‌کنیم تنها به مصرف مواد غذایی محدود نمی‌شود بلکه بسیاری از مواد شیمیایی مضر به راحتی از طریق پوست جذب شده و می‌تواند حتی در مقادیر کوچک، اثرات سوء بر سلامت انسان داشته باشد.

یکی از لوازم‌های آرایشی و بهداشتی که توسط اکثریت قریب به اتفاق مردم استفاده می‌شود، دئودورانت‌هایی است که اغلب شامل انواع مواد شیمیایی مضر، از جمله آلومینیوم، پارابن، پروپیلن گلیکول، تریکلوزان و steareths است.


نمک‌های آلومینیوم یک ماده فعال مورد استفاده در بسیاری از ضدعرق‌ها و دئودورانت‌ها است که عرق و بوی بدن را کنترل می‌کند، اما با این حال، ترکیبات آلومینیوم که در جلوگیری از منافذ عرق بدن دخالت دارد، در هورمون‌های جنسی طبیعی بدن نیز می‌تواند اختلال ایجاد کند.

مدت‌های طولانی است که گمان می‌شود این ترکیبات ممکن است در ایجاد سرطان پستان در زنان و سرطان پروستات در مردان، به همراه افزایش خطر ابتلا به آلزایمر در هر دو جنس دخالت داشته باشد.

به گزارش yournewswire - در حال حاضر یک مطالعه جدید از سوی محققان سوئیسی تایید کرده است که کلرید آلومینیوم، اثری مانند استروژن اعمال می‌کند که به طور مستقیم باعث رشد و گسترش سلول‌های سرطانی پستان می‌شود.


این تحقیق دانشگاه ژنو، به نقش آلومینیوم کلرید این‌گونه نگاه می‌کند که این ماده به طور موقت، غدد عرق در زیر بغل را مسدود می‌کند؛ این ترکیب سمی در ابتدا خود را داخل پوست به منظور جلوگیری از بوی بد عرق پنهان می‌کند و در طول زمان وارد بافت پستان می‌شود.

این ماده سمی با تقلید از اثرات استروژن، در دراز مدت به عنوان سوختی برای تشکیل تومور‌های سرطانی عمل به کار گرفته می‌شود و تومور‌ها را در سراسر بدن گسترش می‌دهد.


سرطان سینه رشد کنترل نشده سلول‌هاست که از بافت‌های سینه آغاز می‌شود. حدود یک نفر از ۸ نفر در ایالت متحده آمریکا این شرایط را در زندگی خود تجربه می‌کنند. سرطان سینه پس از سرطان پوست، دومین سرطان شایع در میان زنان است و در سال ۲۰۱۴ بیش از ۲۳۲۰۰۰ زن آمریکایی را درگیر خود کرده است.

درمان سرطان سینه به نوع سرطان و توزیع و پخش آن در سایر بخش‌های بدن بستگی دارد. بیشتر افرادی که مبتلا به این بیماری هستند بیش‌تر از یک نوع درمان را دریافت می‌کنند. این درمان می‌تواند سلول‌های سرطانی را در موقعیت خودش هدف قرار دهد یا سلول‌های سرطانی را در کل بدن هدف گیرد. درمان موضعی شامل جراحی و استفاده از تابش است که تلاش می‌کند بافت سرطانی را بدون اسیب رساندن به سایر بافت‌های بدن حذف کند یا تخریب نماید. جراحی می‌تواند در برگیرنده لامپکتومی (جراحی است که در آن تومور و بخشی از بافت‌های احاطه کننده برداشته می‌شود) یا ماستکتومی (برداشتن کل پستان) باشد.

درمان سیستماتیک (که کل بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد) از طریق دهان یا جریان خونی وارد بدن می‌شود و سلول‌های سرطانی را در کل بدن هدف می‌گیرد. این نوع درمان شامل شیمی درمانی است که از دارو‌های سمی همچون سیکلوفسفامید یا متوترکسات استفاده می‌کند. در سرطان‌های پاسخ دهنده به هورمون از دارو‌هایی همچون تاموکسی‌فن یا رالوکسیفن استفاده می‌شود. درمان‌های سیستماتیک اخیر شامل درمان بیولوژیکی است که از سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با سرطان و هدف قرار دادن سلول‌های سرطانی استفاده می‌کند. مواد بیولوژیکی مورد استفاده شامل بواسیزوماب (آواستین) یا تراستوزوماب (هرسپتین) است. یک بیمار ممکن است برای درمان بیماری خود به چندین پزشک مراجعه کند.

منبع: تسنیم و مجله سلامت

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار