گوناگون

ترفند عالی جدا کردن آدامس را از سطوح مختلف

ترفند عالی جدا کردن آدامس را از سطوح مختلف

بهترین روش برای جدا کردن آدامس از سطحی، فریز کردن آن است، ظرف یخ را روی آدامس قرار دهید تا سفت شود، سپس به راحتی آن را از سطح مورد نظر جدا کنید مابقی لکه را با پارچه‌ای آغشته به الکل سفید پاک کنید.

روش های مختلفی برای خلاص شدن از شر لکه آدامس وجود دارد که در ادامه شما را با این راه ها آشنا خواهیم کرد.

فریز کردن لباس
بهترین روش برای جدا کردن آدامس از سطحی، فریز کردن آن است، ظرف یخ را روی آدامس قرار دهید تا سفت شود، سپس به راحتی آن را از سطح مورد نظر جدا کنید مابقی لکه را با پارچه ای آغشته به الکل سفید پاک کنید.

استفاده از قالب های یخ
روش دیگر برای از بین بردن لکه آدامس از روی لباس این است که یک تکه یخ برداشته و چند مرتبه بر روی آدامس بکشید تا از روی لباس جدا شود. برای آدامس چسبیده به صندلی ماشین یا فرش می توانید از قالب های یخ استفاده کنید. یخ را به آرامی به سطح مورد نظر بمالید. با سفت شدن آدامس تکه های بزرگی از آن به راحتی جدا می شود.

الکل
مقداری الکل روی اسفنج بریزید و اسفنج رو روی آدامس بمالید. چند دقیقه صبر کنید و با چاقو یا قاشق روی آن بمالید. سپس لباس رو با نرم کننده بشورید و بزارید خشک بشه.

لکه بری آدامس با استفاده از جوشاندن و بخار آب
ناحیه لکه آدامس را داخل آب خیلی داغ فرو ببرید.در همین حین با استفاده از یک مسواک یا چاقو لکه آدامس را از روی لباس یا پارچه بردارید. اجازه دهید لباس در هوای آزاد خشک شود و در صورت نیاز مجدداً این روش را تکرار کنید. روش دیگر استفاده از بخار مستقیم دهانه کتری یا چای ساز و خراشیدن لکه آدامس به وسیله یک مسواک است.

آب لیمو یک روش ساده برای پاک کردن لکه آدامس
اگر لباس شما آغشته به آدامس شده و لکه آدامس به اعماق تار و پود لباستان نفوذ کرده سعی کنید ابتدا لباستان را در محلول آبلیمو بخوابانید. پس از چند ساعت اقدام به آبکشی عادی لباس کنید در این صورت مشاهده خواهید کرد که لکه آدامس کاملا ورآمده و از تاروپود جدا شده.

اتو
لباس رو روی یک مقوا بزارید به طوری که آدامس بین مقوا و لباس قرار بگیره و روی لباس اتو بکشید. هدف اینه که آدامس به مقوا بچسبه. این کار رو چند بار تکرار کنید تا آدامس کاملا از لباس جدا بشه. در آخر لباس رو بشورید.

سرکه
یک پیمانه سرکه را بجوشانید. سپس از روی شعله بردارید تا از جوش بیفتد. یک مسواک رو داخل سرکه کنید و روی قسمتی از پارچه که آدامس چسبیده بکشید. این کار رو خیلی سریع انجام بدید چون تا زمانی که سرکه داغ هست تاثیر میزاره. این کارو چند بار ادامه بدید تا آدامس کاملا از لباس جدا بشه و در آخر لباس رو تمیز بشورید.

مایع صابون
کمی مایع صابون روی قسمتی از لباس که آدامس چسبیده بریزید و با مسواک روی آدامس بکشید. سپس با چاقو آدامس رو از لباس جدا کنید. در آخر لباس رو با ماشین لباسشویی بشورید.

اسپری مو
این روش از بقیه روش ها خیلی راحت تره. روی آدامس اسپری بزنید. اسپری آدامس رو سفت میکنه. سپس آدامس رو از لباس جدا کنید. در آخر با ماشین لباسشویی بشورید.

نوار چسب
روی آدامس نوار چسب بزنید و آدامس رو با نوار چسب از پارچه جدا کنید. این کار رو چند مرتبه تکرار کنید.

گازوئیل
کمی گازوئیل یا بنزین روی قسمتی که آدامس چسبیده بریزید، با چاقو یا مسواک بتراشید و در آخر لباس رو بشورید.

سفیده تخم مرغ حلال آدامس جهت از بین بردن لکه آدامس
سفیده تخم مرغ هم، مانند شکلات و کره بادام زمینی خاصیت حل کنندگی آدامس را دارد. در صورتی که شکلات یا کره بادام زمینی در دسترس ندارید تخم مرغ ساده ترین و سریع ترین راه ممکن برای از بین بردن لکه آدامس از روی موهای شما میباشد.

سفیده و زرده تخم مرغ را از هم جدا کنید. سپس سفیده تخم مرغ را با انگشتان خود آرام آرام روی سطح مورد نظر بمالید و منتظر بمانید که آدامس به خوبی در محلول سفیده تخم مرغ حل شود. حال میتوانید به راحتی تکه های آدامس را از روی موی خود جدا کنید.

مایع ظرفشویی و نمک
این روش معروف در صورتی که آدامس روی سطح مورد نظر پخش شده باشد، مفید است. ابتدا مایع ظرفشویی سپس نمک را اضافه نمایید و با استفاده از چاقو یا هر وسیله مناسب آدامس را جدا کنید.

مایونز
مایونز هم آدامس را نرم کرده، جدا می کند.

تترا کلرید کربن
لکه آدامس را با تتراکلرید کربن نیز پاک می کنند و بعد لباس را می شویند.

شیره درخت کاج
از شیره درخت کاج یا روغن نباتی می توانید استفاده کنید و سپس لباس را بشویید.

شکلات و کره بادام زمینی خوراکی های دوست داشتنی دشمن لکه آدامس
شکلات و کره بادام زمینی حلال آدامس هستند. کافیست بر روی قسمتی از مو که آغشته به آدامس شده است ماده داغ شده یکی از این دو را بمالید و مقداری صبر کنید پس از چند دقیقه آدامس در شکلات یا کره بادام زمینی حل میشود. سپس یک شانه پلاستیکی بردارید و موی خود را شانه بزنید تکه آدامس به راحتی جدا میشود. پس از آنکه تمام تکه های آدامس را جدا کردید موی خود را بشویید.

پاک کردن آدامس از مو با اسپری مو
۱- به طور مستقیم مقداری اسپری مو روی لکه آدامس بپاشید. آدامس به دلیل استفاده از تافت یا اسپری مو سخت می شود. همچنین به جای تافت مو میتوانید از خاصیت چربی کره بادام زمینی روی مو استفاده کنید.
۲- سریعاً لکه آدامس را با یک مسواک بردارید.
۳- سپس موها را با شامپو نرمال شسته و آبکشی کنید. از این روش برای پاک کردن لکه آدامس از روی لباس نیز میتوان استفاده کرد.

پاک کردن آدامس از روی فرش و مبل
۱- برای پاک کردن آدامس از روی مبل از قطعات مکعبی یخ در یک حوله استفاده کنید و ناحیه لکه آدامس را منجمد نمایید. این کار را پیش از اینکه قطعات یخ آب شوند به پایان برسانید.
۲- سپس با استفاده از یک چاقو به آرامی لکه را بردارید. با یک حوله رطوبت اضافی را پاک کرده و اجازه دهید فرش یا پارچه مبل خشک شود.
۳- سپس از یک پاک کننده مناسب برای پاک کردن آدامس از روی فرش استفاده کنید. توجه داشته باشید ؛ برای پاک کردن آدامس از روی مبل چرمی باید از پاک کننده مخصوص چرم استفاده شود. باید اجازه دهید تا پاک کننده خشک و یا جذب الیاف شود.
۴- دوباره لکه را بررسی کنید و در صورت لزوم از حلال یا پاک کننده بیشتری استفاده کنید.

منبع: نمناک

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار