گوناگون

سرانجام قاتل دختر ۱۳ ساله مشخص شد؛ ۹ سال حبس برای پدر رومینا اشرفی

سرانجام قاتل دختر ۱۳ ساله مشخص شد؛ ۹ سال حبس برای پدر رومینا اشرفی

پارسینه: مادر رومینا اشرفی نوجوان ۱۳ساله تالشی که خرداد ماه امسال توسط پدرش به قتل رسید ، گفت: رای دادگاه برای همسرم تنها ۹ سال و برای بهمن خاوری ( پسری که رومینا با او فرار کرده بود) دوسال حبس اعلام شده است.

رعنا دشتی مادر رومینا اشرفی افزود: با وجود تاکیدات مقام‌های قضایی از "رسیدگی ویژه" به این پرونده، رای دادگاه ترس و وحشت به جان من و خانواده‌ام انداخته است. من به این رای اعتراض دارم و خواهان تجدیدنظر در دیوان عالی کشور هستم.

با وجود آنکه در روز‌های ابتدایی نشر خبر قتل رومینا به عنوان "نمونه‌ای از نقض آشکار حقوق کودک" نام برده و گفته می‌شد که به دلیل ماهیت جرم، دادستان "مطابق با ماده ۵ قانون حمایت از کودک و نوجوان به عنوان "مدعی‌العموم" در این پرونده وارد عمل می‌شود؛ ولی رای دادگاه موجب برخی نگرانی‌ها برای مادر رومینا و تنها فرزند خردسالش شده است.

مادر رومینا در ادامه و با تاکید بر اینکه خواهان تجدید نظر خواهی دراین پرونده و قصاص همسرش است، اضافه کرد: دیگر نمی‌خواهم شوهرم به روستا بازگردد.

خانم دشتی گفته بعد از ۱۵ سال زندگی مشترک، هیچ علاقه و امیدی به ادامه زندگی با همسرش که این بلا را سر آن‌ها آورده، ندارد و نگران جان تنها پسر و خانواده‌اش است.

مادر رومینا مدعی شد: در همین مدت کوتاه بار‌ها خانواده همسرم، من و فرزند خردسالم را تهدید کرده اند و با وجود آن که صلاحیت لازم را ندارند؛ قصد گرفتن کودک خردسالم را دارند.

او معتقد است: اگر همسرش قصاص نشود، باید زندانی یا تبعید شود، چرا که در غیر این صورت هیچ امنیتی برای او و اطرافیانش قابل تصور نیست.

بر اساس قانون مجازات اسلامی پدری که فرزندش را بکشد قصاص نمی‌شود و در صورت محکومیت در دادگاه به پرداخت دیه و حبس محکوم می‌شود.

به گفته مادر رومینا حکم دادگاه برای بهمن خاوری که فرزندش چند روز قبل از قتل با او فرار کرده بود، تحمل تنها دو سال حبس است.

رومینا اشرفی، دختر نوجوان ۱۳ ساله تالشی متولد ۱۳۸۵ بود که در اول خرداد ماه سال ۹۹ در روستای سفید سنگان لمیر، توسط پدرش به قتل رسید.
منبع: خبرگزاری ایلنا

ارسال نظر

 • ناشناس

  همین؟!
  باریکلا به شما اعجوبه ها
  الان اگر مثلا برای بنزین یک اعتراض کرده بود که خیلی وقت پیش اعدامش کرده بودید

 • مش قلم

  قانون باید برای همه یکسان باشه این شخص نام پدر رو خدشه دارکرده باید مجازاتش بیشتر از یک قاتل معمولی باشه چون اعتماد و اعتبار رو ازبین برده علاوه بر جان یک انسان
  واقعا این حکم شرم آوره

 • ناشناس

  اشد مجازاتی که قوه قضاییه قول داده بود همین بود؟!!

 • یک ایرانی

  اون الدنگ رو باید نابود می کردن که اومد با این دختر خردسال بی تجربه ارتباط برقرار کرد و موجب شد که پدرش دست به اقدامی جنون آمیز بزنه. بله بهمن خاوری رو باید تا زنده است حبس کنند تا از این بهمن های فاسد دوباره مثل قارچ نیان بیرون و با ناموس مردم این طور بازی کنند.

 • ناشناس

  خب با این حکم به همه ی مردان ایران اجازه داده شد هرزمان فرزندتون باعث آزارتون شد بکشیدش خیلی راحت نهایتش چندسال حبسه چیزی نمیشه که ...متاسفم براتون جمهوری زن ستیز ایرانی

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار