گوناگون

آتش‌سوزی در کالیفرنیا به حاشیه بزرگراه‌ها رسید

آتش‌سوزی در کالیفرنیا به حاشیه بزرگراه‌ها رسید

پارسینه: در پی آتش‌سوزی گسترده در کالیفرنیا، خودرو‌ها در برخی مناطق مجبورند برای رسیدن به مقصد از فاصله چندمتری شعله‌های آتش یا حتی از میان آن‌ها عبور کنند.

آتش‌سوزی جنگل‌ها در ایالت کالیفرنیای آمریکا که از جمعه گذشته (شش روز پیش) آغاز شده همچنان ادامه دارد و تمام تلاش‌ها برای خاموش کردن آن بی‌نتیجه مانده است.

تصاویر هوایی جدیدی که از این آتش‌سوزی در رسانه‌های آمریکایی منتشر شده، حاکی از نزدیک شدن دامنه این آتش‌سوزی به بزرگراه‌ها و مناطق شهری است و به همین جهت تلاش‌ها برای اطفای آن سرعت بیشتری گرفته است.

آتش‌سوزی جنگل‌ها در کالیفرنیا طی سال‌های اخیر به یک فاجعه عادی تبدیل شده، اما رسانه‌های آمریکایی می‌گویند این مرگبارترین حریقی است که تاکنون در تاریخ این ایالت رخ داده است.

طبق گفته منابع رسمی، تا این لحظه دستکم ۵۶ نفر در اثر این آتش‌سوزی جان خود را از دست داده و بیش از ۱۳۰ نفر نیز مفقود شده‌اند. در مناطق نزدیک به محل آتش‌سوزی، افرادی که به مناطق دیگر فرار کرده‌اند، عکس گمشدگان خود را برروی دیوار‌ها چسبانده‌اند.

آتش‌سوزی کالیفرنیا هوای این منطقه را نیز به شدت آلوده کرده است. در بسیاری از مناطق این ایالت مردم می‌گویند که بوی دود را به راحتی احساس می‌کند. حجم دود ناشی از این آتش‌سوزی به حدی است که بر اساس گزارش واشنگتن‌پست، مردمی که صد کیلومتر دورتر از محل آتش‌سوزی زندگی می‌کنند نیز مجبور به استفاده از ماسک شده‌اند.

فیلم‌هایی که از روز گذشته در رسانه‌های آمریکایی منتشر شده، نشان می‌دهند که در بخشی از مناطق کالیفرنیا، خودرو‌ها در جاده‌ها و اتوبان‌ها مجبورند برای رسیدن به مقصد از فاصله چندمتری شعله‌های آتش یا حتی از میان آن‌ها عبور کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار