گوناگون

واکنش منفی کاربران به سکوت عجیب همایون شجریان به درگذشت گلپا

واکنش منفی کاربران به سکوت عجیب همایون شجریان به درگذشت گلپا

پارسینه: واکنش منفی کاربران به اقدام همایون شجریان از نکات جالب توجهی که طی روزهای گذشته به‌ویژه پس از درگذشت مرحوم اکبر گلپایگانی به شدت در فضای مجازی به چشم آمد، سکوت عجیب و غریب همایون شجریان نسبت به درگذشت این خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی بود که با واکنش‌های منفی برخی از علاقه‌مندان و کاربران نیز مواجه شد.

همشهری آنلاین نوشت: فرآیند تولید و ارایه آثار و محصولات موسیقایی و حاشیه‌های ریز و درشت دنیای موسیقی طی سال‌های اخیر به ویژه ایام «کرونا» و «پسا کرونا» تبدیل به «فرصت» و «چالش» مهم و جالب توجهی شد که بسیاری از دست‌اندرکاران و فعالان عرصه موسیقی را بر آن داشت تا فارغ از رسانه‌های رسمی به ارایه و انعکاس فعالیت‌های موسیقایی خود در بسترهای متنوع «فضای مجازی» بپردازند و در این مسیر بسیار مهم و مؤثر بر افکار عمومی جامعه، حضور چشمگیری داشته باشند. حضوری که بعضاً برای آنها دربرگیرنده اتفاقات مبارک و ارزشمندی در جهت معرفی خود و محصولات موسیقایی‌شان شد و در برخی موارد هم باعث دردسرهای زیادی شد که می‌تواند در ابعاد مختلف اجتماعی و فرهنگی‌اش مورد بررسی و واکاوی بیشتری قرار گیرد.

شرایطی دارای اهمیت که اکنون نمی‌توان به راحتی از آنچه در این بستر رسانه‌ای روی می‌دهد، بی‌تفاوت گذشت. چارچوبی دارای چالش و پر از فراز و نشیب‌های عجیب و غریب که تبدیل به اقیانوس پهناور و بی‌انتهایی شده که هر چه قدر در آن حضور داشته باشیم، بیشتر متوجه ابعاد پیچیده آن می‌شویم. شرایطی که در دنیای موسیقی فرآیند بسیار پررنگی دارد و تقریباً تمامی فعالان موسیقی را برآن داشته تا در این راه پر پیچ و خم اما جذاب برای مخاطب، به معرفی و به اصطلاح بیگانه «پرزنت» محصولات و دیدگاه‌های خود بپردازند. شرایطی که شاید بیان بسیاری از آنها در قالب رسمی خبرگزاری‌ها و رسانه‌های رسمی کشور جایگاهی نداشته باشد اما دربرگیرنده ابعادی است که می‌تواند برای طرفداران و دوستداران موسیقی مشتمل بر رویدادهای مکتوب و تصویر جالب توجهی باشد.

همایون شجریان؛ تبلیغ بخش دوم گفت‌وگو با عادل فردوسی‌پور و دیگر هیچ

از نکات جالب توجهی که طی روزهای گذشته به‌ویژه پس از درگذشت مرحوم اکبر گلپایگانی به شدت در فضای مجازی به چشم آمد، سکوت عجیب و غریب همایون شجریان نسبت به درگذشت این خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی بود که با واکنش‌های منفی برخی از علاقه‌مندان و کاربران نیز مواجه شد.

انتظار می‌رفت این خواننده موسیقی ایرانی که اکنون یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین هنرمندان موسیقی ایرانی در بین مردم است، در پس درگذشت اکبر گلپایگانی همچون دیگر خواننده‌های موسیقی ایرانی، پست یا مطلبی را منتشر کند. پیش‌بینی‌ که غلط از آب درآمد و این خواننده در اقدامی عجیب و تامل برانگیز فقط به انتشار پستی درباره بخش دوم گفتگوی خود با عادل فردوسی‌پور در یکی از اپلیکیشن‌ها در این یکی‌دو روز اکتفا کرد.

اقدام عجیب همایون شجریان شرایط را به سمتی برد که در پست آخر این خواننده شناخته شده واکنش‌های منفی کاربران را در پی داشت. باید دید آیا همایون شجریان نسبت به این مطالب منتشر شده و نکات دیگر پیرامون این مساله واکنش نشان خواهد داد یا خیر؟

امیر مقاره؛ این چالش‌ها را اگر خارجی‌ها انجام بدن همه میگن: «چقدر خفن!»

پس از انتشار تصاویر یکی از تازه‌ترین کنسرت‌های «ماکان بند»، حواشی و انتقادات فراوانی به آن‌ها در صفحات مجازی و رسانه‌ها منتشر شد. شرایطی که متمرکز بر اجرای برخی حرکات در کنسرت توسط خواننده‌ها و گروه نوازنده بود و موجب حواشی فراوانی هم شد.

امیر مقاره یکی ازخوانندگان گروه ماکان در تازه‌ترین پست خود پیرامون این حواشی نوشته است: «ممنونم از تک به تک اعضای گروه که بی‌شک جزو خفن‌ترین‌ها هستند و با اکت‌ها و انرژی مثبت‌شون اجراها رو خاص و جذاب کردند و وظیفه خودم می‌دانم که تشکر کنم از عزیزانی که با ما همکاری کردند و برای اولین بار اجازه این نوع اجراها رو به ما دادند. همچنین ممنونم از تک تک شماها برای حمایت همیشگی‌تون؛ بدونید ما همیشه در تلاشیم که با متفاوت بودن اجراها کاری کنیم فقط و فقط به شماها که لایق خوشحال بودن هستید خوش بگذره. خیلی دوستتون داریم و مرسی که با وجودتون باعث انگیزه و حال خوب ما هستید و باعث شدین جو اجراها انقدر متفاوت باشه ... دوستتون داریم.

و یه چیز دلی می‌گم! این چالش‌ها را اگر خارجی‌ها انجام بدن همه میگن: چقدر خفن، چقدر خوبه، یکم یاد بگیرین. کاش تو ایران این اتفاق‌ها بیوفته و غیره ... اما وقتی ماها انجام میدیم اصلا ماها نه، وقتی یک ایرانی این کارا رو می‌کنه جای تشویق تخریب می‌شوند. با وجود این همه محدودیت وقتی این کارها انجام میشه هیچکس نیست حمایت کنه (البته بلا نسبت بعضی از رسانه‌ها و مردم که لطف دارند) انگار ما ایرانی‌ها همیشه عادت داریم که از هم‌نوع خودمون حمایت نکنیم و تخریبش کنیم ... من به نظرات همگی حتی عزیزانی که «هیت» میدن هم احترام میگذارم.

این متن فقط دلی بود. عذر می‌خوام که سرتون رو درد آوردم. بیشتر از این وقت‌تون نمی‌گیرم. در آخر ازتون ممنون میشم اگر این ویدئو را حمایت کنید و ادد استوریش کنید. بازهم می‌گم اگر دوست داشتید.»

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار