گوناگون

لیلا حاتمی جایزه بهترین بازیگر زن را اهدا کرد+ عکس

لیلا حاتمی جایزه بهترین بازیگر زن را اهدا کرد+ عکس

پارسینه: کیت بلانشت بهترین بازیگر زن برای فیلم «تار» شد و این جایزه را لیلا حاتمی به بلانشت هنرمند مطرح استرالیایی اهدا کرد.

کیت بلانشت بهترین بازیگر زن برای فیلم «تار» شد و این جایزه را لیلا حاتمی به بلانشت هنرمند مطرح استرالیایی اهدا کرد.

لیلا حاتمی جایزه بهترین بازیگر زن را اهدا کرد+ عکس

بیوگرافی کیت بلانشت:

کاترین الیز بلانشت AC (انگلیسی: Catherine Elise Blanchett؛ زادهٔ ۱۴ مهٔ ۱۹۶۹) بازیگر استرالیایی است. او را یکی از برترین بازیگران زنِ نسل خود دانسته‌اند و بابت نقش‌های همه‌جانبه‌اش در فیلم‌های بلاک‌باستر و مستقل و فعالیت در آثار گوناگون تئاتر معروف است. بلانشت افتخارات گوناگونی از جمله دو جایزهٔ اسکار، سه جایزهٔ گلدن گلوب و سه جایزهٔ فیلم بفتا دریافت کرده‌است.

بلانشت حرفهٔ بازیگری خود را پس از فارغ‌التحصیلی از انستیتوی ملی هنر دراماتیک در تئاتر استرالیا آغاز کرد. او در سال ۱۹۹۲ با نمایش الکترا و در سال ۱۹۹۴ با نمایش هملت به روی صحنه رفت. بلانشت برای به تصویر کشیدن الیزابت یکم در درام الیزابت (۱۹۹۸)، که برای آن برندهٔ جایزهٔ بهترین بازیگر زن از گلدن گلوب و بفتا شد، مورد توجه بین‌المللی قرار گرفت و نامزد دریافت جایزهٔ اسکار شد. به تصویر کشیدن کاترین هپبورن در فیلم هوانورد (۲۰۰۴) برای او جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را به همراه داشت و سپس برای ایفای نقش در درام کمدی جاسمین غمگین (۲۰۱۳) جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر زن را نیز کسب کرد. او برای فیلم‌های یادداشت‌هایی بر یک رسوایی (۲۰۰۶)، الیزابت: دوران طلایی (۲۰۰۷)، من آنجا نیستم (۲۰۰۷) و کارول (۲۰۱۵) هم نامزد دریافت جایزهٔ اسکار شد.

ارسال نظر

 • شیرین صفوی

  عزیز دلی

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار