گوناگون

در آمد در کدام کشور اروپایی بیشتر است؟+اینفوگرافیک /بهترین کشور اروپا به لحاظ اقتصادی

در آمد در کدام کشور اروپایی بیشتر است؟+اینفوگرافیک /بهترین کشور اروپا به لحاظ اقتصادی

میانگین دستمزد در کشورهای اروپایی در این اینفوگرافیک زیر بررسی شده است.

به گزارش پارسینه و به نقل از روزیاتو، در مورد بهترین کشورهای اروپا مطالب زیادی نوشته شده است. از لحاظ قدرت اقتصادی، هشت کشور از ۲۰ اقتصاد بزرگ جهان و برخی از ثروتمندترین کشورهای جهان در اروپا هستند. چگونه همه اینها بر درآمد مردم سراسر اروپا تاثیر می گذارد؟ اینفوگرافیک زیر میانگین حقوق ساعتی (به یورو) در سراسر اروپا را نشان می دهد. هر چه رنگ آبی‌تر باشد، حقوق ساعتی بالاتر است. داده های این اینفوگرافیک از Eurostat استخراج شده و ارقام تا سال ۲۰۲۳ را نشان می دهند.

1-12 (1)_11zon

رتبه بندی کشورهای اروپایی بر اساس میانگین حقوق ساعتی

لوکزامبورگ، پایتخت خدمات مالی اروپا، بالاترین میانگین حقوق (۴۷ یورو در ساعت) را در سراسر این قاره دارد. این کشور همچنین دارای بالاترین سرانه تولید ناخالص داخلی در جهان است.

دانمارک و نروژ نیز حقوق بالایی (۴۲ یورو در ساعت) پرداخت می کنند، در حالی که سوئد (۲۶ یورو در ساعت) در میانه این رتبه بندی قرار می گیرد.

2-14_11zon4-10_11zon5-7_11zon

 

 

توجه: منبع، اطلاعاتی برای روسیه، بریتانیا، سوئیس، صربستان، بوسنی و هرزگوین، لیختن اشتاین، آندورا، سن مارینو، موناکو و شهر واتیکان ارائه نکرده است.

بلغارستان کمترین میانگین حقوق را در این مجموعه داده با ۸ یورو در ساعت دارد.

این نقشه نشان می دهد که اروپای شمالی و غربی متوسط دستمزد بیشتری نسبت به اروپای جنوبی و شرقی دارند که نشان دهنده تفاوت در توسعه اقتصادی و ثروت است.

با این حال، این شکاف همیشه وجود نداشته است. در واقع، تمدن‌های مستقر در مدیترانه قبلاً از ثروتمندترین تمدن‌های جهان بودند و از دسترسی دریا به شمال آفریقا بهره‌مند بودند.

اما در قرن شانزدهم و هفدهم، تجارت اقیانوس اطلس دسترسی به بازارهای بسیار بزرگتری را باز کرد و باعث رشد اقتصادی و انباشت ثروت برای نیمه غربی اروپا شد.

طبیعتاً نقشه میانگین حقوق نیز بازتابی از هزینه های زندگی است که بر قدرت خرید، انتخاب سبک زندگی و شرایط کلی اقتصادی افراد و خانواده ها تأثیر می گذارد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار