گوناگون

سربازی در این کشور اروپایی اجباری شد+تصاویر

سربازی در این کشور اروپایی اجباری شد+تصاویر

دانمارک برای نخستین بار قصد دارد زنان را هم به خدمت نظام وظیفه فرا بخواند؛ دولت می‌گوید این اقدام در واکنش به جنگ اوکراین و تهدید روسیه در حیاط خلوت غرب اروپا صورت می‌گیرد.

به گزارش­ پارسینه و به نقل از صدا و سیما، دولت دانمارک قصد دارد ازآغاز سال ۲۰۲۶، سالانه پنج هزار زن و مرد را به خدمت سربازی فرا بخواند. 

بنا بر اعلام این شبکه اوضاع منطقه نشان می‌دهد دامنه جنگ روسیه بسیار فراتر از خطوط مقدم جنگ در شرق اوکراین است. دانمارک برای نخستین بار قصد دارد هم زنان و هم مردان را به خدمت نظام وظیفه فرا خواند. این سومین کشور اروپایی پس از نروژ و سوئد است که این کار را می‌کند. دولت دانمارک قصد دارد ازآغاز سال ۲۰۲۶، سالانه پنج هزار زن و مرد را به خدمت سربازی فرا خواند. دولت می‌گوید این اقدام در واکنش به جنگ اوکراین و تهدید روسیه در حیاط خلوت غرب اروپا صورت می‌گیرد.
متا فِرِدریکسون، نخست وزیر دانمارک گفت: حفاظت از کشورتان یکی از شرافتمندانه‌ترین کار‌هایی که می‌توانید انجام دهید. به همین دلیل دولت پیشنهاد گسترش خدمت نظام وظیفه را می‌دهد که این مسئولیت را سنگین‌تر و کار‌ها را بیشتر می‌کند. پیشنهاد ما تساوی جنسیتی کامل (در فراخوان افراد برای خدمت سربازی) است. شک نداریم که افزایش تساوی جنسیتی امکان دفاع مدرن‌تر و متفاوت‌تر را فراهم می‌کند که منعکس کننده عصری است که در آن زندگی می‌کنیم.
AR4gyZiIAwyK
tbvA53kHVbCP
5pVk1C9M1KHn
 

Y3nPq7uZGqFY

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار