گوناگون

شکار بزرگترین مار جهان در جنگل های آمازون+عکس

بزرگترین مار جهان به طول ۸ متر و به وزن ۲۰۰ کیلوگرم در آمازون کشف شد.

به گزارش پارسینه به نقل از دیلی میل، آناکوندای سبز شمالی به ضخامت یک لاستیک ماشین توسط پروفسور فریک ونک مجری حیات وحش تلویزیون پیدا شد. با وجود داشتن سر به اندازه یک انسان، به نظر می‌رسد پروفسور ونک، 40 ساله، از نزدیک شدن به مار نمی‌ترسید.

تصاویر باورنکردنی زیست شناس هلندی را در حال شنا در کنار آناکوندای عظیم نشان می‌دهد. تاکنون تنها یک گونه از آناکوندای سبز - که آناکوندای غول پیکر نیز نامیده می‌شود - در آمازون شناسایی شده است.

147546_505

با این حال، آناکوندای سبز شمالی در مطالعه جدیدی که این ماه در Diversity منتشر شد، به عنوان یک گونه متمایز تایید شده است. پروفسور ونک گفت: ما به همراه ۱۴ دانشمند دیگر از ۹ کشور کشف کردیم که بزرگ‌ترین گونه مار در جهان، آناکوندای سبز است. همان‌طور که همه ما از فیلم‌ها و داستان‌های مربوط به مارهای غول پیکر می‌دانیم - در واقع دو گونه متفاوت هستند.

147547_204

به نظر می‌رسد آناکونداهای سبز رنگی که در شمال محدوده آنها در آمریکای جنوبی یافت می‌شوند - از جمله ونزوئلا، سورینام و گویان فرانسه - متعلق به گونه‌ای کاملا متفاوت هستند. اگرچه در نگاه اول تقریباً یکسان به نظر می‌رسند، تفاوت ژنتیکی بین این دو ۵.۵ درصد است و این بسیار زیاد است. برای در نظر گرفتن این موضوع، انسان‌ها و شامپانزه‌ها تنها از نظر ژنتیکی حدود 2 درصد با یکدیگر تفاوت دارند.

 

منبع: اطلاعات

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار