گوناگون

ارتش کره شمالی از پرتاب موشک خبر داد

ارتش کره شمالی از پرتاب موشک خبر داد

ارتش کره‌جنوبی اعلام کرد که کره‌شمالی امروز (جمعه) چندین موشک کروز در سواحل غربی شلیک کرد که این جدیدترین پرتاب از سری موشک های کروز کره شمالی در سال جاری است.

به گزارش خبرآنلاین، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت که پرتاب کره شمالی را در حدود ساعت ۱۱ صبح به وقت محلی از ساحل غربی آن شناسایی کرده اما تعداد موشک‌ها را مشخص نکرده است.

ستاد مشترک ارتش آمریکا در پیامی گفت: « ارتش ما از نزدیک بر بیشتر تحریکات کره شمالی نظارت دارد».

این چهارمین پرتاب موشک کروز کره شمالی در سال جاری بود.

به گزارش ایسنا، در ۲۴ ژانویه، کره شمالی اعلام کرد که برای اولین بار تعداد نامشخصی موشک کروز Pulhwasal-۳-۳۱ را از ساحل غربی خود آزمایش کرده است. کره شمالی یکشنبه موشک‌های کروز زیردریایی را بر فراز دریای شرقی شلیک کرد و بعداً اعلام کرد که این موشک‌ها Pulhwasal-۳-۳۱ هستند.

موشک‌های کروز که با موتورهای جت کار می‌کنند، در ارتفاع پایین پرواز می‌کنند و مانور می‌دهند و شناسایی و رهگیری آنها را سخت‌تر می‌کنند.

کره شمالی در حال بهبود قابلیت‌های موشک‌های بالستیک با بردهای مختلف، کلاهک‌ها و سکوهای پرتاب است. کارشناسان می گویند موشک‌های کروز پرتاب شده از زیردریایی در صورت کامل شدن می‌تواند تهدیدی جدی برای سیستم دفاع هوایی کره جنوبی باشد، زیرا به دلیل ارتفاع پایین پرواز و قابلیت حمله دقیق، شناسایی و ساقط کردن آنها دشوارتر است.

همچنین رسانه‌های دولتی کره‌ شمالی اعلام کردند که رهبر این کشور در جریان بازدید از یک کارخانه کشتی‌سازی خواستار تقویت نیروی دریایی برای افزایش آمادگی‌های جنگی و حفاظت از حاکمیت دریایی شده است.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی این اظهارات را در حالی بیان کرد که کره شمالی در سال جدید - سال انتخاباتی برای کره جنوبی و آمریکا - با آزمایش‌های تسلیحاتی و لفاظی‌های تند، تنش‌ها را در شبه جزیره کره افزایش داده است.

کیم در جریان بازدید خود از بندرگاه نامفو خواستار نوسازی صنعت کشتی سازی شده و تاکید کرد که تقویت نیروی دریایی این کشور «مهم ترین موضوع» است.

براساس این گزارش کیم در جریان آماده سازی‌های در حال انجام برای ساخت کشتی‌های جنگی قرار گرفت و به مقامات دستور داد تا برنامه پنج ساله توسعه نظامی را که در کنگره حزب در سال ۲۰۲۱ ارائه شد، «بی قید و شرط» پیش ببرند.

در این دیدار کلیدی، کیم قول داده بود که سلاح‌های با فناوری پیشرفته، از جمله یک زیردریایی هسته‌ای، به همراه کلاهک مافوق صوت، ماهواره جاسوسی و موشک‌های بالستیک قاره‌پیما با سوخت جامد تولید کند.

کارخانه کشتی سازی سینپو جنوبی، به عنوان کارخانه اصلی ساخت زیردریایی در کره‌شمالی در نظر گرفته می‌شود.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار