گوناگون

بیل گیتس: هنوز قرآن و انجیل می‌آموزم

بیل گیتس: هنوز قرآن و انجیل می‌آموزم

پارسینه: بیل گیتس، بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت و میلیاردر آمریکایی در گفت‌وگویی خود را هنوز دانش آموزی توصیف کرد که قرآن و انجیل می آموزد و کتاب می‌خواند.

ایکنا نوشت: بیل گیتس، میلیاردر آمریکایی، در مصاحبه‌ای با برنامه «ای بی، تاکز» با اجرای انس بوخش، گفت: هنوز دانش‌آموز هستم و در دوره‌های آنلاین قرآن، انجیل و تاریخ می‌آموزم.

وی همچنین بر اهمیت امور خیریه، فعالیت‌های حفاظت از محیط زیست و ارتقای سطح بهداشت در جهان به ویژه رساندن واکسن به کودکان در کشورهای فقیر نیز تأکید کرد.

بنیانگذار مایکروسافت در ادامه در مورد تجربیات زندگی خود که شخصیت او را شکل داده است، واکسن‌های پزشکی، تغییرات آب و هوایی و اهمیت خواندن، یادگیری و کسب مهارت‌ها با وجود سن بالا سخن گفت.

گیتس توضیح داد: پس از تأسیس شرکت غول پیکر خود، مایکروسافت، علاوه بر اشتیاق خود برای نجات جان کودکان، به کمک به مردم تمایل پیدا کرد، به خصوص که تغییرات آب و هوایی بر فقرا تأثیر منفی بیشتری می‌گذارد.

انس بوخش، مجری اماراتی برنامه در ادامه اشاره کرد که بیل گیتس سالانه حدود ۵۰ کتاب می‌خواند و گیتس نیز در جواب بر وجود کتاب‌های شگفت انگیز بسیار تأکید کرد.

در این دیدار، میلیاردر آمریکایی درباره مادرش و تاثیر او در مسیر زندگی‌اش صحبت کرد و گیتس گفت: مادرم بسیار خیرخواه بود. وی افزود: مادر و پدرم از طریق نحوه مشارکت خود در جامعه الگوی شگفت انگیزی بودند و باعث شدند من مسائل سیاسی را به شیوه آنها درک کنم. وقتی فردی موفق شدم، مادرم به من اصرار می‌کرد و می‌گفت: الان وقت آن است که دِین خود را ادا کنی.

گیتس بر اهمیت نوآوری و توسعه در دنیای مدرن تأکید کرد و خواستار احتیاط در برابر پیامدهای جانبی این پیشرفت به ویژه تغییرات آب و هوایی شد. وی بر اهمیت واکسن‌های پزشکی و تلاش‌هایی که برای رساندن آنها به همه کودکان در سراسر جهان انجام می‌دهد، اشاره کرد.

به گفته او این اقدامات به ویژه پس از شیوع کرونا اهمیت یافت که جهان را فلج کرد و جان میلیون‌ها نفر را گرفت.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار