گوناگون

نقض دوباره آتش‌بس توسط رژیم صهیونیستی

نقض دوباره آتش‌بس توسط رژیم صهیونیستی

پارسینه: منابع رسانه‌ای امروز (پنج‌شنبه) از نقض دوباره توافق آتش‌بس موقت توسط ارتش رژیم صهیونیستی خبر دادند.

به گزارش ایسنا، فلسطین الیوم در این باره اعلام کرد که علی‌رغم تمدید آتش‌بس، اما رژیم صهیونیستی به آن پایبند نبوده و قایق‌های مسلح ارتش این رژیم امروز مناطقی را در ساحل خان یونس در جنوب نوار غزه هدف قرار دادند.

منابع رسانه‌ای فلسطین همچنین اعلام کردند که در نتیجه این حملات همچنین صدای سه انفجار در ساحل «دیر البلح» در مرکز نوار غزه شنیده شده است.

در همین راستا، خبرنگار المیادین در غزه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی از زمان اجرایی شدن آتش‌بس تقریباً روزانه آتش‌بس را نقض می‌کند.

آتش‌بس درحالی ازسوی صهیونیست ها نقض شده است که رژیم صهیونیستی و جنبش حماس صبح امروز با میانجیگری مصر، قطر و آمریکا بر سر تمدید یک روزه آتش‌بس توافق کردند.

چهارشنبه گذشته و پس از چند روز مذاکره غیرمستقیم، رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین به توافق برای آتش‌بس موقت به مدت چهار روز و تبادل اسرا دست یافتند.

طبق توافق تبادل اسرا که جمعه پیش مرحله اول آن اجرایی شد، در مقابل آزادی هر اسیر صهیونیست، سه اسیر فلسطینی از زندان‌های رژیم صهیونیستی آزاد می‌شوند. این توافق در حالی انجام شد که رژیم صهیونیستی مجبور به پذیرش شروط مقاومت شد.

طی شش روز توافق آتش‌بس، شش گروه از اسرای صهیونیستی و فلسطینی میان جنبش حماس و ارتش رژیم صهیونیستی تبادل شدند درپی تمدید مجدد آن دو طرف برای تبادل اسرای بیشتر آماده می‌شوند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار