گوناگون

پنتاگون: پروازهای پهپادی بر فراز غزه را متوقف کردیم

پنتاگون: پروازهای پهپادی بر فراز غزه را متوقف کردیم

پارسینه: پنتاگون روز سه‌شنبه اعلام کرد که در جریان آتش‌بس میان اشغالگران و حماس، ارتش آمریکا پرواز هواپیماهای بدون سرنشین برای اهداف شناسایی بر فراز نوار غزه را متوقف کرد.

به گزارش ایسنا، ژنرال پاتریک رایدر سخنگوی پنتاگون در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: طبق توافق صورت گرفته بین اسرائیل و حماس، ما در حال حاضر این عملیات شناسایی و نظارتی را انجام نمی‌دهیم و به همین دلیل فعلا موقتاً به حالت تعلیق درآمده‌است.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی سما، ارتش آمریکا پهپادهایی را برای کمک به جستجوی اسرای آمریکایی بازداشت شده توسط حماس به غزه اعزام کرده‌ بود.

رایدر افزود: نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه از ۲۳ نوامبر یعنی از زمان اجرای آتش‌بس موقت اسرائیل و حماس در غزه مورد حمله قرار نگرفته‌اند.

این حملات منجر به زخمی شدن ده‌ها تن از پرسنل آمریکایی حاضر در عراق و سوریه شد.

رایدر خاطرنشان کرد که بین افزایش حملات علیه نیروهای آمریکایی و جنگ بین رژیم صهیونیستی و حماس ارتباط وجود دارد.

آتش‌بس میان حماس و دولت اشغالگر پس از تمدید دو روزه آن با همان شرایط و با آزادی گروه جدیدی از اسرا برای پنجمین روز متوالی ادامه داشت.

پیشتر وزارت امور خارجه قطر اعلام کرده بود که جنبش حماس ۶۹ اسیر صهیونیست و اشغالگران ۱۵۰ زن و کودک فلسطینی را در چهار روز اول توافق آتش‌بس که دو طرف با میانجیگری قطری-مصری-آمریکایی به دست آوردند، آزاد کردند. این آتش‌بس صبح جمعه وارد فاز اجرایی شد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار