گوناگون

آخرین موضع گیری «کاخ سفید» درباره تمدید آتش بس در غزه

آخرین موضع گیری «کاخ سفید» درباره تمدید آتش بس در غزه

پارسینه: سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ‌سفید امروز در مصاحبه‌ با دو رسانه کشورش از موافقت اشغالگران قدس با تمدید آتش‌بس در نوار غزه خبر داد.

به گزارش پارسینه و به نقل از الجزیره، «جان کربی» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا امروز دوشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان در اظهاراتی عوام فریبانه مدعی شد: امیدواریم حماس با تمدید آتش بس موافقت کند تا بتوانیم اسرای بیشتری را مبادله کنیم!

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در این خصوص مدعی شد: اسرائیلی‌ها موافقت کردند که برای آزادی اسرای بیشتر و اجازه ورود کمک‌های بیشتر به توقف جنگ ادامه دهند! رییس جمهور «بایدن» شخصا در همه فرایند توافق مبادله اسرا نقش داشت!

این مقام آمریکایی در مصاحبه دیگری با شبکه تلویزیونی اِی بی سی نیوز در همین ارتباط گفت: ما تعداد واقعی اسرا را نمی‌دانیم و انتظار داریم ۲۰۰ یا تعداد بیشتری اسیر وجود داشته باشند. همه اسرا در دست حماس نیستند؛ بلکه گروه‌های دیگری نیز برخی از آن‌ها را در اختیار دارند. مسئولیت پیگیری وضعیت همه اسرا برعهده حماس است.

«جان کربی» اضافه کرد: معتقدیم تعداد آمریکایی‌هایی که در میان اسرا در غزه باقی مانده اند بین ۷ تا ۱۰ نفر است. حماس همچنین گفت که علاقه‌مند به ادامه توافق آتش بس در غزه است و در این صورت باید روزانه ۱۰ اسیر را آزاد کند. ما می‌خواهیم آتش بس موقت طولانی‌تر شود تا زمانی که بتوانیم همه اسرا را آزاد کنیم.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار