گوناگون

هشدار ایران نسبت به استفاده از سلاح شیمیایی توسط اسرائیل

هشدار ایران نسبت به استفاده از سلاح شیمیایی توسط اسرائیل

پارسینه: نماینده دائم ایران در «سازمان منع سلاح‌های شیمیایی» طی نامه ای به «فرناندو آریاس» مدیرکل و «لوسیان فات» رئیس شورای اجرایی این سازمان درباره استفاده احتمالی اسرائیل از سلاح‌های شیمیایی در غزه هشدار داد.

به گزارش پارسینه به نقل از ایسنا، متن نامه نماینده دائم ایران در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی به شرح زیر است‌؛ جناب آقای فرناندو آریاس مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی؛ جناب آقای لوسیان فاتو، رئیس شورای اجرایی سازمان منع سلاح های شیمیایی؛ این نامه را به شما می‌نویسم تا نگرانی جدی خود را در مورد موضوع نگران‌کننده‌ای پیرامون آنچه در حال حاضر در فلسطین اشغالی می‌گذرد، جلب کنم.
رژیم اسرائیل که عضو معاهدات سلاح‌های کشتار جمعی، از جمله کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی (CWC) نیست، ممکن است به استفاده از سلاح‌های شیمیایی در غزه متوسل شود تا رکورد جنایات شنیع خود در کشتار فلسطینیان بی‌گناه را بشکند. این موضوعی هشداردهنده است.
ضروری است شورای اجرایی و دبیرخانه فنی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی (OPCW)، به عنوان یک نهاد بین‌المللی که کارویژه اصلی آن جلوگیری از استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط هر کسی، در هر زمان و تحت هر شرایطی است، از نزدیک بر وضعیت کنونی در فلسطین، به ویژه هرگونه تهدید استفاده از مواد شیمیایی سمی نظارت داشته باشند. و آمادگی لازم برای اتخاذ اقدامات لازم در صورت نیاز وفق کنوانسیون داشته باشند.
شایان ذکر است که استفاده از این‌گونه مواد شیمیایی نه تنها ناقض کنوانسیون، بلکه تهدیدی جدی برای جان انسان‌ها، ثبات منطقه‌ای و امنیت جهانی به شمار می رود. بنابراین، ما از همه کشورهای عضو و دبیرخانه فنی می‌خواهیم که به فلسطین، به عنوان کشوری مسئول و متعهد عضو کنوانسیون، در برابر سلاح‌های شیمیایی کمک و حفاظت کنند.
با تشکر از توجه شما به این موضوع. من به تعهد شما به رعایت اصول مندرج در کنوانسیون و تضمین جهانی عاری از تهدیدات تسلیحات شیمیایی اطمینان دارم.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار