گوناگون

انتقاد تند قانونگذار آمریکایی از اقدامات رژیم صهیونیستی

انتقاد تند قانونگذار آمریکایی از اقدامات رژیم صهیونیستی

پارسینه: یک قانونگذار آمریکایی روز یکشنبه از اقدامات رژیم صهیونیستی در غزه به شدت انتقاد کرد و رعایت قوانین بین‌المللی از سوی تل آویو را خواستار شد.

به گزارش پارسینه و به نقل از فارس؛ « برنی سندرز » قانونگذار ایالت «ورمونت» آمریکا وضعیت انسانی در غزه را وخیم خواند و از رژیم صهیونیستی خواست قوانین بین‌المللی را رعایت کند.

به گزارش منابع خبری، «برنی سندرز»، قانونگذار آمریکایی عصر یکشنبه به وقت تهران در شبکه اجتماعی «اکس» نوشت: «وضعیت انسانی در غزه وخیم است و لحظه به لحظه بدتر می‌شود. اسرائیل باید قوانین بین‌المللی را رعایت کند و به مردان، زنان و کودکان بی‌گناه اجازه دهد به غذا، آب، تجهیزات پزشکی و سوختی مورد نیاز دسترسی داشته باشند.»

شمار شهدای غزه در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به ۸۰۰۵ نفر رسید که ۳۳۲۴ نفر آن‌ها را کودکان، ۲۰۶۲ نفر را زنان و ۴۶۰ نفر را افراد سالخورده تشکیل می‌دهند.

این آمار در بیست و سومین روز از جنگ علیه غزه اعلام شده و جنگنده‌های رژیم صهیونیستی همچنان به بمباران محله‌های مسکونی ادامه می‌دهند و تنها ظرف چند ساعت گذشته ۳۰۲ نفر به شهادت رسیده‌اند.

«أشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه گفت که رژیم صهیونیستی طی چند ساعت گذشته مرتکب ۵۶ مورد کشتار شده است که در نتیجه آن ۳۰۲ نفر که اکثر آن‌ها از آوارگان در جنوب نوار غزه بودند، به شهادت رسیدند.

این سناتور آمریکایی پیشتر نیز اقدام وحشیانه رژیم صهیونیستی برای بمباران بیمارستان «المعمدانی» در شمال غزه را جنایت غیرقابل از سوی این رژیم توصیف خواند.

سندرز در جریان حادثه مربوط به انفجار در بیمارستان المعمدانی غزه، جنایت انجام گرفته از جانب رژیم صهیونیستی را وصف ناپذیر خوانده و عنوان کرد این جنایت باید هرچه سریع‌تر متوقف شود.

سندرز در بیانیه‌ای عنوان کرد: «بمب‌ها و موشک‌هایی که علیه غیرنظامیان استفاده می‌شود باید هر چه سریع‌تر پایان یابد، کمک‌های بشردوستانه عظیمی به غزه برای تامین غیرنظامیان ارسال شود و گروگان‌های آمریکایی هر چه سریع‌تر باید نزد خانواده هایشان بازگردند.»

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار