گوناگون

کمک اطلاعاتی پنتاگون به اسرائیل در جنگ غزه

کمک اطلاعاتی پنتاگون به اسرائیل در جنگ غزه

پارسینه: وزارت دفاع آمریکا شامگاه دوشنبه آشکارا اعلام کرد که به رژیم صهیونیستی در جنگ غزه، مشورت و کمک اطلاعاتی می‌دهد.

به گزارش پارسینه و به نقل از فارس؛ وزارت دفاع آمریکا شامگاه دوشنبه اعلام کرد که آمریکا به رژیم صهیونیستی در جنگ غزه، مشورت و کمک اطلاعاتی می‌دهد.

پنتاگون مدعی شد که این کمک‌های اطلاعاتی با هدف بازگرداندن اسرا از نوار غزه صورت می‌گیرد.

پیشتر و همزمان با تشدید تنش بین حماس و رژیم صهیونیستی، برخی منابع خبری عصر شنبه به وقت تهران از عملیات جاسوسی نیروی هوایی آمریکا در منطقه به نفع صهیونیست‌ها خبر داده بودند.

بنابر ادعای محافل خبری وابسته به صهیونیست‌ها، نیروی هوایی آمریکا در حال حاضر در منطقه با جمع آوری اطلاعات به رژیم اسرائیل کمک می‌کند.

سنتکام (ستاد فرماندهی مرکزی تروریست‌های آمریکا در منطقه) نیز از ورود جنگنده‌های «اف-۱۵» به خاورمیانه خبر داده است.

منابع رسانه‌ای همچنین گزارش کردند که همزمان با وخامت اوضاع در غرب آسیا، تفنگداران دریایی آمریکا زودتر از موعد مقرر رزمایش برنامه ریزی شده با کویت را رها کردند. به گزارش منابع خبری، «آنجلیکا وایت» سخنگوی نظامیان آمریکا در کویت اظهار داشت که تفنگداران دریایی و آمریکا در کویت نیستند. به گفته این سخنگوی ارتش آمریکا، این تفنگداران اکنون نزدیک بحرین هستند.

در تحولی دیپلماتیک نیز، وزارت خارجه آمریکا مجوز خروج برخی کارکنان خود را از فلسطین اشغالی صادر کرد. وزارت خارجه آمریکا بعد از ظهر شنبه به وقت تهران اجازه خروج پرسنل غیر اضطراری و اعضای واجد شرایط و خانواده دیپلمات‌های خود از فلسطین اشغالی را صادر کرد.

وزارت خارجه آمریکا همچنین از شهروندان خود ساکن فسلطین اشغالی خواسته است آن‌هایی که مایل به ترک فلسطین اشغالی هستند حتما با سفارتخانه آمریکا در قدس اشغالی تماس بگیرند. این سفارتخانه شماره تلفن‌های ضروری را برای همین امر اختصاص داده است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار