گوناگون

پوتین: ماموریت روسیه ساخت جهانی جدید است

پوتین: ماموریت روسیه ساخت جهانی جدید است

پارسینه: رئیس‌جمهوری روسیه ضمن انتقاد از «سلطه» غرب گفت که ماموریت کشورش ساخت «جهان جدیدی» است.

به گزارش «پارسینه» به نقل از یورونیوز، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه همچنین تاکید کرد که نگاه به جنگ اوکراین باید از همین منظر صورت گیرد نه اینکه یک «مناقشه سرزمینی» تصور شود. او که در مجمع سیاسی والدای در غرب روسیه سخنرانی می‌کرد از رویکرد «متکبرانه» کشور‌های غربی پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق انتقاد کرد.

ولادیمیر پوتین اظهار داشت: «غرب همواره به یک دشمن نیاز دارد تا نبردشان با زور و توسعه‌طلبی توجیه شود.»

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت که به جنگ اوکراین باید به عنوان رویدادی نگریسته شود که «اصول نظم جدید جهانی» را تعیین خواهد کرد.

رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که کشورش هیچ سود و منفعتی در تصرف سرزمینی ندارد. این در حالی است که روسیه در سال ۲۰۱۴ شبه‌جزیره کریمه در جنوب اوکراین و سال گذشته چهار منطقه دیگر از این کشور را به خاک خود ملحق کرد.

پوتین غرب را به ارائه تصویر «شیطانی» از چین و ایجاد فضای «خصمانه» برای مسلمانان متهم کرد
ولادیمیر پوتین همچنین کشور‌های غربی را به ارائه تصویری «شیطانی» از چین و «ایجاد فضایی خصمانه برای مسلمانان» متهم کرد.

وی مدعی شد که کشور‌های غربی هر کسی را که از نخبگان غرب پیروی نکند «دشمن» معرفی می‌کنند.

رئیس‌جمهوری روسیه همچنین هشدار داد که هیچ کدام از دشمنان کشورش در صورت حمله به خاک روسیه در برابر واکنش هسته‌ای مسکو تاب نخواهند آورد.

او همچنین کشور‌های غربی را به «ایجاد پرده آهنین جدید» با کشورش متهم کرد. «پرده آهنین» به تقسیم‌بندی پس از جنگ جهانی دوم و دوران جنگ سرد در اروپا اطلاق می‌شد.

روسیه طی سال‌های گذشته همواره از گسترش ناتو به شرق به عنوان «تهدیدی حیاتی» انتقاد کرده بود. یکی از توجیهات مسکو برای تهاجم نظامی به خاک اوکراین قصد کی‌یف برای عضویت در ناتو بود.

ارسال نظر

 • ناشناس

  این مأموریت راچه کسی به پوتین داده است؟.جهان جدیدپوتین چه جهانی است؟اتحادجماهیرشوروی قوی تربودیاروسیه کنونی؟ روسیه درفرهنگ.فلسفه.ارتقاء معنویت.وغیره چه جایگاهی دارد.درطول زمان وجودیش درکدامیک ازجنگهابه دوطرف نزاع سلاح نفروخته است؟

 • ناشناس

  جهانی جدید با ارتش جانی های واگنر.، جهان جدید را مدتها پیش ابر مررد اکراین زلسنکی پایه ذار کرد!!

 • ناشناس

  خفه شو مردک کوک‌کش

 • ناشناس

  با تجاوز و کشتار کودکان و زنان همون حکومت مافیایی که در روسیه درست کرده ایی بس نیست ؟؟؟؟ می خوای همه دنیا را به لجن بکشی؟؟؟؟؟

 • شیرین صفوی

  ناشناس ، نیست بایدن جونت و نتانیاهو چونت کودک کش نیست !!!!! شما بفرما بیا برو جوکر شو واسه بهانه یک مترسک و مترسک های دیگه !!! در ضمن مرگ بر رضا پهلوی

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار