گوناگون

روایت ترامپ از روزی که آمریکا به فنا می رود

روایت ترامپ از روزی که آمریکا به فنا می رود

پارسینه: دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهوری سابق آمریکا، در ابتدای صحبت‌های خود در گردهمایی کارزار تبلیغاتی خود در شهر واکو ایالت تگزاس، ضمن اشاره به موضوع پرداخت حق‌السکوت از طرف او به یک بازیگر فیلم‌های بزرگسالان، این اتهام را بی‌اهمیت و بی‌اساس خواند و خود را «بی‌گناه‌ترین مرد در تاریخ ایالات متحده» معرفی کرد.

دونالد ترامپ در اولین گردهمایی کمپین انتخاباتی خود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ را روز شنبه در فرودگاه منطقه‌ای واکو در تگزاس با حضور صدها نفر از حامیانش شرکت کرد.

در طول این مراسم، ترامپ بار دیگر لیست موضوعات مورد علاقه خود را تکرار کرد: مقصر دانستن مهاجران رسانه‌ها و دموکرات‌ها، انتخابات دزدیده شده، و موارد دیگر برای نابودی آمریکا که او مدعی شد درمان آن است.

بازگشت ترامپ در حالی صورت می گیرد که او با تعدادی از چالش‌های قانونی مواجه است. یک کیفرخواست احتمالی در نیویورک به دلیل پرداخت پول به بازیگر فیلم بزرگسالان، استورمی دنیلز، به خاطر رابطه ادعایی آنها قبل از انتخابات ۲۰۱۶ وجود دارد. (ترامپ همانطور که پیش‌بینی می‌شد با هشدارهایی درباره «مرگ و نابودی» و درخواست اعتراض به اتهامات قریب‌الوقوع واکنش نشان داده است.) در جورجیا، هیئت منصفه بزرگ در حال بررسی این است که آیا او و برخی از همکارانش در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ این ایالت دخالت کرده‌اند یا خیر. و سپس تحقیقات جنایی از سوی بازرس ویژه جک اسمیت که توسط وزارت دادگستری منصوب شد تا به طور مستقل در مورد کمپین ترامپ برای لغو نتایج انتخابات ۲۰۲۰ و نقش او در حوادث خونین ۶ ژانویه تحقیق کند.

ترامپ به مشکلات حقوقی فعلی خود پرداخت و مدعی شد که بین انتشار اظهارنامه مالیاتی خود و سایر اسنادی که برای تحقیقات علیه او ارائه شده است، او بی تقصیر است. او مدعی شد: «و با این حال پس از بررسی بیش از ۱۱ میلیون صفحه از اسناد، من یک شرکت بزرگ ساختم - آنها هیچ چیز ندارند، آنها چیزی ندارند. و اظهارنامه مالیاتی من در بالای آن، و آنها بازده بزرگی هستند. احتمالاً این من را بی‌گناه‌ترین مرد تاریخ کشورمان می کند.»

ترامپ در ادامه مدعی شد که در تحقیقات درباره رفتار ادعایی‌اش آنقدر کثیف شده است که مردم دیگر به آن توجهی ندارند - دروغ دیگری که او در جریان تجمع گفت.

ترامپ مدعی شد: «آن‌ها حتی دادستان‌های متعددی داشتند که به دلیل رفتار ناعادلانه با من استعفا دادند. وقتی این را شنیدم، احساس خوبی به من دست داد. به آن فکر کنید. در واقع در یک منطقه دموکرات، دفتر دموکرات، استعفا دادند. آیا می دانستید که آنها استعفا دادند؟» (پاسخ منفی است، زیرا درست نیست). «بسیاری از آنها به این دلیل استعفا دادند که می‌گفتند «نمی‌توان با یک مرد این‌طور رفتار کرد». او کار اشتباهی نکرده است.»

در طول دو ساعت کمپین انتخاباتی او، ایرادات متعددی وجود داشت، از او که بار دیگر مهاجران را مسئول تقریباً تمام مشکلات اجتماعی دانست تا دموکرات‌ها را «آتش‌افروز» و «بزرگ‌ترین تهدید» کشور خواند. و سپس دروغ مکرر او وجود داشت: اینکه در انتخابات ۲۰۱۶ تقلب شده است. او مدعی شد: "ما در سال ۲۰۱۶ برنده شدیم. در سال ۲۰۲۰ با اختلاف بسیار بیشتری بردیم، اما تقلب شد." می دانید، در سال ۲۰۲۰، من بیشترین رای را در بین هر رئیس جمهور فعلی در تاریخ کسب کردم.

ترامپ همچنین در حال نبرد با ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا است، که احتمالاً به بزرگترین رقیب رئیس‌جمهور سابق برای نامزدی جمهوری‌خواهان در سال ۲۰۲۴ تبدیل می‌شود.. او ادعا کرد که یک نظرسنجی امروز نشان می ‌هد که او با اختلاف ۶۹ در مقابل دیسانتیس با ۱۸ یا ۱۹ درصد پیشتاز است، اگرچه مشخص نیست که او به چه نظرسنجی اشاره داشت!.

محل برگزاری اولین کمپین ترامپ در سال ۲۰۲۴ نمادین به نظر می‌رسید. ماه آینده سی امین سالگرد کشتار واکو است. در سال ۱۹۹۳، مجریان قانون تلاش کردند تا به محوطه‌ای که توسط شاخه داویدیان اشغال شده بود، حمله کنند، یک فرقه مذهبی مسلحانه، و یک کشتار مرگبار روی داد. تیراندازی بین احزاب به محاصره ۵۱ روزه تبدیل شد و با بیش از ۸۰ کشته (بیش از ۲۲ نفر از کشته شدگان کودک بودند) این حادثه چند هفته‌ای به پایان رسید.

ترامپ ضمن متهم کردن مایکل‌ کوهن، وکیل پیشین خود، دادستانی منطقه منهتن نیویورک را متهم کرد که حرف‌های یک مجرم، وکیل سلب امتیازشده و دروغ‌گوی ثابت‌شده را باور کردند.

تگزاس یکی از نخستین ایالت‌های است که خود را برای برگزاری انتخابات مقدماتی ریاست‌جمهوری آماده می‌کند. انتخابات مقدماتی این ایالت‌ها به‌عنوان «سه‌شنبه بزرگ» شناخته می‌شود و نقش مهمی در ادامه کارزارهای انتخابات ریاست جمهوری دارند.

ترامپ پیشتر نیز دفتر دادستانی منطقه منهتن نیویورک را به‌ سیاسی‌کاری، فساد و وابستگی مالی به جورج سوروس، سرمایه‌گذار و کنشگر سیاسی حامی دموکرات‌ها، متهم کرده است.

ترامپ خطاب به هوادارانش در تگزاس گفت: «مخالفان هر کاری از دستشان برآمده انجام داده‌اند تا روحیه شما را بشکنند. اما شکست خوردند و روحیه شما قوتی‌تر شد.»

دونالد ترامپ بار دیگر خود را برنده انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا معرفی کرد و گفت: «ما در سال ۲۰۱۶ برنده شدیم. در سال ۲۰۲۰ هم با قدرت بیشتری پیروز شدیم. اما تقلب شد. دیوان عالی، جسارت اصلاح اشتباه خود را نداشته است.»

به‌گفته ترامپ، اگر او در انتخاب ریاست جمهوری سال آینده پیروز نشود، آمریکا محکوم به فنا است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار