گوناگون

روشن شدن لندن با لامپ‌های گازی قرن نوزدهمی+ فیلم

روشن شدن لندن با لامپ‌های گازی قرن نوزدهمی+ فیلم

پارسینه: برآورد شده است که در خیابان‌های پایتخت انگلیس هنوز بیش از هزار لامپ گازی که در ابتدای قرن نوزدهم نصب شده‌اند، می‌درخشند.

لندن بیش از ۱۰۰۰ لامپ خیابانی گازی دارد که در ابتدای قرن نوزدهم نصب شدند و هنوز هم روشن می‌شوند. در آن زمان، آن‌ها یک نوآوری بزرگ در شهری با خیابان‌های تاریک، کثیف و اغلب خطرناک به حساب می‌آمدند.

به گزارش فرارو، در مرکز لندن، لامپ‌های گازی هنوز بخش‌هایی از خیابان د. مال (The Mall) را که به کاخ باکینگهام، خیابان‌های پشتی کاونت گاردن، و اطراف کلیسای وست‌مینستر منتهی می‌شود، روشن می‌کنند.

نور جوی که آن‌ها ساطع می‌کنند تداعی کننده رمان‌های چارلز دیکنز، مری پاپینز و شرلوک هلمز است. اما از آنجایی که تعمیر و نگهداری آن‌ها به طور فزاینده‌ای دشوار می‌شود، شورا‌های محلی در حال بررسی جایگزینی آن‌ها با ال‌ای‌دی‌های سازگار با محیط زیست هستند.

برخی از شهروندان لندن کمپین‌هایی برای توقف طرح‌های جایگزینی لامپ‌های تاریخی با لامپ‌های ال‌ای‌دی در خیابان‌های لندن تشکیل داده‌اند و می‌گویند که چراغ‌های تاریخی بخشی از هویت تاریخی شهرند.

در پی فشار این کمپین‌ها شورای شهر وست مینستر اکنون اقدامات خود برای جایگزینی ۱۷۴ لامپ قدیمی را لغو کرده است، اما همچنان قصد دارد ۹۴ لامپ گازی غیرمجاز را برقی کند، که به گفته فعالان، هنوز زیاد است.

مشخص نیست این تقابل هویت تاریخی و محیط زیست تا به کجا به درازا بکشد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار