گوناگون

خواسته جدید سازمان ملل از ایران

خواسته جدید سازمان ملل از ایران

پارسینه: سخنگوی سازمان ملل با ابراز نگرانی درباره آنچه افزایش خشونت علیه معترضان در ایران عنوان کرد، خواستار حل‌وفصل وضعیت کنونی در ایران از طریق گفت‌وگوهای مسالمت‌آمیز شد.

فرحان حق سخنگوی دبیرکل سازمان ملل روز جمعه در یک نشست خبری ادعاهایی را درباره ناآرامی‌های جاری در ایران مطرح و رفتار نیروهای امنیتی با افراد حاضر در این ناآرامی‌ها را خشونت‌آمیز توصیف کرد.

ایسنا نوشت: بنابر گزارش وب سایت سازمان ملل ، وی در ادعاهای خود ناآرامی‌های اخیر در ایران را اعتراضاتی مسالمت‌آمیز توصیف کرد.

این مقام سازمان ملل در ادامه نسبت به آنچه افزایش خشونت علیه معترضان در ایران و شمار زیاد بازداشت‌ها عنوان کرد، ابراز نگرانی و این اقدامات را محکوم کرد.

فرحان حق همچنین در اظهاراتی مداخله‌جویانه خود از مقامات جمهوری اسلامی ایران خواست تا به الزامات خود ذیل قوانین مرتبط با حقوق بشر و به‌ویژه حقوق زنان پایبند باشد و با مسالمت‌آمیز خواندن اعتراضات در ایران تاکید کرد، افرادی که تنها به دلیل حضور در این اعتراضات بازداشت شده‌اند، می‌بایست هرچه فوری آزاد شوند.

سخنگوی سازمان ملل علاوه‌براین از ایرانیانی که در این ناآرامی‌ها حضور می‌یابند خواست تا به صورت مسالمت‌آمیز رفتار کنند و خاطرنشان کرد که در این شرایط باید از هرگونه تشدید تنش پرهیز شود.

وی همچنین تصریح کرد: بحران کنونی در ایران می‌تواند و می‌بایست از طریق گفت‌وگوهای مسالمت‌آمیز حل‌وفصل شود و ما بر لزوم حسن نیت و تلاش های معنادار در این زمینه تاکید می‌کنیم و در صورت درخواست، آماده حمایت هستیم.

ارسال نظر

 • شیرین صفوی

  والله اونا دارن ما رو میزنن چشمای کورتون رو باز کنید اینا معترض نیستن جوکر هستن همون فیلمی که از ضمیر بیمار کارگردانی در اومد و نشست تو ضمیر ناخودآگاه !!!! صبر کنید !!!!! سر شما ها هم‌میاد بزودی جوکر ها در کشور های شما هم خودشون رو نشون میدن !!!!! از دارک وب فرمان گرفتن اعتراض نیست !!! قمار و شرط بندی هست ‌و اغتشاش و آنارشیستی!!!!!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار