گوناگون

هوادار ترامپ با حمله به خانه نانسی پلوسی با چکش جمجمه شوهرش را شکست

هوادار ترامپ با حمله به خانه نانسی پلوسی با چکش جمجمه شوهرش را شکست

پارسینه: هدف ضارب حمله به نانسی پلوسی بوده اما او در زمان وقوع این سوقصد در واشنگتن در کنگره حضور داشته است.

جماران نوشت: پلیس آمریکا می‌گوید حمله روز پنجشنبه ۲۸ اکتبر به همسر نانسی پلوسی در منزلش حمله تصادفی نبوده و احتمالا طبق برنامه‌ای از پیش تعیین شده صورت گرفته است.

ویلیام اسکات، رئیس پلیس سانفرانسیسکو، روز جمعه ۲۹ اکتبر در یک نشست خبری ضمن اعلام این مطلب تاکید کرد که حمله به پل پلوسی، همسر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با یک چکش صورت گرفته است.

دیوید دپیپ ۴۲ ساله از طرفداران دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق ایالات متحده عامل این حمله معرفی شده است. بر اساس گزارش رسانه‌های آمریکایی ضارب پس از ورود به خانه پلوسی، ضمن درگیر شدن با پل پلوسی فریاد می‌زده است: «نانسی کجاست؟» در همین گیر و دار با چکش به سر او ضربه زده که باعث شکسته شدن جمجمه پل پلوسی ۸۲ ساله شده است.

نیروهای پلیس کنگره آمریکا در همکاری با اف‌بی‌آی در تلاش هستند تا انگیزه‌های احتمالی این حمله را روشن کنند.

دیوید دپیپ در شبکه‌های اجتماعی پست‌هایی در حمایت از دونالد ترامپ و مخالفت با اقدامات بهداشتی برای مقابله با بیماری همه‌گیر «کووید-۱۹» را به اشتراک گذاشته بود. او همچنین از کسانی است که ویروس کرونا را حاصل یک تئوری توطئه می‌دانسته است.

گفته می‌شود هدف ضارب حمله به نانسی پلوسی بوده اما او در زمان وقوع این سوقصد در واشنگتن در کنگره حضور داشته است.

این حمله در حالی صورت گرفته که حدودا ۱۰ روز دیگر انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا برگزار خواهد شد. هنوز مشخص نیست ضارب از این حمله اهداف سیاسی داشته یا خیر.

درو هامیل، سخنگوی خانم پلوسی در این رابطه گفت: «پل در بیمارستان عمومی زاکربرگ در سانفرانسیسکو تحت عمل جراحی قرار گرفت و رو به رو بهبودی است. جمجمه او شکسته و آسیب‌های جدی به بازوی دست راست او وارد شده اما خوشبختانه عمل موفقیت آمیز بوده است و انتظار می‌رود بهبودی کامل برای او حاصل شود.»

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا هم نسبت به این حمله واکنش نشان داد و طی تماسی با نانسی پلوسی این «حمله وحشتناک» را محکوم کرد.

کارین ژان پیر، سخنگوی بایدن هم در بیانیه‌ای گفت: «رئیس جمهوری بسیار خوشحال است که عمل پل پلوسی با موفقیت انجام شده است و پزشکان اعلام کرده‌اند که به زودی بهبودی کامل حاصل خواهد شد. رئیس جمهوری این خشونت را محکوم می‌کند و از همه می‌خواهد نسبت به حفظ حریم خصوصی افراد احترام گذاشته شود.»

وال استریت ژورنال به نقل از چندین منبع گزارش داده که مهاجم از طریق یک در شیشه‌ای کشویی وارد خانه شده و همین مسئله زخم‌هایی را روی سر و بدن او بر جای گذاشته است.

این روزنامه همچنین به نقل یک افسر پلیس گزارش داده که فرد ضارب عقاید راست افراطی داشته و در شبکه‌های اجتماعی عباراتی درباره تئوری توطئه کووید-۱۹ نوشته بوده است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار