گوناگون

تعیین غرامت یک میلیارد دلاری برای فروپاشی ساختمانی در فلوریدای آمریکا

تعیین غرامت یک میلیارد دلاری برای فروپاشی ساختمانی در فلوریدای آمریکا

پارسینه: پس از گذشت یک سال از فروپاشی برج چامپلین در فلوریدای آمریکا، مقصران حادثه به پرداخت بیش از یک میلیارد دلار خسارت به خانواده های قربانیان محکوم شدند.

به گزارش آسوشیتدپرس، وکلای خانواده‌هایی که بستگانشان را در فروریختن برج آپارتمانی در فلوریدا در سال گذشته (که منجر به کشته شدن ۹۸ نفر شد) از دست دادند، می گویند موفق شده اند بر اساس حکم دادگاه، غرامتی بالغ بر ۱.۰۲ میلیارد دلار را از عاملان حادثه دریافت کنند.

این دعوای قضایی در مورد فاجعه برج های جنوبی چامپلین فلوریدا حدود یک سال در جریان بود.

بر اساس حکم دادگاه، به خانواده های قرباینان فروریختن برج ۱۲ طبقه در کالیفرنیا مجموعاً باید مبلغی در حدود ۱.۰۲ میلیارد دلاری پرداخت شود. علاوه بر این، نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار باید به کسانی که دارایی خود را در فروپاشی ساختمان از دست داده اند، پرداخت شود. قرار است این غرامت تا مهرماه پرداخت شود.

طبق خبر آسوشیتدپرس، با گذشت یک سال از فاجعه فروریختن ساختمان چند طبقه در فلوریدا و به رغم محکوم شدن به پرداخت غرامت، هنوز هیچ یک از طرفین به اشتباه خود اعتراف نکرده اند.

در سانحه برج های موسوم به Champlain South این ساختمان چندین طبقه به طور ناگهانی در حدود ساعت ۱:۲۰ بامداد ۳ تیر سال گذشته فروریخت. از آنجا که اکثر ساکنان برج در خواب بودند، تنها سه نفر از سقوط ساختمان جان سالم به در بردند.

با وجود تلاش های شبانه روزی امدادگرانی که به مدت دو هفته در میان توده ای از آوار به ارتفاع ۱۲ متر به حفاری پرداختند، هیچ بازمانده دیگری پیدا نشد. در نتیجه این ریزش تمام ۱۳۵ واحد برج در نهایت تخریب شدند.

موسسه ملی استاندارد و فناوری آمریکا اعلام کرده؛ در حال بررسی علت سقوط است اما این روند، انتظار می‌رود سال‌ها طول بکشد. طبق گزارش ها، ساختمان چامپلین سابقه طولانی مشکلات تعمیر و نگهداری داشته و در مورد کیفیت ساخت و ساز آن همیشه ابهامانی وجود داشته و از اوایل دهه ۱۹۸۰ بازرسان در حال بررسی مشکلات آن بودند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار