گوناگون

حمله گسترده موشکی ارتش یمن به عربستان/ ریاض حمله به تاسیسات نفتی‌اش را تایید کرد+ فیلم

حمله گسترده موشکی ارتش یمن به عربستان/ ریاض حمله به تاسیسات نفتی‌اش را تایید کرد+ فیلم

پارسینه: سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد عمق خاک عربستان با ۱۰ پهپاد از نوع صماد۳ و موشک‌های ذوالفقار هدف قرار گرفت.

به گزارش پارسینه، ارتش یمن یکشنبه شب از عملیات گسترده و شلیک هشت موشک بالستیک به اهداف نظام و حیاتی در عربستان سعودی خبر داد.

سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن در نشست خبری که از رسانه‌های این کشور پخش شد، گفت که یگان پهپادی و موشکی یمن در عملیاتی مشترک و ترکیبی ۲۲ موشک و پهپاد به سمت عربستان سعودی شلیک و ارسال کرده‌اند.

او گفت که در این عملیات که «معادله بازدارنده ۶» نامگذاری شده، هشت موشک بالستیک و ۱۴ فروند پهپاد تهاجمی دور برد استفاده شده است.

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن در تشریح این عملیات مهم گفت که در این عملیات، شرکت نفت ملی عربستان سعودی (آرامکو) در بندر نفتی «رأس التنورة» و اهداف نظامی در شهر «الدمام» (شرق عربستان)، با ۱۰ پهپاد از نوع صماد ۳ و یک فروند موشک از نوع ذوالفقار هدف قرار گرفته است.

او همچنین گفت که با چهار پهپاد از نوع «قاصف ۲ کی» و هفت موشک از نوع «بدر» نیز مناطقی در «عسیر و جیزان» در غرب عربستان سعودی هدف قرار گرفته است.

سریع در چرایی این عملیات گفت: «این عملیات در چارچوب حق طبیعی و مشروع ما در پاسخ به اقدامات ائتلاف متجاوز [سعودی]در تشدید حملات و محاصره کامل علیه کشور ما انجام شد».

این مقام نظامی یمنی به «رژیم سعودی» وعده داد که تا زمانی که به حملات و محاصره علیه یمن ادامه می‌دهد، انتظار عملیات‌های دردآور بیشتری داشته باشد. او این عملیات را دقیق دانست.
ساعتی پیش ائتلاف سعودی مدعی شده بود که دو فروند موشک بالستیک یمن را بر فراز آسمان جیزان (جنوب غربی) رهگیری و منهدم کرده اشت. همزمان با این ادعا، شهروندان سعودی با انتشار تصاویر و ویدیو‌هایی از شهر‌های الدمام و الخبر، از وقوع چند انفجار شدید خبر داده بودند

خبرگزاری رویترز دقایقی بعد از اعلام عملیات یمن علیه عربستان سعودی گزارش داد که هیئت دیپلماتیک آمریکا در عربستان سعودی به شهروندان آمریکایی توصیه کرده که احتیاط کنند. شبکه قطری الجزیره نیز گزارش داد که سفارت ایالات متحده آمریکا در ریاض به شهروندان این کشور توصیه کرده که احتیاط کنند.

ساعتی بعد ائتلاف سعودی در بیانیه‌ای مدعی شد که علاوه بر دو موشک، ۱۲ پهپاد «انتحاری» را رهگیری و منهدم کرده است و هدف این عملیات «غیرنظامیان» بوده است.
ریاض به هدف حمله قرار گرفتن تاسیسات نفتی‌اش اعتراف کرد
یک منبع در وزارت انرژی عربستان سعودی شامگاه یکشنبه حمله به بندر «رأس تنوره» را محکوم کرد.

به گزارش شبکه خبری العربیه، این منبع گفت که حمله به بندر رأس تنوره توسط پهپادی انجام شد که از دریا آمده بود و یکی از محوطه‌های ذخیره‌سازی سوخت در این بندر هدف قرار گرفت.

این مقام سعودی مدعی شد که این حمله خسارت یا تلفاتی به همراه نداشته است و حمله به آرامکو در شهر الظهران نیز تلفاتی نداشته است.

وی در ادامه گفت که این تلاش‌های تخریب کننده، نقض آشکار قوانین بین‌المللی به شمار می‌آید.

ارسال نظر

 • سبحان شاهمرادی اصولگرا

  احسنت بر سپاه قدس و انصارالله یمن

  سعودی ها باید بدانند که جنایت کردن برایشان هزینه دارد!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار