گوناگون

تقلای «پمپئو» برای گنجاندن «حزب الله» در فهرست سازمانهای تروریستی

تقلای «پمپئو» برای گنجاندن «حزب الله» در فهرست سازمانهای تروریستی

پارسینه: وزیر خارجه آمریکا از تداوم تلاشهای این کشور برای تروریستی قلمداد کردن حزب الله لبنان خبر داد.

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور همچنان به فراخوان اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی برای گنجاندن نام حزب‌الله لبنان در فهرست سازمانهای تروریستی یا ممنوعیت فعالیت‌های آن ادامه می‌دهد.

او در بیانیه‌ای که بر روی تارنمای رسمی وزارت خارجه آمریکا منتشر شد، به صراحت اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا از اقدام جمهوری صربستان در تروریستی خواندن حزب‌الله استقبال می‌کند.

وی افزود: «تروریستی خواندن حزب‌الله از سوی صربستان گام مهم دیگری برای به چالش کشیدن توان این گروه تحت الحمایه ایران جهت فعالیت در اروپا است».

پمپئو در ادامه مدعی شد که حزب‌الله به طراحی حملات تروریستی و خریداری فناوری‌های نظامی و جمع‌آوری پول در اروپا ادامه می‌دهد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت که این کشور از اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی می‌خواهد تا به این حقیقت اذعان کنند (!) که حزب‌الله کاملاً یک «سازمان تروریستی» بوده و تفاوتی میان شاخه نظامی و سیاسی آن وجود ندارد.

وزارت خارجه آمریکا از تمامی کشورها خواست تا برای جلوگیری از فعالیت‌های حزب‌الله و توقف فعالیت نمایندگان و حامیان آن در داخل و خارج لبنان اقدامات لازم را به عمل درآورند.

منبع: العربیه

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار