گوناگون

هزینه صد میلیون دلاری مایکل بلومبرگ برای جو بایدن

هزینه صد میلیون دلاری مایکل بلومبرگ برای جو بایدن

پارسینه: مایکل بلومبرگ، میلیونر آمریکایی اعلام کرد یکصد میلیون دلار در فلوریدا برای حمایت از جو بایدن هزینه خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، «مایکل بلومبرگ» میلیونر آمریکایی و شهردار سابق نیویورک امروز یکشنبه اعلام کرد یکصد میلیون دلار در ایالت فلوریدا به منظور کمک به جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها هزینه خواهد کرد تا موفق شود، دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا را در رقابت‌های پیش روی انتخابات ریاست جمهوری شکست دهد.

سخنگوی مایکل بلومبرگ گفت: این پول‌ها در زمینه تلاش به منظور تأثیرگذاری بر میزان مشارکت رأی دهندگان و ارتباط با رأی دهندگان اسپانیایی تبار هزینه خواهد شد که بخشی از این راهبرد هستند.

«کوین شیکی» مشاور مایکل بلومبرگ با اشاره به آغاز رأی گیری‌ها از طریق پست الکترونیکی که اندکی پیش از زمان انتخابات سراسری آغاز می‌شود، گفت: رأی گیری‌ها از ۲۴ سپتامبر آغاز می‌شود و نیاز است تا سرمایه‌ای واقعی در این ایالت تزریق شود. مایک معتقد است سرمایه گذاری در فلوریدا به منابع کارزار انتخاباتی و دیگر منابع دموکرات‌ها اجازه می‌دهد تا در دیگر ایالتها- خصوصا ایالت پنسیلوانیا- استفاده شوند.

کوین شیکی همچنین گفت: مایکل بلومبرگ، متعهد است تا برای شکست دادن ترامپ کمک کند و این مسأله در ایالت‌های خاکستری در حال اتفاق افتادن است.

مایکل بلومبرگ، بنیانگذار و مالک اکثریت سهام شرکت بلومبرگ ال پی، شرکت مادر خبرگزاری بلومبرگ محسوب می‌شود.
مایکل بلومبرگ خود از رقابت‌های اولیه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه مارس و پس از آنکه بیش از یک میلیارد دلار برای کارزار انتخاباتی اش خرج کرد، خارج شد.

گفتنی است طبق نتایج نظرسنجی جدید نیویورک تایمز و کالج سی ینا (Siena) جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ماه نوامبر در چهار ایالت از دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی این کشور پیش افتاده است. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شود.
منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار