گوناگون

کالیفرنیا در میان تهدید آتش و سرقت

کالیفرنیا در میان تهدید آتش و سرقت

پارسینه: در پی تهدید آتش سوزی در کالیفرنیا و ترک اجباری منازل توسط شهروندان، سارقان از فرصت سوء استفاده کرده و اموال مردم را به غارت می‌برند.

به گزارش نشریه هیل، مقامات کالیفرنیا روز دوشنبه اعلام کردند که بدنبال تخلیه منازل به علت آتش سوزی وخیم، یک گروه از سارقان اموال مردم را سرقت کردند.

جیم هارت سرکلانتر شهر سانتا کروز در ایالت کالیفرنیا در این مورد گفت: چیزی که ما از مردم می‌شنویم این است که حجم زیادی از اموال آنان به سرقت رفته است.

هارت افزود: گزارش‌هایی در مورد سرقت اموال مردم به دفتر وی رسیده و انتظار می‌رود که تعداد اینگونه گزارش‌ها افزایش یابد.

غارت اموال مردم در کالیفرنیا در حالی رخ می‌دهد که بیش از ۲۰ روز از آتش سوزی در شرق آمریکا می‌گذرد و گسترده‌تر شدن دامنه آن و ناتوانی آتش نشانان در مهار آن موجب شده که ۶ ایالت درحالت هشدار قرار گیرند و در ایالت کالیفرنیا نیز وضعیت فاجعه بار اعلام شده است.

آتش سوزی تاکنون نزدیک به یک میلیون هکتار از اراضی ایالت کالیفرنیا را طعمه حریق کرده است.

«استیو کافمن» سخنگوی اداره آتش نشانی ایالت کالیفرنیا دراین باره گفت: ۱۳ هزار مامور اطفای حریق در تلاش برای خاموش کردن آتش هستند، تاکنون ۹۵۰هزار هکتار از اراضی کالیفرنیا دچار حریق شده است، این درحالی است که انتظار بهبود شرایط جوی و بارش باران در روز‌های آینده نمی‌رود.

اصابت حدود ۱۲هزار صاعقه بر زمین در این بخش از آمریکا طی یک هفته گذشته منجر به بروز ۵۸۵ کانون آتش سوزی شده است، نگرانی از ادامه وزش باد‌های خشک، صاعقه‌های بیشتر و بارش بسیار اندک، وضعیت آتش سوزی در ایالت کالیفرنیا را وخیم‌تر کرده است.
منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار