گوناگون

پدر عروس داعش از ترامپ شکایت کرد

پدر عروس داعش از ترامپ شکایت کرد

پارسینه: پدر دختری که ۴ سال پیش از آلاباما به ترکیه و سپس از آنجا به تروریست‌های داعش در سوریه پیوسته بود، از دولت ترامپ شکایت کرد.

پدر هدی مثنی با شکایت رسمی از دولت آمریکا خواستار صدور مجوز بازگشت دخترش از سوریه شده است.

این درحالیست که هدی مثنی ۴ سال پیش از آلاباما به ترکیه و سپس از آنجا به سوریه رفت تا به تروریست‌های داعش بپیوندد.

وی اکنون در اردوگاهی در شمال سوریه در بازداشت به سر می‌برد و خواستار بازگشت به آمریکا است.

در شکایتی که احمد علی مثنی پدر وی تنظیم کرده از دولت دونالد ترامپ شکایت شده که «در اقدامی غیرقانونی» حق شهروندی دخترش را سلب کرده است.

این در حالیست که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا چندی پیش در پیامی تویئتری بی اشاره به خلق گروهک تروریستی- صهیونیستی داعش توسط این کشور برای ایجاد بی ثباتی در خاورمیانه اعلام کرده بود: به مایک پمپئو (وزیر خارجه) دستور دادم که به «هدی مثنی» اجازه بازگشت داده نشود.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نیز با صدور بیانیه‌ای در این باره گفته بود: هدی مثنی یک آمریکایی نیست. او هیچ مبنای قانونی برای سفر به آمریکا ندارد. او نه پاسپورت آمریکایی دارد و نه حق درخواست پاسپورت آمریکایی را دارد و نه ویزای ورود به ایالات متحده را. ما همچنان به شهروندانمان هشدار می‌دهیم که به سوریه سفر نکنند.

به گزارش بی‌بی‌سی، «هدی مثنی» دختری است که ۴ سال پیش از آلاباما آمریکا به سوریه رفت. این در حالی است که خانواده مثنی می‌گویند دخترشان متولد آمریکا است و باید به همراه فرزند ۱۸ ماهه خود اجازه بازگشت به این کشور داشته باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار